Polska

Najlepsze Kluby i Dyskoteki w Gdańsku

impreza

Bawić można się w domu, ze znajomymi, czy w klubie. Impreza może mieć charakter spontaniczny, albo planowany.

Istnieje także tak zwana trzecia grupa ludzi, czyli amatorzy mocnych, nieznanych wrażeń. Takie postaci często wsiadają w auto, czy pociąg i łączą zwiedzanie z relaksem i dobrym pobytem w dużym mieście.

Gdańsk jest jednym z takich destynacji. Z całej Polski, w szczególności w okresie turystycznym, zjeżdżają się tu turyści.

Oprócz odwiedzin w najbardziej znanych zakątkach miasta, często zahaczają o dyskoteki, czy miejskie kluby nocne. Który z nich wybrać?

Czy istnieją jakieś kultowe miejsca, które należy szczególnie odwiedzić? A może wręcz przeciwnie-wybrać się do lokalu, który stroni od tłoku, ale zachwyca atmosferą i niepowtarzalną muzyką? Poniżej prezentujemy dziesięć najlepszych dyskotek w Gdańsku.

1. Parlament

Klub Muzyczny Parlament przy ulicy Świętego Ducha 2 w Gdańsku to miejsce, które gwarantuje prawdziwą moc atrakcji przez całą noc. Dobra muzyka i oświetlenie sprawiają, że parkiet zapełnia się bardzo szybko. Do tego klub oferuje dużo miejsc siedzących dla tych, którzy chcą na chwilę odpocząć od tanecznych pląsów i napić się dobrego drinka.

2. Miasto Aniołów

Nieco inną propozycję stanowi „Miasto Aniołów” Klub Muzyczny przy ulicy Chmielnej 26. Tutaj średnia wieku przekracza 30 lat, ale nie jest to standardem. Zakres muzyczny jest bardzo różnorodny, także każdy imprezowicz znajdzie coś dla siebie. Stali bywalcy bardzo chwalą organizację oraz nieskazitelną czystość. Minusem mogą być ceny drinków przy barze. Klub otwarty jest codziennie, w piątki i soboty nawet do 5 rano!

3. SASSY

Prawdziwy fan starówki Gdańskiej powinien rozważyć odwiedziny w Klubie muzycznym Sassy usytuowanym przy ulicy Chmielnej 10. Co prawda za podziwianie panoramy trzeba nieco zapłacić, jednakże mamy tu większe poczucie komfortu i przytulną, elegancką atmosferę. Nie natkniemy się tu na nastolatków, raczej na świadomych klientów, którzy pragną napić się dobrego drinka przygotowanego przez barmana, czy obejrzeć energiczne pokazy taneczne. Miłośnicy palenia mogą również skosztować tu shishe. Propozycja dla tych, którzy pragną się odprężyć w weekend, bez konieczności przebywania w tłumie.

4. Tkacka Music Club

Tkacka Music Club przy ulicy Tkackiej 9, tuż obok ulicy Długiej, to propozycja dla wielbicieli nowości. Klimat bardziej dla fanów muzyki elektronicznej, ale i R’N’B, czy House. Do tego klimatycznego miejsca zapraszani są na występy dj z Polski, ale i zza granicy! Dlatego Tkacka Music Club plasuje się na szczycie Gdańskich, nocnych atrakcji do odwiedzenia.

5. Gorzko Gorzko

Teraz propozycja zupełnie inna, niż wszystkie! Mianowicie w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35 mieści się Gorzko Gorzko i już sama nazwa powinna budzić konotacje. Jest to klub, który w każdy piątek oraz sobotę organizuje dyskoteki w klimacie….weselnym! Zabawę prowadzi wodzirej. Nie brakuje tutaj takich atrakcji, jak fotobudka, typowe zabawy grupowe, zacieśniające znajomości, jakie można spotkać na nie jednym, polskim weselu oraz szampan i tematyczne przekąski.

6. Xanax Music Club

Xanax Music Club to kolejny z wymienionych lokali, który swoją siedzibę ma przy ulicy Tkackiej, tym razem 7/8. Z tą różnicą, że bawić się tu można tylko i wyłącznie w piątki i soboty, za to do późnych godzin porannych. Przeważa muzyka typu house. Dużym atutem jest bardzo miła obsługa, która do każdego klienta zwraca się indywidualnie. O świetny stan ducha dbają także barmani, serwujący doskonałe drinki.

7. Pub Torpeda

Teraz propozycja dla tych, którzy oprócz tańca, chcą także miło spędzić czas w gronie przyjaciół, odprężyć się i posłuchać dobrej muzyki jednocześnie. Pub Torpeda znajduje się w sercu Moreny, przy ulicy Poli Gojawiczyńskiej 1. Odbywają się tu koncerty na żywo, prawdziwe jam session. Ponadto każdy może stać się uczestnikiem turniejów gry na Playstation, czy spróbować swoich sił w karaoke. Ponadto to również popularny lokal, który gromadzi prawdziwych kibiców, spragnionych sportowych wydarzeń.

8. Hi-Fi High Five

Hi-Fi High Five to propozycja szczególnie skierowana dla osób młodych, zwłaszcza studentów. Znajduje się w centrum Politechniki Gdańskiej, w Domu Studenckim numer 9, przy ulicy Wyspiańskiego 5. Według dostępnych danych, szacuje się, że klub ten może być jednym z najstarszych w Polsce! Ponieważ trwa nieprzerwane od 50 lat! To lokal, w którym zawierane są znajomości, a nawet miłości na całe życie! Wszystko odbywa się przy karaoke, grach grupowych, quizach, koncertach słuchanych na żywo, a także sącząc niebanalne trunki.

9. Klub Wolność

Klub Wolność to miejsce dla tych, którzy chcą sprawdzić nowe miejsce. Znajduje się na Wałach Piastowskiego 24. Jest urządzony z gustem, a w razie pytań, obsługa chętnie służy radą. Przygrywa dj, który sprawnie miksuje znane hity. Plusem jest przestronne miejsce.

10. Central Club

Central Club przy ulicy Wały Jagiellońskie 5 to miejsce dla prawdziwych, wprawionych tancerzy lub dla ludzi, którzy pragną naprawdę nie oszczędzać nóg. Zabawy trwają tu aż do niedzielnego poranka, imprezę rozkręca tu dj, który jest zaznajomiony z publiką.