Europa

10 Niesamowitych Atrakcji w Europie Południowej

Marsaxlokk, Malta
Marsaxlokk, Malta

Europa Południowa to jedno z częściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Nic w tym jednak dziwnego. Państwa znajdujące się w jej obrębie należą do najcieplejszych również po sezonie letnim. To region, w którym aura wakacji nigdy się nie kończy. Gdzie można się wybrać?

1. Hiszpania

Hiszpania to jedno z tych miejsc, w którym pogoda niemal zawsze dopisuje. Najczęstszym kierunkiem jest jednak Barcelona, która jednak znajduje się w regionie od dawna widzianym jako autonomiczna wspólnota Katalonii. Plaża Barceloneta, La Rambla, wysokie palmy i piękna energia sprawiają, że turyści po prostu masowo przyjeżdżają do tego miasta.

2. Włoskie Rimini

Włoskie Rimini to jedno z popularniejszych turystycznych miejsc w całym kraju. Zaletą jest piękna plaża, ale także San Marino znajdujące się nieopodal oraz Mirabilandia, do której również dojedziemy bez większego problemu.

3. Termoli

Osoby poszukujące włoskiego azylu na spokojny wypoczynek powinny udać się na południe Włoch, a mianowicie do Termoli. To ukochane miasto wypoczynkowe Włochów. Można tutaj podziwiać przepiękną starówkę, ale przede wszystkim odpocząć od tłumów turystów w iście włoskim stylu.

4. San Marino

Będąc we Włoszech, koniecznie trzeba udać się do San Marino. To jedno z najmniejszych państw na świecie i przy okazji niezwykle malownicze miejsce znajdujące się na terenach górzystych.

5. Belgrad

Warto wybrać się w rejony bałkańskie, a będąc w Serbii, wybrać się do Belgradu. To miasto, w którym czas poniekąd się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu. Nie zmienia to jednak faktu, że tkwi w tym jakiś urok. Historyczne zawirowania są tutaj widoczne niemal na każdym kroku.

6. Albania

Albania to jedno z tych państw, które dopiero jest turystycznie odkrywane, choć warto wiedzieć, że ma sporo do zaoferowania nawet najbardziej wymagającym turystom. Warto udać się nad piękne jezioro Komani Lake czy Plac Skanderbega.

7. Bułgaria

Bułgaria to z pewnością kierunek turystyczny, który po wielu latach znowu został odkryty przez nowe pokolenia. Złote Piaski to jedna z największych atrakcji turystycznych, choć tak naprawdę cały kraj zasługuje na uwagę.

8. Grecja

Miłośnicy oliwek, pysznych serów i Dolmades z pewnością powinni udać się do słonecznej Grecji. To państwo, w którym historia jest niemalże namacalna. Kraj, w którym narodziła się mitologia grecka i kraj, który ma sporo do zaoferowania turystom pragnącym wypocząć w przepięknej scenerii.

9. Macedonia

Macedonia to państwo, które wciąż jest odkrywane. Dziewicze górzyste tereny sprawiają, że jest to kraj niezwykle malowniczy. Warto przede wszystkim wybrać się na wycieczkę do Kanionu Matka.

10. Malta

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę również Maltę. To państewko o dosyć bogatej historii, a dodać należy do tego, że Valletta to stolica o największym zagęszczeniu zabytków, biorąc pod uwagę ilość zabytków przypadających na metr kwadratowy.

3/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *