Europa

Co warto zobaczyć w Chorwacji w jeden dzień – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Chorwacja jest państwem chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. Mamy tu przepiękne krajobrazy, gorący klimat i nienaganną pogodę, która w przeciwieństwie do pogody w naszym kraju gwarantuje nam pewność, że urlop będzie udany.

W Chorwacji znajdziemy masę miejsc wartych uwagi. Nie mamy szans zobaczyć wszystkich dlatego warto poznać choć kilka, dla których powinniśmy do tego kraju wybrać się na urlop. Naprawdę są tego warte.

Na pierwszym miejscu większość turystów stawia Zagrzeb i to właśnie tam warto na pewno się wybrać. Jest to stolica tego przepięknego kraju, gdzie znajdziemy sporo atrakcji dla turystów. Zagrzeb jest znaną z tego miejscowością, że nigdy nie kładzie się spać. To tutaj imprezy w tutejszych klubach trwają całą noc, do białego rana. Jeśli szukamy miejsca do zabawy, to dobrze trafiliśmy.

W Zagrzebiu możemy również odwiedzić przepiękny ogród botaniczny, a także wybrać się nad tutejsze jezioro. Atrakcji jest więc całkiem sporo jak na jedno miasto, a jest ich przecież w tym kraju znacznie więcej.

Ci turyści, którzy chcieliby zobaczyć miasto, w którym podobno narodził się słynny Marco Polo, powinni wybrać się do miejscowości Korcula. Miejscowość ta nie ma do zaoferowania turystom zbyt wiele. Głównie przyjeżdżają tu ze względu na tę historyczną już postać. Oczywiście mamy tu przepiękną przyrodę, którą na pewno będziemy się zachwycać. Będąc w okolicy naprawdę warto tu przyjechać choćby właśnie po to, aby pochwalić się znajomym, że byliśmy tam gdzie narodził się sławny podróżnik.

Będąc w Chorwacji nie możemy nie zobaczyć Parku Narodowego Jeziora Plitwickie. Jest to wspaniałe miejsce, którego widoki zapierają dech w piersiach. Są po prostu niesamowite, a jeśli tylko mamy taką możliwość to powinniśmy zabrać ze sobą drony, które będą nagrywać wspaniałe widoki z góry. Park ten łączy w sobie szesnaście wspaniałych jezior, którym towarzyszy ponad 90 wodospadów.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że w około mamy masę przepięknych zielonych terenów, które nadają całości jeszcze większego uroku. Miejsce obowiązkowe do zobaczenia, nawet jeśli odwiedzimy je kosztem jakiejś innej atrakcji turystycznej znajdującej się w Chorwacji.

Kolejną wartą odwiedzenia miejscowością jest Dubrownik.

Jedna z bardziej ulubionych miejscowości przez polskich turystów. Przede wszystkim miasto te zachwyca nas wspaniale zachowanymi murami, które dawniej pełniły funkcję obronną. Znajdziemy tu również atrakcje turystyczne takie jak pałace, a także kościoły. Każdego roku przyjeżdżają tu ogromne ilości turystów. Nie może tu zabraknąć również i nas!

Ciekawym miejscem jest również mieszcząca się przy Adriatyku Pula. Jest to miejscowość, w której dawniej odbywały się walki gladiatorów. Podobnie jak w Rzymie, znajdował się tutaj sporej wielkości amfiteatr, gdzie tego typu wydarzenia miały miejsce. Dziś w Puli możemy zwiedzać pozostałości po tamtejszym amfiteatrze.

Jest on naprawdę sporych rozmiarów i swoim wyglądem po części przypomina rzymskie Koloseum. Jeśli ktoś był już w Rzymie i podobało mu się na Koloseum, to z wizyty w Puli również będzie zadowolony. Ci, którzy jeszcze we Włoszech nie mieli okazji być, po odwiedzeniu Puli na pewno nabiorą na to ochoty. Tak czy inaczej, do Puli będąc w Chorwacji naprawdę warto się wybrać.

W Chorwacji znajduje się jeszcze jeden park narodowy, który również powinniśmy zobaczyć. Tym parkiem jest Krka, czyli park, w którym zobaczymy kilka przepięknych wodospadów. W ich okolicy znajduje się naprawdę wyjątkowo piękna przyroda, którą wszyscy zwiedzający się zachwycają. Nie musimy tylko i wyłącznie zachwycać się wyglądem tego miejsca. Możemy aktywnie z niego korzystać, ponieważ dozwolone jest zażywanie kąpieli w tym niezwykłym i wyjątkowym miejscu.

Możemy więc podziwiać przepiękne wodospady i kąpać się w ich pobliżu. Tak przepięknej i czystej wody nie zobaczymy chyba nigdzie indziej. Jak najbardziej dlatego warto te miejsce odwiedzić.

Jeszcze jednym warty zobaczenia miejscem jest Hvar. Jest to wyspa uznawana za najpiękniejszą wyspę w kraju. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie spotkamy tak dziewiczą w Chorwacji przyrodę, która nie została naruszona przez człowieka.

Na wyspie tej zlokalizowane jest kilka miast, które będąc tam jak najbardziej warto zobaczyć. Gównie znajdziemy w nich zabytkowe budynki i ruiny, które można zwiedzać. Urlop na Chorwacji nie może się udać, jeśli nie wybierzemy się na tę najsłoneczniejszą wyspę na Adriatyku.

Jak widać Chorwacja jest bardzo ciekawym państwem, do którego nie powinniśmy przyjeżdżać tylko po to, aby wylegiwać się na plaży. Oczywiście niektóre osoby preferują tylko tego typu wypoczynek. Szkoda jednak jest być w tym przepięknym kraju i nie zapoznać się z tak wieloma atrakcjami turystycznymi.

Te wymienione wcześniej powinny być punktem obowiązkowym każdej osoby, które pierwszy raz w Chorwacji spędzać będzie swój urlop. Pomimo tego, że powierzchnia tego kraju nie jest zbyt duża, to zwiedzenie wszystkich wartych uwagi miejsc zajmie na pewno sporo czasu. Warto dlatego odwiedzić Chorwację co najmniej kilka razy.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Napisz co warto zobaczyć w Chorwacji.