Polska

Gdynia na Weekend dla Dzieci

statek

My jednak udowadniamy, że „miasto z morza i marzeń” jest też miastem bardzo przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Gdynia na weekend dla dzieci – 10 najlepszych atrakcji.

1. Akwarium Gdyńskie to miejsce, w którym zgromadzono rzadkie okazy ryb i zwierząt morskich. Można je tutaj podziwiać w wielkich akwariach, a przy okazji poznać szereg ciekawych informacji na ich temat.

2. Centrum Nauki Experyment jest miejscem, w którym świetnie odnajdą się nieco starsze dzieci, zwłaszcza jeśli przepadają za naukami ścisłymi. W tym miejscu będą miały okazję eksperymentować i na własne oczy przekonać się, jak działają niektóre z praw fizycznych.

3. Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie może okazać się prawdziwą przygodą wypełnioną obiektami przedstawionymi w makroskali. Są tutaj wielkie ławki, ogromna dziurka od klucza, a także ogromne owady.

4. Aquapark w Gdyni przyciąga dorosłych z dziećmi szczególnie, kiedy pogoda nie dopisuje. Znajdują się tutaj liczne baseny, zjeżdżalnie, rwące rzeki i wiele innych atrakcji, które zapewniają wielogodzinną zabawę.

5. Leśny Ogród Botaniczny Marszewo zrobi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i ich rodzicach. Znajdują się tutaj malownicze kompozycje z kwiatów, krzewów i drzew oraz liczne zakamarki z niespodziankami.

6. Statek „Dar Pomorza” w Gdyni dla wielu dzieci może być pierwszą okazją do zwiedzenia prawdziwego statku od środka. Mozna tutaj zwiedzać oryginalne pomieszczenia załogi, a przy okazji poznać wiele ciekawostek na temat żeglowania i statków.

7. Skansen Archeologiczny zapewnia dzieciom nie tylko możliwość zobaczenia dawnej osady, ale również obcowania ze zwierzętami zagrodowymi. Jeśli chcesz spędzić z dziećmi pół dnia na świeżym powietrzu, to tutaj na pewno nie będą się nudzić.

8. Lemu Park to atrakcyjny park dla całych rodzin, w którym główną atrakcją jest możliwość zaprzyjaźnienia się z uroczymi lemurami. Ponadto na terenie parku można zobaczyć wiele innych atrakcji i egzotycznych zwierząt.

9. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji to idealna opcja dla dzieci, które przepadają za samochodami. Tutaj będą miały okazję zobaczyć wiele zabytkowych pojazdów z różnych epok.

10. Jump City w Gdyni to miejsce, w którym dzieci będą mogły wiele godzin szaleć na trampolinach i w basenach wypełnionych gąbkami.