10 najlepszych atrakcji we Francji

kobieta, mężczyzna i rower

Francja to państwo położone w Europie Zachodniej, które jednocześnie ma w swoim posiadaniu wiele terytoriów zamorskich na innych kontynentach. Francja uznawana jest za jeden z najbardziej nowoczesnych państw na całym świecie.

Położona jest nad Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Śródziemnym. Korsyka oraz 20 innych drobnych wysp na Morzu Śródziemnym również należy do Francji. Francja poza Paryżem ma również wiele innych bardzo atrakcyjnych i wartych odwiedzenia miast i obiektów, zarówno historycznych jak i kulturalnych. Kraj ten jest idealnym miejscem na podróż poślubną dla zakochanej młodej pary, która zapamięta wyjazd na całe dalsze, wspólne życie małżeńskie.

1. Riviera Francuska – jest to wybrzeże, które położone jest w południowo-wschodniej części kraju. Do Riviery Francuskiej należy Monako, będące jednym z najbardziej interesujących miejsc. Tutaj znajduje się popularne w świecie filmowym Cannes oraz Saint-Tropez z przepięknymi plażami. Riviera w sezonie letnim zachwyca urokiem malowniczych wiosek i miasteczek nadmorskich. Jest więc doskonałą destynacją na letni urlop, podczas którego połączymy aktywny wypoczynek, zwiedzanie oraz lenistwo na pięknej plaży.

2. Mont Saint-Michel – to średniowieczny klasztor mający swoje miejsce na wyspie w Normandii. Opactwo zachwyca swoim pięknem i wyjątkowością, jednocześnie pozostając na długo w pamięci odwiedzających. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i obecnie mówi się o około 40 osobach zamieszkujących domy, znajdujące się u podnóży klasztoru. Ze względu na zmieniający się poziom wody, możliwość bezpiecznego dotarcia do miasta, gwarantuje jedynie most.

3. Pałac Chateau de Chambord – to jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie pałaców, znajdujących się we Francji. Unikatowa architektura pochodzi z Renesansu z elementami charakterystycznymi dla średniowiecza i klasycyzmu. Pałac wybudował Francis I, król francuski. Dawniej był tu dom myśliwski, jednak nigdy pałac ten nie został ukończony.

4. Annecy – to niewielkie alpejskie miasteczko, nazywane przez wielu ludzi Małą Wenecją. Położone jest w południowo-wschodniej Francji. Posiada bardzo klimatyczną starówkę z wieloma bardzo wąskimi uliczkami i kanałami. Stąd też potoczna nazwa miasta, gdyż przypomina prawdziwą Wenecję. Na wyspie znajduje się średniowieczny kościół, który dawniej pełnił funkcję więzienia, a obecnie zostało tutaj muzeum udostępnione dla odwiedzających. Ciekawe jest również samo jezioro Annecy, nad którym położone jest miasto.

5. Wersal – to pałac, który ma niezwykłą historię i był tłem dla wielu filmów i powieści. Został zbudowany w 1682 roku i stanowił siedzibę króla Luisa XIV. Jest jednym z najbardziej majestatycznych pałaców i z pewnością stanowi symbol Francji. Przy pałacu znajdują się również zachwycające ogrody, po których warto pospacerować i odetchnąć świeżym powietrzem, pośród zieleni.

6. Prowansja – to miejsce, z którego pochodzą najpiękniejsze fotografie pól lawendowych. Prowansja znajduje się w południowo-wschodniej części Francji i jest regionem, który każdy powinien choć raz odwiedzić. Arles, Aix i Avignon to miasta położone na terenach Prowansji, do których warto zajrzeć podczas pobytu. Wino wytwarzane w okolicznych winnicach zachwyca swoimi aromatami i bogatym smakiem.

7. Lyon – jest miastem położonym w miejscu, gdzie zbiegają się rzeki Saone oraz Rhone. W Lyonie warto odwiedzić stary amfiteatr rzymski Amphitheatre des Trois Gaules, którego historia sięga ponad dwa tysiące lat wstecz. Na Starym Mieście obecne są zamki średniowieczne, a także architektura renesansowa. Połączenie wszystkich zabytków w różnych stylach architektonicznych, tworzy razem bardzo ciekawą i klimatyczną atmosferę miasta.

8. Bordeaux – to kraina zamków, deptaków i szerokich ulic. Starówka ma swój niepowtarzalny urok, który tworzą stare budynki, fontanny i niewielkie place. W 2017 roku Bordeaux zdobyło pierwszą nagrodę na najciekawsze miasto świata. Okoliczne winnice i restauracje przyciągają niezwykłymi zapachami i swoimi aromatami. Miasto jest idealne dla wielbicieli sztuki i kultury, która dorównuje tutaj Paryżowi.

9. Lazurowe Wybrzeże – rozciąga się na dużą powierzchnie i zachwyca pięknymi miejscami w każdym miejscu. Na Lazurowym Wybrzeżu znajdziemy przepiękną architekturę, urokliwe miasteczka, niezwykłe ogrody pełne zieleni. Wybrzeże Nicei zachwyci każdego odwiedzającego, spragnionego spokoju i wypoczynku w pięknych okolicznościach.

10. Paryż -to obowiązkowy punkt do zwiedzenia we Francji. Uznawany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast na całym świecie, a wieża Eiffla była światkiem setek tysięcy zaręczyn oraz wyznań wiecznej miłości. Katedra Notre Dame do niedawno zachowana w doskonałym stanie, pełna wieloletnich i najważniejszych dzieł sztuki, będąca inspiracją dla wielu pisarzy i artystów. Obecnie Katedra Notre Dame pozostaje zamknięta dla zwiedzających z powodu niedawnego pożaru. W Paryżu każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie, między innymi do wyboru jest Luwr, Montmartre, Bazylika Sacre Crue, Moulen Rouge, Wieża Eiffla, Muzeum d’Orsay, Pola Elizejskie czy Łuk Triumfalny i wiele innych miejsc.

4.2/5 - (liczba ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.