Gdzie dobrze zjeść na Kaszubach: Gastronomiczny przewodnik 2022

przystawka

Kaszuby słyną z pięknych jezior, czystych lasów, ale również z przepysznego jedzenia. Możemy tam spotkać wiele restaucji, w których zjemy zarówno świeżą rybę, tradycyjnie przyrządzone mięso, jak i wegetariańskie potrawy. Gdzie się kierować, by dobrze zjeść w tym regionie?

Checz u Kaszebe

W samym sercu Kaszub możemy spotkać piękną restaurację z tradycyjnymi potrawami polskimi. Leży w Chmielnie i serwuje pyszne gołąbki, placki ziemniaczane czy bigos.

Schabowy Raz

Restauracja po kuchennych rewolucjach pani Magdy Gessler cieszy się ogromną popularnością, i nie ma co się dziwić, ponieważ jedzenie jest tam przepyszne. Znajdująca się w Babim Dole restauracja słynie z ogromnych kotletów schabowych, ale także innych swojskich dań. A któż nie chciałby spróbować dań skomponowanych od sławnej Magdy Gessler?

Kaszubski Młyn

Pięknie urządzona restauracja w starym młynie, znajdująca się w Wierzchucinie. Słynie z ogromnego wyboru piw i napoji, ale także pysznych pierogów z gęsiną lub białą kiełbasą. Oprócz tego znajdziemy tam różnego rodzaju ryby.

Mulk Checz Kaszubska

Znajdująca się w Miszewku zachwycająca restauracja, a także sala bankietowa na wesela lub inne uroczystości, oferuje nam dużą różnorodność w wyrobach tradycyjnych, na przykład kotlety schabowe z kością, gołąbki czy placki po kaszubsku. Warto też przyjechać na dania wegetariańskie, które są fajnie urozmaicone, a także przepyszne desery. Można tutaj kupić także swojskie, świeże kiełbasy, rolady czy inne wyroby. Dodatkową usługą, którą oferuje nam Mulk Checz Kaszubska jest SPA, które w swojej ofercie ma masaże, stylizację rzęs czy inne zabiegi kosmetyczne.

Czarny Kos

Zarówno restauracja, jak i sala bankietowa oferują szeroki wybór tradycyjnych dań kaszubskich, ale także można u nich zjeść przepyszne hamburgery. Szczycą się swoimi hamburgerami wegetariańskimi, a ich makaron z krewetkami jest znany na całym pomorzu. Posiadają bezpieczny plac zabaw dla dzieci, które po skończonym posiłku mogą się wybawić. Mają piękny widok, którym można napawać się podczas spożywania dań.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.