Europa

20 Najlepszych Restauracji na Lanzarote

Na Lanzarote można przyjechać przez cały rok. To piękne miejsce, gdzie można cieszyć się nie tylko niesamowitymi widokami, ale także pięknymi plażami i wodnymi kąpielami. W przerwie pomiędzy leniuchowaniem i zwiedzaniem nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić tutejsze restauracje, jakie znane są z lokalnych światowych dań.

Be Papagayo – Chiringuito

Zdjęcie ilustracyjne fot. sunorwind | Unsplash

Fakt, nie tak łatwo znaleźć inną restaurację w tym miejscu, ale takimi rzeczami nikt nie powinien się przejmować. Na miejscu można bowiem zjeść niesamowite dania, jakie podawane są w klimatycznie urządzonej przestrzeni, gdzie można cieszyć się niebieskimi barwami i słomkowymi parasolami. Adres: Parque natural los Ajaches, Playa papagayo, Las Palmas.

Cantina Teguise

fot. fb.com/cantinateguise

Można się tu zatrzymać tylko na kawę, ale także po to, aby spróbować tutejsze deski regionalnych specjałów. Adres: C. León y Castillo, 8, Teguise, Las Palmas.

Centro Cultural La Tegala

Zdjęcie ilustracyjne fot. Elena Leya | Unsplash

Ciężko znaleźć stoliki na dworze, bo ich najzwyczajniej nie ma. W środku jednak znaleźć można kilka przestronnych sal, gdzie dla każdej osoby tak naprawdę znajdzie się miejsce. Adres: Pl. León y Castillo, 16, Haría, Las Palmas.

Restaurante Mirador de Los Valles

fot. fb.com/profile.php?id=100063725628237

Restauracja w drodze do innych miejsc, idealna dla rodzin z dziećmi. Czekając na posiłek, można cieszyć się bliską obecnością najróżniejszych zwierząt. Miejsce, które wyróżnia się na tle całego otoczenia. Adres: C. Celemín, 21, Teguise, Las Palmas.

The Pool Bar „Pichon” (Bar La Piscina „Pichón”)

Zdjęcie ilustracyjne fot. Adam Jaime | Unsplash

Znajdujący się bardzo blisko plaży i morza. Właściciel dba o to, aby wszyscy jego goście mogli spróbować pierwszorzędnych ryb, Czekając na obiad, będzie można nawet skoczyć do basenu morskiego, który znajduje się na wyciągnięcie ręki. Adres: C. Virgen del Pino, 41, Punta Mujeres, Las Palmas.

Casa Tomas

fot. fb.com/casatomaslascaletas

Po polsku Dom Tomasza, który uważany jest za jedno z bezkonkurencyjnych miejsc, jakie można znaleźć w tej okolicy. Bez problemu można przyjść tutaj w kostiumie kąpielowym. W przerwie pomiędzy jednym a drugim posiłkiem, można wyskoczyć ochłodzić się w oceanicznych wodach. Adres: C. el Bambilote, 2, Las Caletas, Las Palmas.

Atlantico Lounge

fot. fb.com/ClubAtlanticoLanzarote

Uprzywilejowane miejsce, jako jedno z nielicznych, które ma bezpośredni dostęp do zatoczek La Peñita. Idealne miejsce dla osób, jakie kochają kuchnię śródziemnomorską. Adres: 35510 Puerto del Carmen, Las Palmas,

Bary plażowe Papagayo

Zdjęcie ilustracyjne fot. Chino Rocha | Usnplash

Głównie przychodzi się tu na drinka i dobre koktajle. Jeżeli ktoś jednak będzie chciał, to może być pewnym tego, że znajdzie coś także do jedzenia. Bary można znaleźć pomiędzy plażami La Cera i El Pozo. Po prawej znaleźć można słynne plaże Papagayo Beach, Puerto Muelas i Caleta del Congrio.

Chiringuito Tropical Lanzarote

Tutaj trzeba się zatrzymać, aby jedząc, móc podziwiać te niesamowite widoki na pobliskie zatoczki. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji stolika. Adres: C/ Montaña Roja, 130, Playa Blanca.

Restaurante La Nasa

fot. fb.com/la.nasa.arrieta.lanzarote

Miejsce, jakie specjalizuje się w daniach z ryżu. Tutaj także w chwili przerwy, będzie można wyskoczyć, się wykąpać, aby się ochłodzić. Adres: C/ La Garita, 62 lata, Arrieta.

Restauracja Nakai

Orientalne miejsce, jakie można znaleźć blisko plaży Hondy. Prosto urządzone, przyciąga wiele osób, jakie chcą postawić na oryginalne potrawy. Adres: C/ Cruceta, 1, Avenida Playa Honda.

Bar del Muelle Chico

Wiele osób składa zamówienie na barze, aby zaraz potem móc wskoczyć bezpośrednio do morza. Jest to tutaj bardzo znane. Zanim wszystko zostanie podane, będzie można przyjemnie się ochłodzić. Adres: C/ Muelle ChicoEl Cotillo, La Oliva.

Restaurant Costa Azul

Restauracja prowadzona przez Tato Santanę jest świetnym miejscem, gdzie serwowane są najlepsze owoce morza. Do tego piękne widoki i fantastyczny klimat są idealnym uzupełnieniem dla całości. Adres: Av. Marítima, 8, El Golfo, Las Palmas.

Playa de La Garita de Arrieta

Dom na plaży, gdzie zawsze można liczyć na świeżą rybę. Wychodząc z restauracji, można bezpośrednio trafić na plażę, gdzie idzie odpocząć po sutych posiłkach. Adres: C/ El Lajero, 1, Arrieta.

Restauracja Riwiera Francuska

Mogą się tu zgłosić nie tylko miłośnicy owoców morza, ale także Ci, którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez ryżu. Adres: Avda.Marítima, 34, El Golfo.

Restauracja El Caleton

Właściciele postanowili wykorzystać niesamowite możliwości, jakie daje tutejsza enklawa, urządzając klimatyczne miejsce z widokiem na ocean. Adres: Avenida Maritima, El Golfo.

Restaurante El Navarro

Wiele osób schodząc z plaży, zagląda właśnie tutaj, aby móc zjeść smaczny obiad, który da im sił na resztę dnia. Adres: Avda. Del Mar 19, Local 13 Santa Rosa Apartments, Costa Teguise, Lanzarote Spain.

Dom Torana

Często porównywany do mitycznych miejsc. Od niedawna popularne, ponieważ wcześniej turyści zdawali się omijać to bajkowe i smakowite miejsce. Adres: Avda El Golfo 24B.

Taras Bogavante

Tutaj na pewno trzeba zjeść dobrego homara, ciesząc się widokami na górski krater, który zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Adres: Avda El Golfo 39.

Restauracja El Pescador

Będąc tutaj nie można odmówić sobie starannie selekcjonowanych mięs, jakie przyrządzone są z niesamowitą delikatnością. Adres: Avda.Marítima, 2, El Golfo.