Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Sosnowcu

danie dnia

Sosnowiec to jedno z miast, jakie można znaleźć na terenie województwa śląskiego. Nikt nie upatruje w nim miejsca, jakie może być atrakcyjne pod względem turystycznym. Dla wielu osób jest to centrum przemysłowe. Jednak i tak warto tu przyjechać, aby poznać zabytki i atrakcje, jakie ulokowane są na mapie miasta. Wśród nich można znaleźć m.in. zamek sielecki, park sielecki, jak również egzotarium. Tutaj także można znaleźć bary mleczne, które mogą przywodzić na myśl dobre i smaczne jedzenie, jak za dawnych lat.

1. Bar Mleczny

fot. fb.com/barmlecznysosnowiec

Krótka, prosta i zwięzła nazwa. Po prostu Bar Mleczny, gdzie dobre smaki zawsze są stawiane przez obsługę na pierwszym miejscu. Do tego nie można zapomnieć także o świeżości. Lokal przez pewien czas nie był czynny, co też spowodowało ogromny smutek u wielu osób. Jednak Bar Mleczny otworzył się na nowo, dzięki czemu ponownie można cieszyć się wyjątkowym smakiem potraw, jakie w okresie letnim można zamówić także do ogródka, który znajduje się przy lokalu.

Adres: Warszawska 3/35, Sosnowiec

2. Pub Bistro Dyzio

fot. fb.com/domweselnydyzio

Także swojskie miejsce, gdzie można liczyć się nie tylko z kuchnią polską. Jedną z zalet tego miejsca jest to, że można tu liczyć na obsługę osób zmotoryzowanych. Można więc tu wpaść „w biegu” i zabrać coś ze sobą udając się do wcześniej wyznaczonego celu. Istnieje tu także możliwość zamówienia dań na wynos, z dostawą do domu. Wiele osób chętnie korzysta także z możliwości zamówienia zimnego bufetu, który sprawdza się przy różnego rodzaju okolicznościach.

Adres: Małobądzka 1, Sosnowiec

3. Chicago Bar&Restaurant Sosnowiec

fot. fb.com/chicagososnowiec

Ni to bar mleczny, ni to zagraniczna restauracja. Można jednak poczuć tu swojski, rodzinny klimat, dzięki czemu pobyt w tym miejscu – chociaż przez chwilę – każdej osobie będzie sprawiał wielką przyjemność. Wśród dań, jakie można znaleźć w karcie menu, znajdują się m.in. soczyste steki z polędwicy wołowej, filety z kurczaka, grillowane żeberka, antrykot sezonowy, itd. Do tego oczywiście liczne dodatki, m.in. frytki z batatów, jakie przyrządzane są zawsze na świeżo.

Adres: Stanisława Małachowskiego 26, Sosnowiec

4. Bar Fartuch

fot. fb.com/fartuchsc

Wyjątkowe miejsce na mapie miasta. Warto tu przyjść m.in. do tego, aby poznać wyjątkowy wystrój tego lokalu gastronomicznego. Wchodząc do środka, można poczuć się jak w domu. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to właśnie w ten sposób prezentował się salon w poprzednim wieku. Na talerzach można znaleźć warzywa w różnej postaci. Nie brakuje tu też mięs, jakie mogą być podane z klasycznymi dodatkami, np. z ryżem, ziemniakami, frytkami.

Adres: Zgoda 5, Sosnowiec

5. Bistro Miś

fot. fb.com/p/Bistro-Miś-100067520438609

Jak nie można wejść do miejsca, gdzie za oknem widać dwa sympatyczne misie? Słodkie uśmiechają się do wszystkich przechodniów zapraszając ich na obiad do wnętrza. W środku czeka na wszystkich inny miś. Ten, który był głównym bohaterem filmu Stanisława Barei. W tej filmowej atmosferze można liczyć na wyjątkowo smaczne dania, jakie będzie zajadało się z wielką przyjemnością. Nie brakuje chętnych osób, które chcą odwiedzić ten słynny lokal w mieście.

Adres: Warszawska 20, Sosnowiec

6. Bar Grzeda

Zdjęcie poglądowe Markus Winkler | Unsplash

W tym miejscu można liczyć na smakowite śniadanie. Jeżeli ktoś jednak przyjdzie później, to może zawsze liczyć na smaczny obiad. Menu wypisane jest na czarnej tablicy, która wisi pod sufitem. Może i jest ono skromne, ale wielu klientom, jacy pojawiają się w tym właśnie miejscu, w ogóle to nie przeszkadza. Pierogi podawane są m.in. z borówkami, z serem białym, a także w postaci wytrawnej.

Adres: Matki Teresy Kierocińskiej 20, Sosnowiec

7. Bar u Jarka

fot. fb.com/caffejaro

Miejsce, które zaprasza już od godziny 11. Można u nich siedzieć nawet do 22. Wtedy to bar się zamyka. Nie brakuje chętnych osób, które przychodzą tutaj po pracy tylko na piwo lub umawiają się na wieczór, aby spędzić mile czas. W tak klimatycznym miejscu na pewno będzie to możliwe. Tym bardziej że do jedzenia serwowane są tutaj pierogi z mięsem, pierogi ze szpinakiem, żurek staropolski, ryba w zalewie octowej, a nawet burgery wieprzowe. Prawda, że zapowiada się naprawdę ciekawie na talerzu?

Adres: Owsiana 1, Sosnowiec

8. Bistro Pi’Stacja

fot. fb.com/p/pistacja-100063541122041

Ciekawe miejsce o oryginalnej nazwie. Tym bardziej nie można pomijać tego nowoczesnego miejsca, jakie specjalizuje się w kuchni polskiej. Należy pamiętać o tym, że wszystkie tego typu lokale gastronomiczne różnić się mogą od siebie smakiem. Można tu przyjść z dziećmi, jakie na pewno chętnie postawią na marchewkę z groszkiem. Mogą ją zjeść samą, ale lepiej postawić na ziemniaczki i mięsko, których w ofercie tego baru nie brakuje.

9. Bistro Jagoda

fot. fb.com/bistrojagoda

Bistro, jakie znaleźć można w centrum Sosnowca, więc nie brakuje chętnych osób, które chcą odwiedzić ten gustowny lokal gastronomiczny. Klienci chętnie zamawiają tutaj kotlet schabowy, który imponuje swoją wielkością. W szczególności, jeżeli porówna się go do innych, jakie serwowane są w eleganckich restauracjach. Oczywiście, nie jest to jedyne mięso, jakie można znaleźć w karcie menu tego lokalu. Turyści chętnie wybierają ten lokal jako przerwę w zwiedzaniu.

Adres: Targowa 2, Sosnowiec