Podróże

Czym kurtka snowboardowa różni się od narciarskiej? Jak ją wybrać?

snowboard

Wybierając się na ferie zimowe, podczas przygotowań zazwyczaj zastanawiamy się, czy w tej kurtce będzie nam ciepło. Biorąc pod uwagę, czy kurtka na sezon zimowy ma nam służyć do przemieszczania się po mieście, spacerów po lesie lub parku, lub do uprawiania sportów zimowych wybierzemy inny model. Do spacerów, czyli aktywności niezbyt intensywnej, powinniśmy wybrać cieplejszą kurtkę, dzięki której będziemy mogli cieszyć się zimowymi widokami jak najdłużej. Co do sportów zimowych sprawa wygląda trochę inaczej. Kurtka snowboardowa powinna zapewnić nam odpowiednią temperaturę w czasie wzmożonej aktywności fizycznej, ale przy tym nie ograniczać naszych ruchów.

Kurtka snowboardowa męska, damska oraz dla dzieci

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kurtki snowboardowej oprócz wymiarów? Między innymi na to, jak zimno będzie w danym okresie oraz jak intensywne aktywności będziemy wykonywać. Wiele osób ceni sobie kurtkę snowboardową, ponieważ nie krępuje ona ruchów oraz odpowiednio ogrzewa nas podczas codziennych, lub sportowych aktywności. Zwłaszcza w okresie zimowym powinniśmy zadbać o odpowiedni ubiór, ponieważ w tym czasie najłatwiej o różne choroby bądź przewiania. Do przewiań dochodzi zwłaszcza wtedy, gdy spoceni na stoku posiadamy nieodpowiednią odzież wierzchnią, która odkrywa nasze ciało. Zadbajmy o to, aby nasza kurtka była dobrze dopasowana do naszego ciała, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych bóli, kontuzji lub po prostu pozbawimy nasz wyjazd dyskomfortu, na który zawsze narzekaliśmy gdy nie sprawdzała się nasza klasyczna odzież.

Kurtka snowboardowa damska posiada inną budowę niż kurtka snowboardowa męska, dlatego zawsze warto zwracać uwagę na to, dla jakiej płci przeznaczony jest dany model. Kurtka snowboardowa dziecięca będzie najlepiej dopasowana do anatomii najmłodszych riderów, tu częściej możemy spotkać się z modelami unisex. Jej budowa od modeli narciarskich różni się zarówno krojem, jak i długością, dlatego jeżeli nie mieliśmy do tej pory styczności z profesjonalną odzieżą snowboardową, powinniśmy zasięgnąć porady doświadczonego doradcy w dobrym sklepie snowboardowo-narciarskim.

Kurtka snowboardowa online oraz stacjonarnie – gdzie kupić?

W poszukiwaniach odpowiedniej kurtki warto wcześniej zmierzyć swoje ciało, pomoże nam to w późniejszych wyborach idealnego dla nas modelu. Gdy znajdziemy już kurtkę, która pasuje na nas, warto dowiedzieć się, z czego jest zrobiona oraz jak jest wykonana. Przede wszystkim kurtka snowboardowa powinna dobrze odprowadzać ciepło oraz wilgoć spod materiału na zewnątrz. Zapewni to naszym ubraniom suchość, a nam maksymalny komfort przez długi czas. Taką zaletą mogą pochwalić się kurtki posiadające specjalną membranę, dzięki której nawet najtrudniejsze warunki pogodowe nie będą dla nas wyzwaniem. Kolejną ważną cechą, którą posiada większość kurtek snowboardowych są wodoodporne zamki oraz klejone szwy. To zapewni nam suchość podczas zimowych zabaw i utrzyma wygodę przez cały czas ich trwania. Dobra kurtka snowboardowa będzie posiadać również odpowiedni kaptur kompatybilny z kaskiem oraz będzie posiadała specjalną wentylację, dzięki której dodamy sobie przepływu powietrza w bardziej intensywne i ciepłe dni. To jest tylko kilka zalet, które posiada kurtka snowboardowa.

Gdańsk oraz Warszawa to miejsca, w których znajdziemy sklepy sieci Snowshop, w których będziemy mogli zasięgnąć porady wyspecjalizowanej obsługi oraz przymierzyć kurtkę, którą oglądaliśmy przez internet. W Gdańsku sklep ten odwiedzimy w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Kurtka snowboardowa Warszawa do kupienia jest w placówkach przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. W każdym w tych miejsc możemy liczyć na profesjonalną pomoc w doborze modelu najlepiej dopasowanego do naszych oczekiwań, a także posłuchać porad wieloletnich, doświadczonych snowboardzistów.

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl