Polska

9 intrygujących atrakcji dla dzieci w Iwoniczu-Zdroju i okolicy

fot. Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Iwonicz-Zdrój jest niewielkim miastem znajdującym się w województwie podkarpackim, choć warto podkreślić, że leży na terenie historycznej ziemi sanockiej. Liczba mieszkańców wynosi niespełna dwa tysiące, a zatem można powiedzieć, że to stosunkowo spokojne miejsce i tym samym doskonała lokalizacja na letni wypoczynek z dziećmi.

1. Szlaki turystyczne

Iwonicz-Zdrój to przede wszystkim miasto znajdujące się na kilku bardzo interesujących szlakach, co z pewnością spodoba się miłośnikom gór. Mamy do dyspozycji o różnym stopniu trudności, a zatem z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego dla całej rodziny.

2. Plac Dietla

Będąc w Iwoniczu-Zdroju warto wybrać się na słynny plac Dietla. W pewnym sensie jest to serce miasta. To tutaj mieszkańcy najchętniej się spotykają, spacerują i korzystają z dobrodziejstw okolicznych kawiarni i restauracji.

3. Wody lecznicze

Na szczycie góry Przedziwnej znajduje się jedno z najbardziej popularnych źródeł wód leczniczych w postaci „Bełkotki”. To miejsce, które musi znaleźć się na obowiązkowej liście do zwiedzenia.

4. Stadnina koni

Warto wybrać się do stadniny koni, zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi. To miejsce, które może wyzwolić w dziecko nowe pasje i przede wszystkim szacunek do tych niezwykłych zwierząt.

5. Sezon letni

Zwłaszcza w sezonie letnim Iwonicz-Zdrój słynie z często organizowanych imprez plenerowych dla całych rodzin. Warto przed własnym wyjazdem sprawdzić harmonogram wydarzeń i po prostu skorzystać z takowego, jeżeli zależy nam na cudownie spędzonym wspólnym dniu.

6. Sezon zimowy

Z kolei w sezonie zimowym można załapać się na niezwykłe trasy przeznaczone dla narciarstwa biegowego. To atrakcja, która zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem turystów.

7. Basen

W przypadku niepogody dobrym pomysłem będzie tutejszy basen. Atrakcje wodne to coś, co zawsze sprawia dzieciom ogromną radość.

8. Stary Pałac

Bez wątpienia warto udać się na zwiedzanie Starego Pałacu. To najstarszy budynek w mieście, który powstał jeszcze w XIX wieku.

9. Place zabaw

Niektóre dzieci preferują zabawę na świeżym powietrzu i nie trzeba im więcej niż kilka akcesoriów umożliwiających udaną zabawę. Place zabaw w Iwoniczu-Zdroju to doskonałe miejsce dla najmłodszych podróżników.