Ciekawostki

Co to jest malinka

malinka

Malinka dla każdego człowieka oznacza co innego. Dla jednych jest to forma eksponowania żarliwych uczuć w stosunku do drugiej osoby, dla innych natomiast stanowi element pewnej dziecinności i nieestetyczności.

Zamiast jej ukrywać pod ubraniami czy makijażem skuteczniejsze jest stosowanie metod i sztuczek, które pozwolą szybko się ich pozbyć. Zanim zaczniemy jednak warto zrozumieć czym tak naprawdę jest przysłowiowa malinka.

Ma ona postać siniaka, który powstał na skutek silnego pocałunku. To drobne uszkodzenie naczyń krwionośnych i tkanek. Objawia się to początkowo czerwonym odcieniem spowodowanym dostawaniem się krwi do warstw podskórnych, z czasem przechodzi on w nieco ciemniejszy a nawet brązowy odcień.

Czasem potrafi być również dość bolesna i wrażliwa na ból. Najczęściej znajdują się one na szyi, rzadziej na pośladkach, udach czy brzuchu. Wszystko to jest indywidualną kwestią, bardzo zależną od naszego partnera. Jeśli chodzi o czas przez jaki malinka jest widoczna, to jest to kwestia bardzo indywidualna.

Wszystko zależy od naszego organizmu i skóry. Osoby skłonne do podrażnień i siniaków będą ją posiadały dłużej, natomiast osoby bardziej odporne na uszkodzenia skóry będą ją posiadały krócej.

Schodzi ona jednak maksymalnie po dwóch tygodniach. Istnieje jednak kilka sposobów na przyspieszenie tego procesu, a co za tym idzie szybsze zniknięcie malinki. Pierwszym z nich jest smarowanie maścią z witaminą K. Zapobiega ona powstawaniu zakrzepów a co za tym idzie szybciej goi zaczerwienienie.

Powinno się ją aplikować 2 do 3 razy dziennie, co daje najlepszy efekt. Kolejny sposób to maść z olejkiem z mięty pieprzowej. Wspiera on krążenie krwi i zwiększa regenerację. Powinno się ją jednak stosować nie więcej niż 2 razy dziennie. Zbyt częste stosowanie może powodować podrażnienia. Kolejny często wykorzystywany sposób, to przykładanie skórki od banana.

Zawiera ona wiele, bardzo istotnych witamin, które przyspieszają proces gojenia. Aby to osiągnąć wystarczy przykładać go dwa do trzech razy dziennie po 10 do 30 minut. Przyśpieszy to znikanie zaczerwienień i poprawi kondycję skóry. Kolejny sposób, aby malinka szybciej zeszła to zamknięcie naczyń krwionośnych. Możemy to zrobić za pomocą kostek lodu.

Umieszczamy je w bawełnianej ściereczce, i używamy jako okład. Powinniśmy to robić 2-3 razy dziennie przez co obrzęk się zmniejszy. Innym sposobem na okłady jest maść z arniki lub liście babki lancetowatej. Poprawiają one normalność ukrwienia i zmniejszają obrzęk, przez co są świetnym sposobem na ukrycie i zmniejszenie malinki.

Gdy jednak chcemy ją ukryć całkowicie, to jedyny mi sposobami aby uzyskać taki efekt jest zakrycie jej za pomocą ubrań lub makijażu. Najczęściej wykorzystywane są korektory, podkłady lub wszelkiego rodzaju pudry. Na malinkę która jest intensywnie czerwona, najlepiej sprawdzi się nałożenie korektora o kolorach zbliżonych do zieleni. Najskuteczniej maskuje on ślady czerwieni, przez co malinka staje się bardzo mało widoczna.

Na malinki koloru ciemniejszego lepiej nałożyć odcienie żółci lub łososiu. Malinki to również kwestie związane z odpowiednim odżywianiem. Jeśli nasza dieta bogata jest w produkty z dużą ilością witaminy K, to ryzyko powstania intensywne i malinki jest dużo mniejsze.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla zdrowia, to jest ona całkowicie bezpieczna. Oprócz małego krwiaka, który ma charakter naczyniowy i znika po pewnym czasie, nie wykazuje ona żadnego szkodliwego działania dla zdrowia.

Oczywiście w ciągu historii świata, była mowa o kilku przypadkach, jakoby malinka była przyczyną udarów mózgu lub utraty czucia po którejś stronie ciała. Mowa tu jednak o dwóch, trzech przypadkach w skali świata. Nie ma się więc czego obawiać, ponieważ nie zagrażają one naszemu zdrowiu.

Wiele osób zadaje siebie pytanie: W jaki sposób zrobić malinkę? Otóż jest to prostsze niż by się mogło wydawać. Wystarczy ułożyć usta w literę „o”, czyli kształt przyssawki. Następnie przykładamy usta w miejsce, gdzie malinka ma się znajdować. ostatnią czynnością jest delikatne ssanie skóry przez około 20-30 sekund. Bardzo często stosowane zabiegi to również całowanie czy podgryzanie skóry. Wszystko to zwiększa przyjemność całego zabiegu, przez co jest on bardziej intymny i miły dla drugiej osoby.

Nie powinniśmy się również nadmiernie przejmować tym, że posiadamy malinkę. Szczególnie jeśli znajdujemy się w luźnych kręgach, barach czy dyskotekach. Jest to szczególnie popularne wśród ludzi młodych, ponieważ stanowi element młodzieńczej zabawy. Nieco inaczej sprawy mają się jeśli chodzi o kręgi oficjalne. Wielu pracodawców, szczególnie w firmach, gdzie ma miejsce duży kontakt z kontrahentami i klientami. Lepiej wtedy ukryć ją pod ubraniem czy zatuszować za pomocą makijażu. Uchroni to nas przed problemami ze strony pracodawcy oraz innych pracowników.