Europa

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Europie Zachodniej

dzieci w basenie

Europa Zachodnia to ta część kontynentu, w której każde dziecko będzie miało szanse spełnić swoje marzenia. Różnorodność tego regionu świata sprawia, że ten intryguje i każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego globu. Również turystów, którzy nie wyobrażają sobie podróżowania bez swoich pociech i będą zainteresowani miejscami, w których również najmłodsi znajdą coś dla siebie.

Gdzie warto się wybrać na rodzinny urlop w Europie Zachodniej razem z dziećmi?

1. Tropical Islands

Tropical Islands pod Berlinem to z pewnością jedno z tych miejsc, do których warto się wybrać. Pod dachem ogromnego kompleksu znajduje się coś na wzór tropikalnej wyspy, w której pełno wodnych atrakcji, palm, piasku i klimatu, którego do tej pory mieliśmy nadzieję doświadczać tylko w ciepłych krajach.

2. Tierpark Gorlitz

Tierpark Gorlitz to kolejna niemiacka atrakcja, która spełni oczekiwania młodych turystów. Nie sposób sobie wyobrazić dziecka, które nie przepada za zwierzętami. To miejsce, w którym każdy będzie mógł podziwiać dzikie zwierzęta, ale również te, których można spodziewać się w gospodarstwach domowych.

3. Hansa Park

Hansa Park to niemiecki park rozrywki. Na miejscu będziemy mogli przetestować ponad 30 kolejek, a także przejechać się jednym z największych rollercoasterów.

4. Disneyland

Disneyland to jedno z tych miejsc, które dla dziecka zawsze będą atrakcją nie z tej planety. Będąc we Francji i pragnąc zrealizować marzenie własnego dziecka, koniecznie trzeba się tam udać. To podróż do świata bajek.

5. La Villette

La Villette to kolejne miejsce na mapie Francji, które może zachwycić rodziny z dziećmi. Miasteczko, w którym króluje nauka. Do dyspozycji gości oddano dwie wystawy, kino 3D oraz doskonałe planetarium.

6. Motylarnia

W Wiedniu będziemy mogli udać się do wspaniałej Motylarni. To wyjątkowo dobry sposób, by z bliska przyjrzeć się tym pięknym owadom.

7. Malbun

Jeżeli naszą destynacją w sezonie ferii zimowych jest Liechtenstein, to z całą pewnością powinniśmy udać się do Malbun. To niewielkie miasteczko, w którym znajduje się wybitna szkoła dla początkujących narciarzy.

8. Ogród Egzotyczny

Będąc w Monako warto wybrać się do Ogrodu Egzotyczngo, który znajduje się na malowniczej skale. W ogrodzie znajduje się mnóstwo egzotycznych roślin, a ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na okolice.

9. Oceanarium

Również w Monako można wybrać się do Oceanarium. To wyjątkowo pięknie zaaranżowane oceanarium, w którym będziemy mogli podziwiać wspaniałe istoty zamieszkujące podwodny świat.

10. Drievliet

W Hadze z kolei znajdziemy doskonały park rozrywki o nazwie Drievliet. To miejsce z historią, ponieważ zostało założone już w 1938 roku. Na miejscu czeka nas sporo ekscytujących atrakcji.

Podsumowanie

Europa Zachodnia to idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Jest wiele atrakcji, które zapewnią dzieciom niezapomniane wrażenia. Te wymienione powyżej to tylko niektóre z nich. Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń dla swoich dzieci, to jest to idealne miejsce na wakacje.