Ciekawostki

15 interesujących ciekawostek o Elvisie Presleyu

Elvis

Elvis Presley, to ikona popkultury dwudziestego wieku.

Jest idolem milionów jego fanów, do dziś wzbudza skrajne emocje podziwu zarówno wobec jego twórczości jak i osoby.

Urodził się w Tupelo w stanie Missisipi To urokliwe miasteczko zasłynęło nie tylko z tego, że urodził się tam król rock and rolla, ale również z tego, że jako pierwsze posiadało sieć elektryczno – energetyczną w czasach Wielkiego Kryzysu, za czasów rządów prezydenta Roosevelta.

Elvis Presley miał niezwykłe życia pełne miłości fanów, ale też cierpienia.

Poznajmy najciekawsze fakty i ciekawostki z jego życia.

1. Elvis Presley miał brata bliźniaka. Niestety nie dane im było razem się wychowywać, gdyż Jessie Garon Presley (tak miał na imię ów brat) nieszczęśliwie zmarł w trakcie porodu. Mimo swego krótkiego życia brat Elvisa miał na niego wpływ. Częste rozmowy z matką o nieżyjącym bracie wywarły na nim negatywne piętno, co zapoczątkowało mnogość kompleksów przyszłego Króla. Nie wiedzieć czemu artysta czuł, że był gorszy od swego brata. Pewnie rozpacz matki po utracie syna przewijała się w ciągłych rozmowach, co nie dawało mu zdrowego podejścia do tej sytuacji.

2. Monty Python i święty Graal, to tytuł wielkiego klasyka filmowego, ale też jednego z najbardziej ulubionych filmów Elvisa Presleya. Podobno Król często podejmował spontaniczne decyzje i dla zabawy potrafił wynajmować w środku nocy kino (wyłącznie dla siebie i swoich znajomych), by oglądać prywatny seans swojego ulubionego filmu.

3. Elvis Presley był posiadaczem ogromnej fortuny, ale na co lubił ją wydawać? Ekscentryczne wydatki Króla zdarzały się niezwykle często. Pewnego dnia kupił swojemu szefowi w podziękowaniu wysokiej klasy limuzynę. Uwielbiał swoje ekstrawaganckie stroje, to na nie wydawał sporą część fortuny. Często zdobione szlachetnymi kamieniami ważące nawet trzydzieści kilogramów kostiumy zwykle kosztowały od dziesięciu tysięcy dolarów wzwyż.

4. Uwielbiał się stroić. Już jako nastolatek wyszukiwał ekstrawaganckich strojów. Wyróżniał się z tłumu i przerabiał własne ubrania. Gdy stał się sławny i bogaty jego pasja do mody rozwinęła się, a jego pomysły na ekstrawaganckie stroje są do dziś kopiowane przez wiele gwiazd.

5. Muzyk uwielbiał wodę. Oczywiście pasja do śpiewania była dla niego najważniejsza, ale wolnych chwilach bardzo chętnie pływał motorówkami, jachtami, wędkował, czy po prostu pływał wpław.

6. Are you lonesome tonight, to jeden z piękniejszych utworów Elvisa. Jednak pierwszym skojarzeniem jego fanów z tym utworem jest pamiętne wykonanie owej piosenki w 1969 roku w jednym z hoteli w Las Vegas. Piosenkarz przerywał wykonywanie utworu salwami śmiechy, co niezwykle rozbawiło publiczność, a spekulacji na temat tego, co było przyczyną tej wielkiej eskalacji radości w trakcie śpiewania jest mnóstwo. Niektórzy mówią, że rozbawił go fan ściągający w trakcie koncertu swój tupecik i odsłaniający swoją łysinę, inni uważają, że jedna z jego chórzystek śpiewała za głośno i zbyt ekspresyjnie. Mniej przychylni wmawiają królowi, ze był pod wpływem leków, dlatego nie potrafił się uspokoić i spokojnie dokończyć utworu.

7. Co do leków zażywanych przez Elvisa istnieją doniesienia, że u kresu swego życia przepisano mu nawet dziesięć tysięcy dawek w ciągu ośmiu ostatnich miesięcy jego życia. Niestety to były czasy, gdzie wpływowi ludzie mogli wymusić na lekarzach tego typu postępowanie, a uzależniony Elvis prosił co chwila o więcej leków.

8. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Elvis Presley przyjaźnił się z innym sławnym muzykiem – Johnem Lennonem. Para muzyków często kłóciła się publicznie, eskalowali swoje zróżnicowane poglądy, ale mimo tego lubili się.

9. Muzyk był świetnym strzelcem. Ćwiczył strzelanie do rzutek, kolekcjonował przeróżne egzemplarze broni. Jego kolekcja strzelb była imponująca.

10. Elvis uwielbiał dobre jedzenie, również w tej dziedzinie zadziwiał swoją innością. Jednym z jego nietypowych przysmaków była kanapka z masłem orzechowym i nietypowymi dodatkami w postaci na przykład banana, czy grilowanego boczku.

11. W ósmej klasie w szkole Humes High School młody Elvis nie zaliczył muzyki. Jak to możliwe? Najważniejsze jednak, że muzyk nie przejął się tym faktem i tworzył swoje utwory z pasją do końca życia. Gdyby wówczas się zniechęcił świat stracił by ikonę.

12. Elvis uwielbiał nie tylko sporty wodne. W 1960 roku udało mu się w wyniku ciężkiej pracy i wieloletnich treningów uzyskać czarny pas karate.

13. Żadna z piosenek Króla nie została stworzona przez niego. Presley nie komponował ani swojej muzyki ani słów.

14. Priscilla – żona Elvisa Presleya poznała swojego przyszłego męża gdy miała zaledwie 14 lat. Ich pełen kontrowersji związek zakończył się, ale zaowocował dzieckiem, córeczką, która nazywała się Lisa Marie. Jest to jedyne dziecko Elvisa. Lisa również jest piosenkarką.

15. Pochodzenie przodków aktora było w większości z Europy. Jego matka miała pochodzenie szkocko, francusko, czerokeskie. Natomiast ojciec szkocko – niemieckie.