Porady

Dlaczego warto korzystać z tanich linii lotniczych?

Dlaczego warto korzystać z tanich linii lotniczych?

Aby móc skorzystać z tanich lotów, wystarczy wejść na stronę: https://www.fru.pl/. Portal umożliwia szybką i łatwą rezerwację biletów lotniczych w atrakcyjnej cenie zarówno dla osób podróżujących indywidualnie, jak i dla firm. FRU.PL to strona, dzięki której można swobodnie realizować marzenia o podróżowaniu po świecie.

Tanie linie lotnicze: kierunki, przewoźnicy

Tanie linie lotnicze obejmują zasięgiem głównie europejskie kraje, np. Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Niemcy. Wśród przewoźników, którzy oferują podróżowanie samolotem w atrakcyjnych cenach, znajdują się m.in.: Ryanair, Wizzair, Norwegian, EasyJet Airlines oraz Germanwings. Zakup taniego biletu zwykle upoważnia pasażera do zabrania ze sobą darmowego bagażu podręcznego, za walizkę rejestrowaną z kolei trzeba dodatkowo zapłacić. Podróże do różnych stron świata możliwe są prosto z popularnych polskich portów lotniczych znajdujących się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach oraz w Poznaniu.

Atrakcyjne ceny biletów lotniczych

Aspekt finansowy to główna zaleta korzystania z tanich linii lotniczych. Bilety dostępne są bardzo często w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż u przewoźników liniowych. Decydując się jednak na podróżowanie tanimi liniami lotniczymi, trzeba pamiętać o tym, że bilety nie pojawiają się według ustalonych reguł. Wymaga to od pasażerów dużej czujności i codziennego sprawdzania dostępnych ofert na rynku, w celu znalezienia najatrakcyjniejszej z nich. Przed rezerwacją lotu należy również dokładnie przeanalizować regulamin zakupu, może bowiem się zdarzyć, że do kosztu biletu trzeba będzie jeszcze doliczyć np. bagaż lub opłatę za odprawę.

Rezerwacja tanich biletów lotniczych i płatności

Bilety lotnicze do najpiękniejszych miast Europy można zarezerwować online, całkowicie za darmo. Portal FRU.PL umożliwia nie tylko kupno biletów w bardzo przystępnej cenie, lecz także zaplanowanie całej podróży na podstawie cennych informacji zamieszczonych na stronie, dotyczących ciekawych miejsc i atrakcji w konkretnym mieście.

Płatności za bilety tanich linii lotniczych dostępne są również dla osób, które nie posiadają karty kredytowej. Co więcej, za pośrednictwem FRU.PL można od razu dokonać rezerwacji noclegu w hotelu lub samochodu na lotnisku.

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Linie lotnicze prowadzą dość płynną politykę cenową, trudno więc określić średnią cenę biletu za konkretne połączenie, a tym samym dokonać najlepszego wyboru. Aby uniknąć tego typu dylematów, warto zaplanować wymarzoną podróż wcześniej. Większość pasażerów linii lotniczych rezerwuje loty z około miesięcznym wyprzedzeniem, jednak w przypadku połączeń europejskich najrozsądniej zainteresować się nimi już 2–3 miesiące przed wylotem, a jeśli chodzi o połączenia międzykontynentalne – nawet z 5-miesięcznym wyprzedzeniem.

Tanie bilety lotnicze zazwyczaj dostępne są również wtedy, gdy przewoźnicy konkurują ze sobą o pasażerów na bardzo popularnej trasie. Promocje prawie zawsze pojawiają się także poza sezonem, czyli zimą lub wczesną wiosną. Atrakcyjne ceny dotyczą wówczas nie tylko biletów lotniczych, lecz także noclegów i popularnych atrakcji turystycznych, dlatego warto skorzystać z okazji.

Szukając połączeń lotniczych w atrakcyjnych cenach w sezonie wakacyjnym, lepiej wybierać te odbywające się w dni powszednie, zwłaszcza od wtorku do czwartku. Nie jest to oczywiście stała reguła, chociaż wiele osób korzysta z weekendowych wypadów (zwykle wyjeżdżają w piątek, a wracają w niedzielę), a to przekłada się na wyższy popyt na te konkretne połączenia.

Dlaczego tanie linie lotnicze mają niższe ceny?

Podróżowanie tanimi liniami lotniczymi to sposób na zwiedzenie świata bez konieczności wydawania na to majątku. Niższe ceny, jakie oferują przewoźnicy tacy jak Ryanair, Wizzair i EasyJet, wynikają z kilku powodów. Należą do nich: mniejsze koszty obsługi maszyn, korzystanie z oddalonych od miasta portów lotniczych, które są tańsze od tych znajdujących się w ścisłym centrum, rezygnacja z serwowania pełnych posiłków na pokładzie, krótszy czas postoju na płycie lotniska, większa ilość miejsc do wykorzystania w samolocie, a co za tym idzie – możliwość zabrania większej liczby pasażerów jednocześnie.