Ciekawostki

27 Głupich Ciekawostek

tunel

Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie. Poprawia kondycję organizmu oraz pomaga zredukować stres. Poniżej ciekawostki, które na pewno poprawią nastrój.

1. Według prawa Niemieckiego poduszka jest uznawana za broń. Dzieci więc nie mogą sobie urządzić tzw. „bitwy na poduszki”.

2. W Singapurze zakazane jest żucie gum, palenie papierosów oraz wykorzystywanie windy do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych.

3. Szminka jest ulubionym kosmetykiem wielu kobiet, jednak nie wiele kobiet wie, że szminki mogą zawierać rybie łuski.

4. Ośmiornica gdy jest głodna to może nawet zjeść własną mackę.

5. Na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych w stanie Idaho osoby chodzące smutne po ulicy mogą zostać ukarane mandatem.

6. W Szwajcarii zabronione jest spuszczanie wody w toalecie po godzinie 22.

7. W Japonii sprzedaje się więcej pieluch dla osób dorosłych niż pieluch dla dzieci.

8. Żabka jest największą siecią kawiarni w Polsce.

9. Przepis na panierkę kurczaka KFC jest spisany ołówkiem i przechowywany w specjalnie zaprojektowanym skarbcu.

10. Ślimaki potrafią spać nieprzerwanie przez 3 lata.

11. Słonie mogą umrzeć z powodu złamanego serca.

12. Według badań przeprowadzonych na Stevens of Technology w Nowym Jorku jedzenie smakuje lepiej kiedy jemy je rękoma.

13. W Rosji piwo traktowane jest jako alkohol dopiero od 2013 roku, wcześniej było klasyfikowane jako produkt spożywczy.

14. Język żyrafy ma pół metra długości, dzięki czemu zwierzę potrafi sobie wyczyścić nim uszy.

15. Kolor żółty i czerwony znacznie pobudzają apetyt, dlatego barwy te są w logo sieci McDonald’s.

16. W starożytnym Rzymie włosy łonowe depilowano za pomocą kremu zawierającego żywicę, kozią żółć, jad żmii oraz krew nietoperza. Oprócz kremu używano jeszcze pumeksu. W starożytnym Rzymie brak włosów łonowych był wyznacznikiem klasy wyższej.

17. Większość z nas na pewno zna hasło reklamowe popularnej sieci napojów energetycznych „Red Bull doda Ci skrzydeł”. W 2013 roku jeden z klientów zaskarżył Red Bulla o mijającą się z prawdą reklamę. Jak tłumaczył „piję ten napój energetyczny od 10 lat i nie poprawił on jego koncentracji czy szybkości reakcji tak jak to obiecywały reklamy”. Koncern poszedł na ugodę i wypłacił łącznie 15 milionów odszkodowania za to, że ich napój „nie dodaje skrzydeł”.

18. Tenis jest ulubioną dziedziną sportu wielu ludzi, jednak nie wiele osób wie, że pierwsze rakiety do tenisa były wykonywane z krowich i owczych jelit.

19. Kobiety wysypiają się lepiej gdy śpią przy swoich psach niż przy swoich partnerach.

20. Mężczyźni mają spokojniejszy sen, gdy u ich boku jest partnerka.

21. Pizza jest lepszym śniadaniem niż płatki, ponieważ zawiera mniej cukrów oraz więcej białka niż przeciętne płatki śniadaniowe dostępne na rynku.

22. Pizza Margherita została nazwana na cześć Królowej Włoch-Małgorzaty Sabaudzkiej. Gdy odwiedzała Neapol, lokalny piekarz chciał ją przywitać plackiem ze składnikami przypominającymi barwy narodowe. Bazylia-kolor zielony, ser-biały, a sos-czerwony.

23. Na rynku jest dostępny budzik, który o ustalonej godzinie wyrzuca w powietrze trzy klocki o różnych kształtach. Budzik przestanie dzwonić dopiero wtedy, aż znajdzie się wszystkie klocki i włoży je w odpowiednie miejsce.

24. W 1982 roku wykładowca z Carnegie Mellon University zaproponował wykorzystywanie dwukropka, myślnika i nawiasu jako sposób wyrażenia emocji. Stąd wzięły się emotikony.

25. W Dubaju do różowych taksówek mogą wsiadać tylko kobiety, zaś komunikacja miejska jest podzielona na część dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Mężczyznom za wejście do tych wagonów grozi mandat.

26. Pierwsze okulary przeciwsłoneczne pochodzą z XII-wiecznych Chin. Już wtedy używano płaskich kryształów przydymionego kwarcu, aby przysłonić blask słońca. Mówi się, że te „okulary przeciwsłoneczne” były używane również przez sędziów podczas sprawowania władzy, by pomóc im ukryć emocje.

27. YouTube wystartował 14 lutego (święto zakochanych), bo miał być pierwotnie portalem randkowym. Ludzie mogli tam wrzucać krótkie filmy o sobie, które mogłyby zainteresować potencjalnych kochanków. Niestety nikomu formuła się nie spodobała, nikt nic konkretnego nie dodawał, więc twórcy zmienili całkowicie koncepcje.