Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Ustroniu

podano do stołu

Ustroń jest miejscem przyciągającym turystów nie tylko podczas sezonu zimowego, ale w ciągu całego roku. Jeśli ktoś zdecyduje się na pobyt w tej miejscowości, już przed przyjazdem warto zrobić pewnego rodzaju rozeznanie odnośnie restauracji, w których można zakosztować przepysznych, regionalnych i klasycznych dań. Poniżej dokonano zestawienia najlepszych restauracji znajdujących się w Ustroniu.

Restauracja Dwa Noże

fot. fb.com/dwanoze

Ocena: 4,8/5

Ta restauracja znajduje się przy ulicy 3 Maja. Można w niej zjeść przepyszne potrawy wśród zieleni, w bliskim otoczeniu Wisły. Dostępne dania zadowolą zarówno smakoszy mięsa jak i osoby, które za nim nie przepadają. Spośród szerokiego wachlarza dań wybrać można potrawy lekkie, m.in. zupę cebulową, rosół, rozmaite sałatki oraz bardziej treściwe – żeberka BBQ, kaczkę, stek, rybę. Klienci szczególnie zachwalają otoczenie restauracji, przemiłą obsługę oraz kunszt oferowanych potraw.

Angel’s Steak & Pub

fot. fb.com/angels.steak.n.pub

Ocena: 4,8/5

Angel’s Steak & Pub jest klimatyczną restauracją, która wzorowana jest na brytyjski pub. Wyśmienite steaki z sezonowanej wołowiny, naturalne burgery wołowe oraz dania kuchni azjatyckiej zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wśród licznych opinii zamieszczonych w Internecie, przekonać się można, że to właśnie wyjątkowy klimat, perfekcyjnie przyrządzone potrawy i dobra obsługa przyciągają tam ludzi.

Zbójnicka Chata 790 m n.p.m.

fot. fb.com/zbojnickachatarownica

Ocena: 4,7/5

Zbójnicka Chata to idealne miejsce dla osób, które lubią dobrze zjeść. Góralski klimat panujący w restauracji dodatkowo przypomina klientom o miejscu, w którym się znajdują. Wśród oferowanych dań znajdują się rozmaite przystawki (począwszy od chleba ze smalcem i ryb, a skończywszy na serach i zupach), dania główne (w tym wyśmienite pierogi, naleśniki i placki). Nie zabraknie również charakterystycznych koryt i napojów.

Dwór Skibówki

fot. fb.com/dworskibowki

Ocena: 4,6/5

Ostatnia z opisywanych restauracji – Dwór Skibówki – jest lokalem położonym w malowniczym otoczeniu, wśród zieleni, z widokiem na góry. W restauracji serwowane są rozmaite dania – ryby, potrawy mięsne, zupy, pierogi, desery. Tutaj z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Tysiące klientów podkreśla wyjątkowość tego miejsca ze względu na niesamowity widok oraz przepyszne i syte potrawy.