Europa

Co warto zobaczyć we Włoszech w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje

Co warto zobaczyć we Włoszech

Będąc we Włoszech na pierwszym miejscu stawiamy zawsze zwiedzanie Rzymu i Stolicy Apostolskiej. Wydaje się to oczywiste i chyba nie ma osoby, która jechałaby pierwszy raz w życiu do Włoch, a nie odwiedziła tych miejsc.

W Rzymie pierwsze nasze kroki powinniśmy skierować do Koloseum. Jest to wizytówka tego niezwykłego i zabytkowego miasta. Koloseum zostało wybudowane w 80 roku naszej ery. Obiekt ten był miejscem rozrywki ludności zamieszkującej Rzym. To tutaj odbywały się różnego rodzaju zawody, na przykład walki Gladiatorów. Warto również zaznaczyć, że każdego roku w Wielki Piątek odbywa się na terenie Koloseum Droga Krzyżowa, której przewodniczy Papież.

Rzym to nie tylko Koloseum ale również inne atrakcje jest ich tak wiele, że zapewne nie uda nam się wszystkich zobaczyć, warto dlatego znaleźć chwilę jeszcze dla Fontanny di Trevi, która jest przepiękną barokową fontanną. Mówi się, że ci, którzy odwiedzą tutejszą fontannę i wrzucą do niej monetę jeszcze nie jeden raz do Rzymu powrócą. Warto więc jak najbardziej się tutaj udać. Jak najbardziej powinniśmy będąc w tym mieście zobaczyć także Panteon, który pochodzi z około 125 roku naszej ery.

Będąc w Rzymie nie możemy także ominąć Watykanu. Najważniejszymi miejscami jest Plac Św. Piotra i Bazylika, która się tutaj znajduje. Watykan jest miejscem wielu pielgrzymek ludzi wyznających wiarę rzymskokatolicką. Oczywiście mamy tu bardzo wiele kaplic do zobaczenia. Możemy odwiedzić grobowce papieży, a także wejść na sam szczyt kopuły Bazyliki Św. Piotra. Watykan jest miejscem, na którego zwiedzanie powinniśmy przeznaczyć praktycznie cały dzień. Tylko wtedy rzeczywiście poznamy jego piękno.

Najlepsze trakcje we Włoszech

Państwo te atrakcji ma bardzo wiele. Warto tu zobaczyć Wenecję, która jest nazywana miastem na wodzie. Będąc w niej można skorzystać z możliwości płynięcia gondolą. Oprócz tego każdy kto zjawi się we Włoszech powinien wybrać się do Florencji, która jest nazywana miastem artystów i dzieł sztuki. W mieście tym naprawdę można się zakochać. Warto zwrócić uwagę tutaj na takie zabytki jak Pałac Vecchio, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Pałac Medyceuszy, a także na bardzo wiele kościołów jakie się tutaj znajdują.

W dalszej części Włoch ciekawym miejscem są Pompeje. Jest to miasto, które zostało zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz. Pompeje dziś są dostępne do zwiedzania. Jeśli planujemy to zrobić, to warto wcześniej zaopatrzyć się w bardzo dobre buty, najlepiej dosyć wysokie, aby stabilnie trzymały kostki nóg. Bardzo łatwo jest skręcić nogę, a wtedy nasze zwiedzanie najprawdopodobniej będziemy musieli zakończyć. Wycieczka po Pompejach będzie trwała praktycznie cały dzień, jeśli zależy nam na zobaczeniu większości ciekawych obiektów jakie się tam znajdują.

Będąc już w tym miejscu warto udać się na wycieczkę do wulkanu Wezuwiusz. Aby się dostać w jego pobliże musimy zakupić bilet, który upoważni nas do podróży specjalnie przygotowanym do tego autobusem.

Dojazd jest specjalnie przystosowany do tego, aby dojechać praktycznie na szczyt. Będziemy musieli pokonać dosłownie około kilometra pieszo, aby móc podziwiać niezwykły i niecodzienny widok. Wrażenia są bardzo trudne do opisania i po prostu trzeba tam być. Jest to kolejne miejsce, które powinniśmy zaznaczyć jako obowiązkowe do zobaczenia we Włoszech.

Jedną z piękniejszym miejscowości we Włoszech w regionie Umbria jest Perugia. Jest to historyczne miasteczko, które ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Przepiękne wąskie uliczki. Wspaniałe zabudowania. Warto tutaj się wybrać szczególnie w październiku, gdy organizowane jest coroczne święto czekolady w Perugii. Można wtedy popróbować bardzo wielu rodzajów czekolad całkowicie za darmo. Jeśli któraś nam zasmakuje, to zawsze możemy zakupić jej większą ilość.

We Włoszech warto również odwiedzić inny rejon jakim jest Toskania. Mówi się, że jest to najpiękniejszy rejon tego państwa. Rzeczywiście krajobrazy są naprawdę przepiękne. Kraina ta znajduje się w górach Apeninach, a także w pobliżu dwóch mórz, Tyrreńskiego oraz Liguryjskiego. Warto w tym regionie Włoch odwiedzić takie miejscowości jak Siena, gdzie jest przepiękna katedra, której twórcą był znany artysta Nicola Pisano.

Jak możemy zauważyć Włochy są sporej wielkości państwem, w którym niemal na każdym kroku znajdziemy coś wartego poświęcenia mu uwagi. Jest to kraj długi, przez co podróż z jednej części Włoch do drugiej może trwać wiele godzin. Jeśli chcielibyśmy zwiedzić większość naprawdę wartościowych atrakcji turystycznych tego państwa, to musielibyśmy zdecydować się na wyjazd trwający co najmniej kilka tygodni.

Byłby to jednak czas bardzo dobrze spożytkowany jednak na pewno zwiedzanie wszystkich wartych uwagi atrakcji byłoby bardzo męczące. Jeśli jednak mamy taką szansę to jak najbardziej warto te państwo odwiedzić. Jest to jedno z piękniejszych miejsc na naszym kontynencie, a kto wie czy nawet nie na całym globie.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć we Włoszech.