Europa

7 fascynujących atrakcji dla dzieci w Popradzie

Poprad to niewielkie miasteczko leżące tuż przy polskiej granicy. Mimo faktu, że nie jest ono za duże, to jest tam multum atrakcji dla najmłodszych, które zdecydowanie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Oto te najlepsze z tych atrakcji, które sprawią, że Poprad jest zawsze tak tłumnie odwiedzany przez turystów z całej Europy. Znajdują się też najlepsze atrakcje w okolicy Popradu.

1. AquaCity

To prawdziwy raj dla każdego, kto podczas zwiedzania ma ochotę na odrobinę relaksu. To ogromny kompleks basenów, saun, jak i również usług zdrowotnych. To doskonałe miejsce na wizytę całymi rodzinami, gdzie najmłodsi poczują się jak w raju.

2. APLEND Adventure Golf

Piękne otoczenie, graliśmy w mini golfa i było fantastycznie. Ładne i ciekawe pole do gry w minigolfa. Odpowiednie tory dla wszystkich grup wiekowych. Dzieciom się to podobało.

3. Tatrzański Park Edukacyjny

Jest tutaj świetny plac zabaw dla dzieci. Miejsce warte odwiedzenia wraz z dziećmi lubiącymi zwierzęta. Edukacja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

4. Podtatrzańskie Muzeum Popradu

To miejsce, w którym każdy w mniejszym, lub większym stopniu może zapoznać się z historią tego miasta, zobaczyć wiele zabytkowych eksponatów i zobaczyć jak wyglądało dawne życie mieszkańców tego terenu. Szczególne wrażenie zrobi na starszej części młodzieży.

5. Galeria Tatrzańska

To idealne miejsce dla wszystkich młodych miłośników sztuki. Można tu znaleźć wiele dzieł lokalnych artystów, ale jest tu także wiele takich o klasie typowo światowej. W 2018 roku miała tu miejsce na przykład możliwość oglądania grafik Goi.

6. Aleje spacerowe

Młodzi mogą również liczyć na piękne alejki spacerowe, gdzie podczas długich spacerów będą mogli podziwiać wiele pięknych miejsc po drodze.

7. Tricklandia

Fantastyczne miejsce! Pamiętajcie żeby telefon mieć załadowany na maksimum ponieważ robi się mnóstwo zdjęć. Cena przystępna.