10 atrakcji w Łazienkach Królewskich

Palmiarnia w Łazienkach Królewskich to przeszklony obiekt, na terenie którego znajdują się nie tylko egzotyczne rośliny, ale również Centrum Edukacji Ekologicznej.

Po modernizacji z przed kilku lat na jej terenie zastosowano najnowsze technologię, czyniąc z palmiarni wielką atrakcję w nowym stylu. To nie tylko miejsce, w którym można podziwiać niespotykane w tej części Europy rośliny, ale również dobrze spędzić czas w większym gronie.

Co warto o niej wiedzieć?

1. Palmiarnia

Palmiarnia znajduje się w północno-wschodniej części Łazienek Królewskich, a dokładnie na terenie tak zwanego folwarku.

2. Wysokie drzewa egzotyczne

Wyższa część konstrukcji przeznaczona jest do przechowywania wysokich drzew egzotycznych. W części niższej znajdują się mniejsze rośliny, takie jak drzewka laurowe i cytrusowe, a także sala dydaktyczna.

3. Modernizacja

Modernizacja palmiarni i dostosowanie jej do obecnych celów kosztowało ponad milion złotych.

4. Centrum Edukacji Ekologicznej

W Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się strefa relaksacyjna z tak zwaną „zieloną biblioteką”, pracownia ekologiczna oraz strefa malucha, w której można spędzać czas w gronie rodzinnym.

5. Drzewka cytrynowe

Na terenie palmiarni można zobaczyć drzewka cytrynowe, drzewka pomarańczowe, laurusy, fikusy, almy oraz róże chińskie.

6. Warsztat tkacki

W warszatcie tkackim na terenie warszawskiej palmiarni znajdują się stare krosna wykonane z drewna.

7. Centrum Edukacji Ekologicznej

W Centrum Edukacji Ekologicznej odbywają się liczne warsztaty i zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto wcześniej zapoznać się z harmonogramem i skorzystać z okazji, by poszerzyć swoją wiedzę albo nabyć nowe umiejętności.

8. Spacer z Adrenaliną Po Łazienkach Królewskich

Wieczorny Spacer z Adrenaliną Po Łazienkach Królewskich to doskonała okazja, aby poznać legendy na temat tego miejsca i zobaczyć wszystkie obiekty podświetlone w efektowny sposób. Okazuje się, że wiele z nich kryje niesamowite tajemnice.

9. Praktyczna Szkoła Ekologii

Praktyczna Szkoła Ekologii na terenie palmiarni obejmuje sześć spotkań, podczas których można dowiedzieć się sporo o ruchu zero waste i wykształcić proekologiczne nawyki.

10. Starą Pomarańczarnią

Oryginalna palmiarnia w tym miejscu powstała w drugiej połowie XIX wieku. Dopiero wówczas pierwszy obiekt tego typu na terenie Łazienek nazwano Starą Pomarańczarnią.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *