Polska

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Suwałkach i okolicach

Suwałki atrakcje dla dzieci
Foto. Łukasz Pojezierski / Wikipedia

Suwałki to średniej wielkości miasto usytuowane w północno-wschodniej części Polski. Miasto leży nad rzeką Czarna Hańczą i słynie z zasobów rud żelaza, ołowiu oraz wanadu. Co ciekawe, to właśnie tutaj urodziły się słynny reżyser Andrzej Wajda. Suwałki to niezwykle ciekawe i intrygujące z perspektywy historycznej miasto. Warto się wybrać w ten region Polski i na własne oczy przekonać o zaletach tego miejsca.

1. Suwalskim Parkiem Krajobrazowym

Suwałki znajdują się dokładnie pomiędzy Suwalskim Parkiem Krajobrazowym a Wigierskim Parkiem Narodowym. Oba miejsca warto odwiedzić z całą rodziną, będąc w pobliżu i lubując się w spacerach na łonie natury.

2. Czarna Hańcza

Dosyć ważnym elementem miasta jest rzeka Czarna Hańcza. W sezonie letnim atrakcyjną formą spędzania czasu są spływy kajakowe, które dla najmłodszych zawsze są ekstremalnym przeżyciem.

3. Cerkwie

Spacerując po Suwałkach, warto zaglądać do kościołów i obecnych tutaj cerkwi. Budowle sakralne w Suwałkach prezentują się ciekawie nie tylko z zewnątrz, a przede wszystkim od wewnątrz.

4. Ulica Chłodna

Warto udać się na ulicę Chłodną, czyli deptak, który dla mieszkańców miasta jest niezwykle ważnym elementem. To ulica łącząca starszą część miasta z tą młodszą. To również miejsce, w którym zawsze wiele się dzieje. Swoją nazwę zawdzięcza lokalizacji.

Ulica Chłodna znajduje się na linii wiatru i mówi się, że tutaj zawsze jest nieco mroźniej niż w innych częściach miasta.

5. Zalew Arkadia

Latem warto wybrać się nad zalew Arkadia. To świetna sceneria la letnie dni, która dodatkowo została wyposażona w świetne ścieżki rowerowe wokół terenu.

6. Maria Konopnicka

Suwałki są miastem Marii Konopnickiej. Podkreśleniem tego stanu rzeczy jest stworzenie wspaniałego szlaku krasnoludków. Są niczym wrocławskie krasnale i cieszą się sporą popularnością.

7. Muzeum Okręgowe

Muzeum Okręgowe to miejsce, którego nie wolno pominąć, będąc w Suwałkach. Znajdziemy tutaj wspaniałe eksponaty związane z miastem. To świetny pomysł na poznanie historii tego miejsca i ludzi z nim związanych.

8. Aquapark

Dla rodziców podróżujących z dziećmi ważną informacją będzie obecność suwalskiego Aquaparku. To alternatywa na niepogodę i źródło niemałej zabawy.

9. Zaułek Krasnoludków

Z całą pewnością warto udać się do Zaułka Krasnoludków. To jeden z ważniejszych punktów Baśniowego Szlaku i początek wspaniałej przygody dla naszych dzieci.

10. Miasto wielu kultur

Suwałki to miasto, które niegdyś było ośrodkiem bardzo wielu kultur. Pozostałości mieszkańców są widoczne do teraz. Sporą atrakcją dla rodzin z dziećmi może być zwykły spacer i obserwowanie naleciałości ze wschodnich stron, które są tutaj dosyć mocno odczuwalne.