Polska

Najlepsze Atrakcje w Nowym Targu i okolicach dla dzieci

Nowy Targ
źródło: Blooo / Wikipedia

Nowy Targ to miasto w województwie małopolskim i zarazem główny ośrodek komunikacyjny, handlowy i przemysłowy Podhala. Miasto jest idealną baza dla turystyki narciarskiej, kajakowej, rowerowej, pieszej, a także motorowej czy ekstremalnej.

Położenie Nowego Targu sprawia, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Jeśli zatem szukasz regionu, w którym można spędzić miły weekend, to zapoznaj się z poniższą listą atrakcji, które czekają w Nowym Targu na rodziny z dziećmi.

1. Ośrodek narciarki Zadział

To miejsce stworzone do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Ten narciarsko – snowboardowy ośrodek jest położony u podnóży Gorców. Główny stok ma długość 550 metrów i odnajdą się na nim zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze i snowboardziści. Jest tu strefa rodzina, która ma wyciąg i trasę przeznaczoną do nauki jazdy na nartach i zjazdu na pontonach, a także karuzelę dla najmłodszych i specjalną górkę do zjazdów na sankach. Przy ośrodku można skorzystać z profesjonalnej szkoły narciarskiej i wypożyczyć sprzęt. Ze szczytu można podziwiać przepiękną panoramę Gorców i Tatr. Na terenie obiektu funkcjonują dwie restauracje.

2. Jump Planet

To wizjonerskie i nowoczesne miejsce, w którym każdy odnajdzie interesującą go rozrywkę. To możliwość na wspaniałe spędzenie czasu dla dzieci i dorosłych. Na powierzchni ponad 1000 m2 znajdują się 46 trampoliny sportowe, rekreacyjne i tradycyjne, a także skośne, strefa koszykówki, wielki basen z miękkimi gąbkami, w których nie tylko dzieci mogą poszaleć, strefa relaksu, a także tor przeszkód. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą się tu wspaniale bawić.

3. Termy Gorący Potok

To kompleks złożony z basenów zewnętrznych napełnionych termalną wodą o temperaturze 34 – 40°C. Funkcjonują tu 22 basenowe niecki, z czego 10 znajduje się w strefie basenowej. Dla dzieci również nie zabraknie atrakcji, gdyż z myślą o nich, powstały tu dwie strefy wodnej zabawy: dziecięce źródełko, czyli brodzik z „Wet Bubble”, czyli wielkim balonem, po którym można się wspinać, zjeżdżać, skakać prosto do wody i wodne przedszkole, czyli wodny plac zabaw z dużą liczbą zjeżdżalni i wodotrysków.

4. Park linowy w Termach Gorący Potok

To atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, czyli dla wszystkim, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek z elementami adrenaliny. Znajdują się tu trzy trasy: dla milusińskich – do 120 cm, trasa średnia i trasa trudna oraz zjeżdżalnie: dla dzieci powyżej 130 cm, „Anakonda” – czyli zjeżdżalnia tunelowa o długości 80 metrów i licznych spiralach, osiągająca bardzo dużą prędkość, „Kamikadze” – otwarta, 44 metrowa prawie pionowa, dająca potężną dawkę adrenaliny, oraz dwie inne przeznaczone specjalnie dla dzieci. Na pewno warto wybrać się tu z rodziną, gdyż atrakcje są tak różnorodne, że nikt nie będzie narzekał na nudę.

5. Rezerwat przyrody „Bór na Czerwonem”

Mieści się tu ścieżka przyrodniczo – edukacyjna, zakończona platformą widokową, z której możemy podziwiać Gorce, Tatry i torfowisko. Ścieżka o długości 610 metrów, daje możliwość poznania wysokiego torfowiska i żyjących tam roślin i zwierząt. Można ją zwiedzić na rowerze lub na pieszo w czasie godziny. Dla turystów przygotowano foldery z opisem ścieżki i tablice edukacyjne, zawierające wszystkie najważniejsze informacje przyrodnicze odnoszące się do terenu. Ścieżka pozwala na zobaczenie najstarszego i największego pomnika żywej przyrody na obszarze Nadleśnictwa Nowy Targ, jakim jest torfowisko wysokie.

6. Szlak rowerowy Nowy Targ – Trstena

Jest fragmentem wielkiej rowerowej pętli opasującej Tatry. Trasa z Nowego Targu do Trsteny na Słowacji stanowi 37 kilometrów rowerowych ścieżek, które są w większości asfaltowe, dobrze utrzymane i odpowiednio oznaczone. Rowerzyści po drodze mijają wspaniałe podhalańskie miasteczka. Trasa nie jest trudna, a co kilka kilometrów znajdują się punkty postojowe, umożliwiające odpoczynek, dlatego też ścieżka jest odpowiedna również dla dzieci.

7. Tatrzański Park Rozrywki

Mieści się w Poroninie i oferuje całą gamę atrakcji dla każdego. Na początek można wskoczyć w zorbing, czyli nadmuchaną, odporną na uszkodzenia kulę i stoczyć się ze zbocza. Inną odmianą tej zabawy jest aquaball, czyli dryfowanie po płytkim basenie w przezroczystej, dmuchanej piłce. Wszyscy zwolennicy wysokości mogą udać się na ściankę wspinaczkową, czy wyszaleć się na trampolinach. Dla fanów spokojniejszej rozrywki został przygotowany minigolf. Na terenie Paru znajduje się też park linowy i paintball – w wersji odpowiedniej dla najmłodszych. Wszystkie dostępne tu atrakcje nie wymagają posiadania własnego sprzętu i odbywają się pod okiem wyszkolonego personelu, co wpływa na wysokie bezpieczeństwo każdej z zabaw.

8. Zimowy park rozrywki SNOW ZABAWA

Mieści się w Zakopanem i jest świetną opcją do zabawy dla całej rodziny. Park oferuje takie atrakcje jak: jazdę na zimowym bananie, skutery śnieżne dla dorosłych i dzieci, snowrafting za skuterem, zimową rurę, tor saneczkowy, zimowy plac zabaw, kuligi i wiele innych.

9. Lodowisko Tatra Ice

Jest zlokalizowane przy zakopiańskich Krupówkach. Szaleństwo na lodowisku to dobra opcja dla rodzin z dziećmi na aktywne spędzenie czasu. Lodowisko zajmuję powierzchnię 600 m2, co sprawia, że jednocześnie może z niego korzystać aż 150 osób. Na miejsce istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu.

10. Muzeum Misiów

Wspaniałe miejsce, w którym można zobaczyć przeróżne maskotki, prezentujące konkretne grupy społeczne, bohaterów czy też zawody. Znajdziemy tu m. in. Zorro, listonosza, panią nauczycielkę, siłacza i wiele innych. Największą atrakcją jest góralska rodzina, czyli misie w ludzkich wymiarach. Możemy tu zobaczyć również ruchomą instalację, w której maskotki dają wspaniały koncert. Na pewno będzie to ciekawe miejsce dla każdego dziecka.