Europa

Co robić na Lefkadzie? Ciekawe miejsca do zwiedzenia

grecja

Kiedy lato w Polsce przestaje spełniać nasze oczekiwania, ponieważ słońce nie rozpieszcza, a deszczowa aura bardziej zachęca do pozostania w domu niż wakacyjnych wypraw, coraz częściej plany urlopowe wiążemy z ciepłym klimatem, południowymi plażami lub też egzotycznymi wojażami. To przede wszystkim gwarancja doskonałej pogody, odpoczynku w słońcu i możliwości skorzystania z ciepłych i czystych morskich lub oceanicznych kąpieli.

Od lat ogromną popularnością cieszy się Grecja, która przyciąga niesamowitym klimatem, jaki tworzą i warunki atmosferyczne, i pozytywnie nastawieni do życia mieszkańcy. Poza tym zachwyca doskonałą kuchnią, niesamowitą aurą i co istotne jest jednym z najbezpieczniejszych kierunków wakacyjnych wycieczek.

Grecki sen

Kolebka kultury śródziemnomorskiej przyciąga zarówno miłośników leniwego odpoczynku na plażach, jak i amatorów sportów wodnych czy też górskich wypraw. To również nie lada gratka dla pasjonatów historii. Odkrywanie śladów starożytnej cywilizacji oraz historii Europy to bardzo atrakcyjny element, który warto dokładnie zobaczyć. Greckie miasta i miasteczka, tawerny i kawiarnie, które tętnią życiem przez całą dobę to szansa, by odpocząć ale również, by doskonale się bawić. Dlatego właśnie wyspy i wysepki to idealny pomysł na rodzinne wakacje, wypoczynek we dwoje lub wyjazd z grupą znajomych. Ciekawą ofertą jest wycieczka na Lefkadę – jedną z większych wysp archipelagu Wysp Jońskich, ponieważ daje szerokie możliwości zarówno odpoczynku, jak i rekreacji.

Wycieczka na Lefkadę – w sercu przyjemności

Ta urozmaicona wyspa swoją nazwę zawdzięcza białym klifom na zachodnim wybrzeżu. To górzysty teren, który porośnięty jest żyznymi dolinami, a wśród dominującej roślinności uwagę przykuwają pinie, cyprysy czy drzewa oliwne i winorośla. Swoisty mikroklimat i doskonałe warunki sprawiają, że natura jest tu wyjątkowo piękna, a na jej tle wyrosły górskie wioski czy małe monastyry. Dla spragnionych atrakcji turystów wycieczka na Lefkadę to doskonała baza wypoczynkowa, ale również okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji. Doskonałe warunki morskie sprawiają, że jest rajem dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu, rozległe plaże na zachodnim wybrzeżu dają okazję do rozkoszowania się promieniami słońca. Dla miłośników górskich szlaków Lefkada to doskonałe miejsce na piesze wycieczki. Najwyższy punkt Stavrosa to centralne miejsce wyspy.

Turystyczny raj

Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych należą Ligia, Nikiana, Perigiali oraz Nidri. Poza tym centrum windsurfingu stanowi Vasiliki, niedaleko którego znajduje się znany Przylądek Legates – miejsce, w którym według legendy Safona odebrała sobie życie. Warto wypocząć na najsłynniejszej plaży – Porto Katsiki. Kusi krystalicznie czyste morze, gwarantowane słońce i wyjątkowe piaski.

Tak jak w całej Grecji wycieczka na Lefkadę to okazja do poznania niezwykłych ludzi oraz rozsmakowania się w doskonałej kuchni. Wyspa słynie z upraw pysznej soczewicy, ale warto sięgnąć również po lokalne oliwki czy też wino.