Ciekawostki

Dog niemiecki – 10 ciekawostek oraz informacji

Dog niemiecki

Jeśli ktoś szuka psa wyjątkowego, który będzie się wyróżniał swoim wyglądem a jednocześnie będzie wspaniałym psem rodzinnym, to koniecznie powinien się zdecydować na zakup Doga Niemieckiego. To pies o charakterystycznej sylwetce, oddany i bardzo majestatyczny.

1. Dogi Niemieckie są psami o bardzo wysokiej sylwetce. Wyrastają na wysokość około 90cm. Są smukłe, umięśnione a ich sierść jest bardzo krótka, przylegająca do ciała i lśniąca. Umaszczenie tych psów jest żółta, czarna lub biała z plamami w kontrastujących odcieniach.

2, Dogi mimo swojej ogromnej postury, są bardzo przyjazne i łagodne. Nie przejawiają agresji i są doskonałymi psami rodzinnymi.

3. Przejawiają one cechy stróżujące, są więc doskonałymi obrońcami i stróżami. Jednak nie są agresywne, chyba, że zostaną do tego zmuszone, co zdarza się w ostateczności.

4. Psy te są spokojne i zrównoważone, są także dosyć inteligentne. Łatwo przyswajają sobie komendy i są łatwe w wychowaniu.

5. Dogi Niemieckie jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z Niemiec. Chociaż Duńczycy od zawsze twierdzili, że Dogi są ich narodowymi psami.

6. Dogi mają ogromny apetyt i bardzo dużo jedzą, dlatego też potrzebują dużo pełnowartościowej karmy. Przez to też, psy te są dosyć kosztowne w utrzymaniu, co warto wziąć pod uwagę, zanim podejmie się decyzję o zakupie takiego psa.

7. Dogi Niemieckie żyją przeciętnie około 8 lat. Nie są więc psami długowiecznymi. Jednak przy odpowiednim żywieniu, pielęgnacji i zdrowej aktywności fizycznej, mogą dożyć nawet 12 lat.

8. Jedną z niewielu wad tej rasy jest to, że psy te obficie się ślinią przy każdej czynności, co może być nieco kłopotliwe dla domowników.

9. Psy te zważywszy na swoje rozmiary, będą się źle czuły w małych mieszkaniach. Najlepiej jeśli mają duże podwórko do spacerowania, chociaż nie powinno się ich izolować od reszty domowników.

10. Dogi Niemieckie są psami cierpliwymi i mało wymagającymi, ale nie lubią ostrej tresury, bo wtedy się wycofują i mogą być nieposłuszne.