10 najlepszych atrakcji w Energylandii

zabawa
źródło: www.energylandia.pl

Energylandia w Zatorze to największy park rozrywki w Polsce. Co roku przyciąga tysiące turystów, którzy spędzają cały dzień na wspaniałej rozrywce. Energylandia oferuje mnóstwo atrakcji: wodne zjeżdżalnie, bajkowe krainy, strefy wypoczynkowe i karuzele. Przedstawiamy 10 największych atrakcji tego miejsca!

1. Speed Water Coaster

To największa tego typu atrakcja na całym świecie. Łączy w sobie rollercoaster z przejażdżką wodną, co zapewnia niesamowite emocje i duży zastrzyk adrenaliny. Speed Water Coaster osiąga wysokość aż 60 metrów, a maksymalna prędkość przejazdu dochodzi do 110km/h.

2. Strefa Tropikalna

Strefa tropikalna to ogromna powierzchnia przeznaczona dla całej rodziny. Znajdują się tutaj wodne zjeżdżalnie (mniejsze, przeznaczone dla dzieci, jak i ekstremalne zjeżdżalnie, jak Kamikaze, które cechuje się ukrytą zapadnią w podłodze). Dodatkowo do dyspozycji gości oddane są atrakcje, takie jak statek ze zjeżdżalniami czy rwąca rzeka.

3. Bajkolandia

Bajkolandia to strefa przeznaczona dla najmłodszych, która obfituje w atrakcje przeznaczone dla dzieci. Znajdziemy tutaj niewielkie zjeżdżalnie, karuzele oraz tory z elektrycznymi samochodzikami. Dodatkowo najmłodsi goście Energylandii mogą wziąć udział w zabawie w WRC Auto Zderzakach.

4. Viking Village & Viking Ride

Wioska Wikingów to jedna z atrakcji strefy familijnej. Znajdują się tutaj punkty gastronomiczne, a całość architektury nawiązuje do skandynawskich legend. To miejsce, w którym cała rodzina może oddać się odpoczynkowi po wielu godzinach szaleństwa w innych częściach Energylandii, jak i zyskać ciekawą lekcję historii. Przez wioskę przepływa stylizowany statek (Viking Ride), który dostarczy dodatkowych emocji.

5. Splash Battle

Splash Battle to atrakcja, która pozwala na interakcję z innymi gośćmi parku rozrywki. Polega ona na wodnej przejażdżce w czteroosobowych łódkach, które są wyposażone w armatki wodne. Dodatkowym wyzwaniem jest korzystanie ze stacjonarnych armatek, które są zainstalowane na całej długości trasy przejazdu.

6. Planetarium

Do dyspozycji gości jest także przestronne, klimatyzowane planetarium, które oferuje tematyczne bloki i zajęcia, podczas których uczestnicy mogą dowiedzieć się jak funkcjonuje Wszechświat. Prelekcje organizowane są przede wszystkim dla młodzieży i osób dorosłych, jednak nawet kilkulatkowie mogą wyciągnąć z zajęć cenną lekcję.

7. Spill Water Anaconda

Anaconda to ogromna atrakcja Energylandii. Oferuje przejażdżkę dużymi, dwudziestoosobowymi łodziami. Na całej trasie rozstawione są wodne atrakcje (m. in. strome wodospady), które są zintegrowane ze specjalnymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi.

8. Dom Strachów Monster Attack

Monster Attack to atrakcja w stylu domu strachów, która przyciąga całe rodziny. Jest to przejażdżka niewielkimi wagonikami w ciemnych tunelach, w których znajdują się specjalne efekty świetlne i dźwiękowe, mające na celu wywołanie dreszczyku emocji. Monster Attack z pewnością zapewni doskonałą rozrywkę wszystkim miłośnikom adrenaliny.

9. Pokazy dla całej rodziny

Na terenie Energylandii codziennie odbywają się różne pokazy i występy. Do dyspozycji wszystkich fanów widowisk przeznaczone są takie atrakcje jak:

– The Prince Of Magic – pokaz iluzji, który zabierze nas we wspaniały świat magicznych sztuczek,
– Stand Up Magic Show – występ komika, który zapewni doskonały humor na cały dzień,
– Western Show – musical, okraszony dużą dawką humoru, zachowany w stylistyce Dzikiego Zachodu,
– Laboratorium Szalonego Naukowca – pokaz dla dzieci i młodzieży, który w ciekawy i humorystyczny sposób przybliża zjawiska fizyczne i chemiczne,
– It’s Show Time – pokaz artystyczny, na którym zobaczymy żonglerów i akrobatów, którzy wykonują spektakularne sztuczki.

Codziennie odbywają się także sztuki teatralne (przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych), pokazy cyrkowe oraz tematyczne zajęcia dla najmłodszych.

10. Strefa Ekstremalna

Strefa Ekstremalna przeznaczona jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Znajdują się w niej spektakularne karuzele oraz tory typu rollercoaster. Do największych atrakcji tej strefy zaliczyć można Space Booster, który wznosi uczestników zabawy na wysokość 40 metrów, czy rollercoaster Formuła, który zapewnia maksymalnie ekstremalny przejazd torem o długości 560 metrów. Mocne wrażenia zapewnia nie tylko osiągana prędkość (100km/h w ciągu zaledwie dwóch sekund!), ale również mnóstwo pętli i gwałtownych skrętów.

Informacje praktyczne

Energylandia zapewnia dostęp do wszystkich atrakcji w cenie jednego biletu – bilety są całodzienne, bez żadnych limitów na wejścia na poszczególne atrakcje. Koszt wstępu to 119zł za bilet normalny oraz 69zł za bilet ulgowy. Dodatkowo użytkownicy mogą liczyć na promocje urodzinową (bilet za 1zł) oraz zniżkę dla dzieci do lat 3 (1zł za wstęp).
Energylandia czynna jest codziennie od 10 do 18. Osoby, które decydują się na dłuższy pobyt w obiekcie, mogą skorzystać z oferty noclegowej Energylandii. Na jej terenie znajdziemy zakwaterowanie m. in. w indiańskich namiotach, westernowych domkach czy w wozach noclegowych. Dodatkowo w pobliżu parku rozrywki znajduje się wiele hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater, które umożliwiają zakwaterowanie.

4.5/5 - (liczba ocen: 11)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.