Azja

Daleki Wschód – najciekawsze kierunki na wakacje

daleki wschód na wakacje

Kraje Dalekiego Wschodu są coraz częściej wybierane przez turystów jako kierunek wycieczek. Państwa takie jak Japonia, Korea Południowa czy Chiny przyciągają swoim oryginalnym klimatem i kulturą, który tak bardzo różni się od tego, co obserwuje się w Europie. Nic więc dziwnego, że konkurencyjne agencje i biura podróży oferują atrakcyjne pakiety, umożliwiające zwiedzanie najbardziej odległych zakątków Azji. Można wybierać spośród naprawdę bardzo zróżnicowanych ofert i na własne oczy zobaczyć kraje wschodniej Azji.

Japonia – co warto zobaczyć?

Japonia znajduje się na samym szczycie listy państw, które po prostu trzeba odwiedzić. Zwiedzanie warto rozpocząć od tętniącego życiem, kolorowego Tokio, gdzie barwne postacie chodzą po ulicach, a w barach można zjeść tradycyjne, najlepsze sushi na świecie. Japonia, ze swoimi ruchliwymi ulicami, pośpiechem i zgiełkiem, wyrasta na jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacji na Dalekim Wschodzie.

Do podróży zachęcają także niezwykle mili ludzie i japońska kultura, która opiera się na wspaniałej kuchni, pięknych parkach, niezwykłej architekturze i historii. Japonia to także gorące źródła, które dla wielu, będą najważniejszą przesłanką, aby odwiedzić ten egzotyczny kraj. Jednocześnie jest to kraj niezwykle egzotyczny, bo życie w nim znacznie różni się od tego co znamy z państw europejskich, ale przy tym nie aż tak obcy, gdyż ze względu na globalizację, kultury coraz bardziej przenikają się. Japonię zdecydowanie zobaczyć, bo panujący tutaj klimat i oferowane atrakcje zapadają w pamięci na całe życie.

Chińskie atrakcje, których nie można przegapić

Chińska Republika Ludowa to kolejna z niezwykle popularnych destynacji, która znajduje się na liście „do zobaczenia”, każdego wytrawnego podróżnika. Chiny to nie tylko Mur Chiński (który podobno widać z kosmosu), ale przede wszystkim kultura licząca tysiące lat. Wyprawa do Państwa Środka musi się wiązać z wizytą w Pekinie i Zakazanym Mieście. Pekin, czyli chińska stolica słynie z dominujących tutaj kontrastów. Turyści odnajdą je nie tylko w chińskiej kulturze, ale także kuchni, muzyce, czy sposobie życia. W centrum Pekinu turyści odnajdą kompleks pałacowy – Zakazane Miasto, znane lokalnie jako Gugong. Ta niezwykła atrakcja turystyczna to ponad 800 pałaców i innych budowli, które zachwycają zwiedzających, nie tylko swoim pięknem, ale przede wszystkim ogromem. Zdecydowanie jest to jedno z najważniejszych miejsc do zobaczenia w Chinach.

Atrakcje naturalne w Chinach to przede wszystkim słynne góry Tianmen. Znajdują się na terenie należącym do Parku Narodowego Gór Tianmen i przyciągają turystów swoim urokiem. Znajduje się tutaj popularne „okno skalne”, najwyżej położona grota na świecie oraz szklana kładka, zawieszona na wysokości ponad 1400 metrów.

Tutaj uwaga dla turystów. Podróżując do tego kraju, musimy mieć świadomość, że dostęp do usług sieciowych i serwisów społecznościowych, z których korzystamy na co dzień może być mocno utrudniony. I nie ma znaczenia czy będziemy w duży mieście jak Pekin lub Szanghaj czy na prowincji. Internet w Chinach ma dużo ograniczeń i w związku z tym, trzeba wcześniej odpowiednio przygotować swoje urządzenie (telefon, laptop) jeżeli będziemy chcieli korzystać np. z Facebooka, Instagrama czy Google.

Uroki Korei Południowej

Korea Południowa to kraj k-popu i nowoczesnych technologii, który swoim klimatem i egzotyką przyciąga turystów. Warto zobaczyć przede wszystkim największe miasta, takie jak stolica Korei Południowej – Seul, Busan oraz wyspę Czedżu. Na uwagę turystów zasługuje zwłaszcza zróżnicowana koreańska przyroda, z górami Sorak na czele i górami w pobliżu Seulu. Świątynie buddyjskie oraz małe koreańskie wioski odzwierciedlają unikatową południowokoreańską kulturę i zwyczaje, do których można się bezpośrednio zbliżyć.

Jednym z obowiązkowych punków podczas wakacji w Korei Południowej powinno być także spróbowanie lokalnego jedzenia. Warto spróbować takich specjałów, jak:

  • kimchi, czyli mieszanka różnych warzyw, z dodatkiem czosnku, wołowiny lub kalmarów,
  • doenjang, czyli pasta sojowa, którą można zakupić nawet w popularnych hipermarketach,
  • pasta Gochujang, którą przyrządza się w tradycyjny sposób, w glinianych wazach,
  • Ssalbap, czyli biały ryż, który gotuje się na parze

Podsumowanie

Daleki Wschód to popularny kierunek wycieczek i wakacji, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Bez wątpienia warto odwiedzić chociaż jedno ze wspomnianych wyżej państw, aby poznać jak żyją inne kultury.