Polska

Co Warto Zobaczyć w Stegnie

Jednym z bardziej popularnych ośrodków turystycznych nad Morzem Bałtyckim jest Stegna. Stegna ma status wsi, jest położona w rejonie Mierzei Wiślanej, na Żuławach Wiślanych, tuż nad Zatoką Gdańską. Dostępne atrakcje przyciągają tam sporo turystów każdego roku.

Na popularność wpływa także jej położenie blisko Trójmiasta, Elbląga i Malborka.

1. Międzynarodowy Festiwal Organowy

Międzynarodowy Festiwal Organowy, organizowany każdego roku w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Organizatorem jest Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

2. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który powstał w latach 1681-1683. Jego największą atrakcją jest sporych rozmiarów, prawie czterystuletni dzwon w kościelnej wieży.

3. Plaża w Stegnie

Plaża w Stegnie, która jest duża i piaszczysta oraz znajduje się około 1,5 kilometra od głównych zabudowań, co pozwala na spokojny odpoczynek.

4. Bulwar Radiowej Jedynki

Bulwar Radiowej Jedynki, czyli nadmorski deptak, gdzie turysta znajdzie sporą ilość ławek, na których można odpocząć.

5. Przystań rybacka

Przystań rybacka w Stegnie, w której można obejrzeć wyciągnięte z wody kutry i łodzie rybackie, a na miejscu można kupić świeże ryby oraz ryby wędzone.

6. Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu, które jest prywatne i gromadzi przedmioty związane z bursztynem (np. bursztynowe bryły, w których zatopione zostały owady) i pozwala poznać historię bursztynowej komnaty.

7. Żuławska Kolej Dojazdowa

Stacja węzłowa Żuławskiej Kolei Dojazdowej, która w sezonie letnim kursuje codziennie. Dzięki niej można odbyć wycieczki do Sztutowa, Nowego Dworu Gdańskiego lub Mikoszewa, gdzie widać Wisłę wpadającą do morza.

8. Muzeum Stutthof

Muzeum Stutthof w Sztutowie, gdzie znajdował się obóz koncentracyjny Stutthof. Był to obóz najdłużej funkcjonujący na terenie naszego kraju. Wstęp jest bezpłatny, a na zwiedzanie trzeba poświęcić około dwóch godzin.

9. Pomnik Walk i Męczeństwa

Pomnik Walk i Męczeństwa w Sztutowie, który został stworzony przez artystę rzeźbiarza Wiktora Tołkina i znajduje się na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof

10. Most zwodzony

Most zwodzony w Sztutowie, który jest zabytkiem technicznym. To przeprawa drogowa, która jest zlokalizowana na Wiśle Królewieckiej, przy wyjeździe ze Sztutowa w kierunku Groszkowa, obok mostu jest wypożyczalnia sprzętu wodnego.