Europa

Co warto zobaczyć we Francji w jeden dzień

Francja

Francja jest uważana za jeden z piękniejszych krajów. Jest tu ogromna ilość atrakcji, które warto zobaczyć. Większości atrakcji ludzie nie znają, ponieważ głównie mówi się o Paryżu i wieży Eiffla. Państwo te posiada jednak inne atrakcje, które powinniśmy poznać będąc w tym niezwykłym i pięknym kraju.

Najważniejszy dla większości zwiedzających jest wspomniany już Paryż i atrakcje jakie w nim się znajdują. Musimy więc obowiązkowo odwiedzić stolicę Francji i wieżę Eiffla, na którą można wyjechać i podziwiać z niej widoki. Oprócz tego każdy powinien zobaczyć Łuk Triumfalny a także skupisko najpiękniejszych i najsłynniejszych dzieł malarskich, jakim jest znany w świecie Luwr.  Co jeszcze zobaczyć we Francji?

W Paryżu znajduje się także znana na całym świecie katedra a jest nią mianowicie Notre-Dame. Warto ją zobaczyć, ponieważ robi niesamowite wrażenie. Z ciekawostek budowa tej katedry trwała od roku 1163 do roku 1345. Była więc budowana bardzo długo, dlatego tym bardziej warto te miejsce zobaczyć na własne oczy.

Niektórzy zachwycają się także Sekwaną i tutejszymi bulwarami, uliczkami. Jeśli mamy odrobinę wolnego czasu to warto poświęcić ją na spacery właśnie w okolicach tej rzeki. Raczej nie będziemy żałować, ponieważ klimat tego miejsca jest naprawdę niesamowity.

Francja bardzo wielu osobom kojarzy się także z Disneylandem. Jest to ogromny park rozrywki z atrakcjami skierowanymi do dzieci, ale także i do dorosłych. Takie parki rozrywki znajdziemy w innych miastach na całym świecie jednak to Disneyland we Francji uznawany jest za ten prawdziwy i najbardziej warty uwagi. Swego czasu organizowane były z Polski wycieczki tylko do Disneylandu we Francji. Widocznie warto to miejsce odwiedzić. Oczywiście o ile interesują nas wygłupy, karuzele i tego typu zabawa.

Atrakcje Francji to nie tylko i wyłącznie Paryż

Stolica tego państwa jest przepiękna jednak nie jest jedynym miejscem, w którym warto spędzać czas. Będąc we Francji jak najbardziej powinniśmy wybrać się do Normandii, gdzie leży przepiękne miasteczko nazywające się Mont Saint Michel. Jest to miejsce odwiedzane każdego roku przez miliony turystów. Według różnych szacunków turystów jest tu około trzech milionów rocznie.

Miasteczko Mont Saint Michel nie jest zbyt dużym miasteczkiem. Jest ono narażone na zalewanie przez nadmorskie fale, ponieważ tak naprawdę nie znajduje się na stałym lądzie, a jedynie łączy je z lądem odcinek drogi. Na szczycie wzgórza, na którym mieści się ta miejscowość znajduje się okazały i przepiękny klasztor Saint Michel, który widoczny jest z bardzo daleka. Wiele osób rezygnuje z zobaczenia tego niezwykłego miejsca ze względu na odległość jaką trzeba przebyć po całym kraju. Warto jednak jak najbardziej to uczynić.

Wartym zobaczenia miastem jest również Marsylia. Wiele osób unika tego miast jednak jak najbardziej tutaj również znajdują się warte uwagi miejsca. Mamy na przykład ciekawe muzeum historyczne Marsylii. Warto również zobaczyć ruiny portu jaki się tutaj znajdował. Ruiny możemy podziwiać w tak zwanym Ogrodzie Ruin. Znajdziemy tam ruiny pochodzące z IV a nawet z I wieku naszej ery. Jest więc naprawdę co podziwiać.

Kolejnym wartym uwagi miastem jest Nicea, która znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu, które chętnie jest odwiedzane przez turystów. Lazurowe Wybrzeże jest uznawane za bardzo drogi rejon Francji i rzeczywiście tak jest. Zazwyczaj wypoczywają tam osoby zamożne.

W Nicei warto spędzić trochę czasu po to, aby pospacerować po Placu Massena, który jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w tym mieście. Warto także zwrócić uwagę na wzgórze zamkowe La Colline du Chateau.

Znajdziemy tam przepiękny park kwiatowy wraz z ślicznym wodospadem, który jest obiektem sztucznym stworzonym przez człowieka. Trzeba zobaczyć również tutejszą kaplicę Miłosierdzia Boskiego, a także prawosławną Cathedrale Orthodoxe Russe Saint-Nicolas. Francja jest ogólnie państwem z masą świątyń, które warte są poświęcenia im naszej uwagi. W każdym mieście takie miejsca odnajdziemy.

Te osoby, które preferują góry i sporty zimowe powinny zainteresować się wizytą w miasteczku Chamonix. Miasteczko te leży w pobliżu najwyższej góry znajdującej się na naszym kontynencie jaką jest Mont Blanc. W mieście tym znajduje się najstarszy zlokalizowany na terenie Francji ośrodek narciarski. Warto jednak tutaj przyjechać nie tylko zimą, ale również i latem. Wtedy góry są porośnięte przepiękną alpejską roślinnością. Jest tam naprawdę masa miejsc do aktywnego wypoczynku.

Francja jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazu i miejsc wartych uwagi. Tak naprawdę miejsca, które warto zobaczyć znajdą tu osoby lubiące tylko i wyłącznie zwiedzanie zabytków jak również i te, dla których liczy się aktywny wypoczynek i podziwianie przepięknych krajobrazów. Każdy powinien dlatego dopasować plan swojej wycieczki po Francji do swoich upodobań.

Na pewno nie każdemu będzie podobało się wszystko to co zostało już wcześniej wymienione. Warto jednak jak najbardziej zapoznać się z tymi miejscami choćby z opisu po to, aby móc trafnie zadecydować co chcemy obejrzeć, zwiedzić.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć we Francji.