CiekawostkiEuropa

Florencja – Informacje i najlepsze ciekawostki

W 1339 r. Florencja stała się pierwszym miastem w całej Europie z brukowanymi ulicami. Oto najlepsze ciekawostki oraz ważne informacje o Florencji.

Leonardo Da Vinci urodził się 15 kwietnia 1452 roku w dolinie doliny rzeki Arno na terytorium Florencji.

Florencja przyciąga ponad 10 milionów turystów rocznie.

Amerigo Vespucci, słynny badacz i nawigator, urodził się 9 marca 1454 roku we Florencji.

Dante, Petrarch i Boccaccio jako pierwsi posługiwali się językiem innym niż łaciński, a mianowicie toskańskim, który ostatecznie stał się uznanym językiem włoskim. Był to początek końca łaciny jako wspólnego języka w całej Europie.

Fortepian został wynaleziony we Florencji przez Bartolomeo Cristofora.

Toskański chleb jest tradycyjnie wytwarzany bez soli od XII wieku.

Czy zauważyłeś, że symbol lwów jest wygrawerowany na każdym kamieniu węgielnym i progu Ponte Vecchio. No cóż, to dlatego, że w XIII-XVIII wieku lwy były wykorzystane do lokalnej rozrywki.

Czy wiesz skąd pochodzi nazwa Via dei Leoni? Nie jest to tak dobrze znany fakt, ale dlatego, że lwy były kiedyś trzymane w klatkach za Palazzo Comunale, na ulicy, która do dziś znana jest jako Via dei Leoni.

Bazylika di San Lorenzo jest jednym z najstarszych kościołów Florencji i była miejscem pochówku wszystkich głównych członków rodziny Medyceuszy.

Budowa katedry w mieście trwała aż 140 lat. Budowa jego kościoła, uważanego za jedną z najbardziej spektakularnych budowli na świecie, rozpoczęła się w 1296 r. i została ukończona w 1436 r.

Florencja – ciekawostki, fakty, informacje

Florencja została poważnie zniszczona podczas II wojny światowej przez Niemców, którzy wysadzili wszystkie mosty z wyjątkiem Ponte Vecchio, ponieważ rzekomo Hitler uznał go za zbyt piękny, by go zniszczyć.

W latach 1865-1870 Florencja stała się stolicą nowo zjednoczonego królestwa Włoch. Oto rzeczy, których nie wiedzieliście o Florencji.

Florencja jest uważana za miejsce narodzin renesansu i została nazwana „Atenami średniowiecza”.

Najbardziej znanym zabytkiem Florencji jest Il Duemo. Kościół katedralny został ukończony w 1436 roku i jest uważany za główny kościół miasta.

Piłka nożna: Florencja jest domem dla Fiorentina.

Galeria Uffizi została wybudowana w 1560 roku dla urzędników rządu medyckiego i służyła jako budynek biurowy.

Florencja miała dwie powodzie 4 listopada. Pierwsza w 1333 roku, a następnie 4 listopada 1966 roku.

Według UNESCO Florencja zgromadziła aż jedną trzecią światowego dziedzictwa sztuki.

W 1786 roku, za panowania Pietro Leopoldo, Florencja stała się pierwszym nowoczesnym europejskim krajem, który zrezygnował z tortur i kary śmierci.