Polska

Gdzie Dobrze Zjeść na Kaszubach

przystawka

Kaszuby słyną z pięknych jezior, czystych lasów, ale również z przepysznego jedzenia. Możemy tam spotkać wiele restaucji, w których zjemy zarówno świeżą rybę, tradycyjnie przyrządzone mięso, jak i wegetariańskie potrawy. Gdzie się kierować, by dobrze zjeść w tym regionie?

Checz u Kaszebe

fot. fb.com/checzukaszebe

W samym sercu Kaszub możemy spotkać piękną restaurację z tradycyjnymi potrawami polskimi. Leży w Chmielnie i serwuje pyszne gołąbki, placki ziemniaczane czy bigos.

Schabowy Raz

fot. fb.com/SchabowyRaz

Restauracja po kuchennych rewolucjach pani Magdy Gessler cieszy się ogromną popularnością, i nie ma co się dziwić, ponieważ jedzenie jest tam przepyszne. Znajdująca się w Babim Dole restauracja słynie z ogromnych kotletów schabowych, ale także innych swojskich dań. A któż nie chciałby spróbować dań skomponowanych od sławnej Magdy Gessler?

Kaszubski Młyn

fot. fb.com/people/Kaszubski-Młyn

Pięknie urządzona restauracja w starym młynie, znajdująca się w Wierzchucinie. Słynie z ogromnego wyboru piw i napoji, ale także pysznych pierogów z gęsiną lub białą kiełbasą. Oprócz tego znajdziemy tam różnego rodzaju ryby.

Mulk Checz Kaszubska

Znajdująca się w Miszewku zachwycająca restauracja, a także sala bankietowa na wesela lub inne uroczystości, oferuje nam dużą różnorodność w wyrobach tradycyjnych, na przykład kotlety schabowe z kością, gołąbki czy placki po kaszubsku. Warto też przyjechać na dania wegetariańskie, które są fajnie urozmaicone, a także przepyszne desery. Można tutaj kupić także swojskie, świeże kiełbasy, rolady czy inne wyroby. Dodatkową usługą, którą oferuje nam Mulk Checz Kaszubska jest SPA, które w swojej ofercie ma masaże, stylizację rzęs czy inne zabiegi kosmetyczne.

Czarny Kos

Zarówno restauracja, jak i sala bankietowa oferują szeroki wybór tradycyjnych dań kaszubskich, ale także można u nich zjeść przepyszne hamburgery. Szczycą się swoimi hamburgerami wegetariańskimi, a ich makaron z krewetkami jest znany na całym pomorzu. Posiadają bezpieczny plac zabaw dla dzieci, które po skończonym posiłku mogą się wybawić. Mają piękny widok, którym można napawać się podczas spożywania dań.