Porady

Czy warto korzystać z usług biura podróży?

natura

Jest to jedno z pytań, o których często myślałem w ostatnich latach.

Lata temu miałem złe doświadczenia, kiedy agent zarezerwował hotel podczas festiwalu muzycznego, aby dowiedzieć się, że mój nocleg był oddalony o kilka kilometrów w przemysłowym osiedlu, gdzie rzadko jeżdżą autobusy.

Błąd biura podróży może mieć zarówno emocjonalne reperkusje, jak i fizyczne, gdy długo oczekiwana podróż może być zrujnowana lub skomplikowana. W najgorszych przypadkach może to być bardzo drogie. Biuro podróży zapomina powiedzieć klientom, że krótkie międzylądowanie wymaga wizy, wysłać klienta po całym świecie tylko po to, aby zaoszczędzić kilka złotych na opłatach lotniczych lub zarezerwować bilet na statku wycieczkowym z tysiącem pasażerów, gdy chcemy spokojny urlop.

Z drugiej strony, jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że podróżni rezerwujący swoje własne podróże przez Internet robią to samo. Zaczynasz szukać w Google. Istnieje ryzyko, że skorzystasz z porady podróżnika lub algorytmu.

Poza tym, szukanie internetowe jest czasochłonne i często frustrujące, szczególnie jeśli masz tylko niejasny pomysł, gdzie chcesz się udać. Co gorsza, możesz nie wiedzieć wiele o algorytmie, ale algorytm wie dużo o Tobie i może pobierać więcej opłat za bilet lotniczy, jeśli np. korzystasz z komputera Mac lub jeśli jesteś geotargetowany w Wielkiej Brytanii (gdzie płacimy więcej) zamiast w Polsce lub rezerwujesz w niewłaściwym dniu (piątek).

Istnieje kilka powodów do korzystania z agenta, nawet gdy Twój budżet jest ograniczony. Dobre biuro podróży ma kontakty i informacje poufne w wielu miejscach, zna dyrektorów hoteli oraz plany podróży statków wycieczkowych. Jeśli agent jest częścią dużej organizacji, globalne połączenia oferują klientom wyłączne korzyści. „Nie wystarczy polegać na przyjacielu, który dziesięć lat temu był w tym miejscu gdzie chcesz jechać. Może być coś nowego i lepszego.

Biura podróży są kierownikami projektu Twojej podróży. Dużo przyjemniej jest zaplanować podróż z kimś. A gdy coś pójdzie nie tak, zawsze masz po swojej stronie biuro podróży. Dobre biura podróży nawiązują długotrwałe relacje z klientami i wyprzedzają ich potrzeby. Pamiętają oni upodobania i sympatie swoich klientów, nazwiska dzieci, a także to, czy ktoś w grupie korzysta na przykład z wózka inwalidzkiego. Nie musisz spędzać godzin na wyjaśnianiu innym ludziom, jaka jest Twoja osobista sytuacja.

Wiedzą z jakimi widełkami cenowymi ich klienci czują się komfortowo. Chociaż wiele osób postrzega korzystanie z biura podróży jako droższą opcję, podróżni są mniej narażeni na kosztowne błędy, gdy używają dobrego agenta. Last minute w Internecie mogą być tańsze, ale możesz nie dostać tego, co chcesz. Jeśli chodzi tylko o koszty, należy jechać dalej, ale w ostatniej chwili nie można zarezerwować najlepszych miejsc. Gorycz złego hotelu trwa o wiele dłużej niż niska cena.

Jak więc znaleźć dobrego agenta podróży? Zapytaj znajomego, który podróżuje w sposób, w jaki chciałbyś podróżować. Zapytaj agenta o jego doświadczenie. Zachętą dobrego agenta jest czymś więcej niż tylko pieniądze. Cieszą się z tworzenia radosnych przeżyć.