Polska

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Chęcinach

Widok na miasto i zamek | Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia

Chęciny to mała miejscowość, ale jednocześnie niezwykle piękna, która pełna jest cudownych zabytków.

Jest to także miejsce wielu doskonałych atrakcji dla najmłodszych, które zostają w ich głowach na wiele długich lat.

Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, które udowodnią, że Chęciny, to idealne miejsce na odwiedziny z najmłodszymi.

1. Jaskinia Raj

Pierwsza z atrakcji jest jednocześnie jedną z najciekawszych na terenie Chęcin. Owa jaskinia przez wielu nazywana jest najpiękniejszą jaskinią na terenie całego kraju. Jej długość wynosi 240 metrów, zaś dla turystów udostępniono aż 180 korytarzy. Każde dziecko zakocha się w niej od pierwszego wejrzenia.

2. Park Bolmin

To kolejna z atrakcji wartych zobaczenia. Cudowny ośrodek, który położony jest obok pięknego zalewu, pełen jest licznych atrakcji dla najmłodszych. Park linowy, zjeżdżalnia, dmuchane baseny, to tylko cząstka tego, co na nich tam czeka.

3. Rynek

To miejsce niezwykle historyczne, ale obecnie jest to teren, gdzie najmłodsi mogą znaleźć wiele sklepów z zabawkami, które zawsze są przez nich licznie oblegane i pełne wielu wspaniałości.

4. Skansen

To kolejne miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia całą rodziną. Owy skansen powstał w 1976 roku. Na jego terenie można znaleźć wiele drewnianych domów, kościołów, czy spichlerzy. Klimat tego miejsca pozwala, chociaż na chwilę przenieść się do dziewiętnastego wieku.

5. Centrum Neandertalczyka

To niezwykłe, ale bardzo często odwiedzane przez turystów miejsce. Można tu znaleźć różnorakie makiety mamutów i ludzi jaskiniowych w skali 1:1, co sprawia, że ogólne wrażenie jest wręcz powalające. To dla najmłodszych świetna zabawa, jak i również doskonałe miejsce do nauki.

6. Centrum Leonardo Da Vinci

To unikatowa atrakcja dla najmłodszych, której głównym celem jest nauka poprzez świetną zabawę. Fascynujący jest fakt, że można tu zobaczyć swoje serce, mózg, czy też szkielet. To doskonałe miejsce dla całej rodziny.

7. Pole namiotowe

Zdecydowanie opcja, która warta jest uwagi. Rodzice wraz z najmłodszymi mogą w okolicy zamku rozbić namioty, co szczególnie dla najmłodszych będzie świetną zabawą, ale i również wspaniałym przeżyciem.

8. Trasy rowerowe

Chęciny mają również wiele tras rowerowych, które zachwycą niejednego młodego pasjonata wycieczek rowerowych. Piękne widoki to dodatkowy argument za nim przemawiający.

9. Jaskinia Piekło

To kolejna z tych ciekawych jaskiń znajdujących się na terenie Chęcin. Wiąże się z nią pewna legenda, którą zdecydowanie najmłodsi powinni poznać, podczas wizyty tam.

10. Trasy spacerowe

Chęciny znane są również ze swoich pięknych tras spacerowych. Każdy młody pasjonat spędzania czasu na wędrówkach, zdecydowanie będzie nimi zachwycony, a magiczne widoki, jakich przy tym doświadczy, zostaną w nim na długie lata.