Polska

10 Niesamowitych Atrakcji w Czarnej Górze

Krzyż Milenijny
fot. Marek Szyszka / Wikipedia

Czarna Góra to w rzeczywistości bardzo dobry ośrodek narciarski, a zatem raj dla miłośników sportów zimowych i wspaniała lokalizacja, która pozwala rodzinom aktywnie wypocząć w sezonie zimowym.

Czarna Góra znajduje się nieopodal miejscowości Sienna w województwie dolnośląskim.

Funkcjonuje od 1996 roku i można śmiało powiedzieć, że od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

1. Strefa czystego powietrza

Czarna Góra i okolice cieszą się mianem strefy czystego powietrza. Jest to wobec tego doskonała lokalizacja dla osób, które przywiązują wagę do tego typu kwestii i pragną zapewnić sobie komfortowe warunki podczas udanego wypoczynku.

2. Trasy narciarskie

Na terenie kompleksu znajdują się nartostrady, czyli trasy narciarskie o takim stopniu trudności, które raczej nie sprawiają żadnych kłopotów. To idealna przestrzeń dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami.

3. Całkowicie naśnieżane

W sumie mamy do dyspozycji aż dziewięć tras narciarskich i trzeba podkreślić, że absolutna większość jest całkowicie naśnieżana.

4.Oznaczone trasy

Zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasy oznaczone jako średnio trudne oraz bardzo trudne.

5. Trasy rowerowe

Na terenie kompleksu znajdują się również trasy rowerowe. To doskonała alternatywa na sezon letni. W tak pięknej scenerii jazda na rowerze jest prawdziwą przyjemnością. Dla osób aktywnych fizycznie Czarna Góra jest istnym rajem.

6. Luxtorpeda

Największą popularnością cieszy się nowoczesna kolej linowa o nazwie Luxtorpeda. Warto podkreślić, że kolej działa również w sezonie letnim i wówczas jest doskonałą formą obserwowania okolic z fantastycznej perspektywy.

7. Górski Zalew

Nieopodal Czarnej Góry znajduje się słynny Górski Zalew w Starej Morawie. To alternatywa na letni dni. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi oraz osób, które w sportach wodnych czują się znacznie lepiej niż w zimowych.

8. Miejsca noclegowe

Na terenie Czarnej Góry znajdziemy sporo miejsc noclegowych. Do dyspozycji mamy również niezwykle luksusowe apartamenty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gości.

9. Karnety

Ośrodek umożliwia wykupienie karnetów na konkretną ilość godzin lub dni. To ekonomiczne rozwiązanie, które z całą pewnością opłaca się o wiele bardziej niż każdorazowe uiszczanie opłaty.

10. Bike Park

Ośrodek oferuje również atrakcję w postaci Bike Park. To doskonałe rozwiązanie dla entuzjastów dosyć ekstremalnej i wyczynowej jazdy na rowerze.