10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Budapeszcie

Budapeszt

Zobaczenie Budapesztu to marzenie wielu ludzi. Piękne kamienice, duża rzeka, lasy i mnóstwo atrakcji. Budapeszt z roku na rok, przyciąga coraz więcej turystów. Budapeszt położony jest nad Dunajem, największą rzeką w Europie. Liczy setki atrakcji i jest tak pięknym miastem, że uwielbiają go fotografować fotografowie z całego świata.

Budapeszt jest miastem, które kochają również dzieci. Wszystko za sprawą atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych.

Zastanawiasz się gdzie wybrać się z dzieckiem, by przeżyło niezapomnianą przygodę? My wiem! Dlatego przedstawiamy listę 10 najbardziej atrakcyjnych miejsc w Budapeszcie.

1. Wzniesiony w XIV wieku Zamek Królewski jest bardzo ładnym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem. W zamku funkcjonuje wiele instytucji oraz Muzeum Historii Budapesztu. Będąc na miejscu, możemy odwiedzić również Galerię lub Bibliotekę Narodową. Zwiedzanie zamku jest całkowicie bezpłatne, stąd wielkie zainteresowanie obiektem.

2. Jeśli razem z dzieckiem lubicie piesze wycieczki, powinniście udać się na Górę Gellerta. Wzgórze ma zaledwie 235 m wysokości. Mimo, że niektórzy mieszkańcy mają negatywne nastawienie do góry uważając, że bywały na nich czarownice, turyści z chęcią wchodzą na szczyt, by podziwiać miasto. Widok jest obłędny i wart wysiłku. Na szczycie możecie zorganizować rodzinny piknik.

3. Baseny termalne są świetną atrakcja dla całej rodziny. Na terenie całego miasta, znajdują się małe baseny, w których możemy zażyć leczniczej kąpieli. Basen termalny świetnie się sprawdza w przypadku braku ładnej pogody.

4. Wielką atrakcją może okazać się rejs statkiem po Dunaju. Taka atrakcja umożliwi nam oglądanie nzabytków z zupełnie innej perspektywy, w dodatku bez tłumów i kolejek. W Budapeszcie możemy popłynąć nawet „autobusem” . Co z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie dla dzieci.

5. W Budapeszcie znajduje się Tropikarium. Mimo, że nie jest to duży obiekt, cieszy się on ogromną popularnością. W Tropikarium możemy podziwiać aligatory, rekiny, różne gatunki ryb, gadów i owadów. Wśród wielu atrakcji, najbardziej cenionym jest tunel gdzie nad głową spacerujących przepływają zwierzęta. W okresie letnim, miejsce jest oblężone przez turystów. Najlepiej wybrać się do Tropikarium poza sezonem letnim, by uniknąć ogromnych kolejek oraz tłumu podczas zwiedzania.

6. Ogród Zoologiczny i Botaniczny Fuveszkert-Budapeszt został założony w 1866 roku. Na terenie zoo jest ponad tysiac gatunków różnych zwierząt, a ich łączna liczba przekracza 10 tysięcy, co świadczy o jego wyjątkowości. Możemy zobaczyć tu między innymi niedźwiedzie, nosorożce, tygrysy, kozy czy słonie. Ogród jest na tyle duży, by zobaczyć wszystko, potrzebujemy całego dnia. Dzięki licznym informacjom o danych gatunkach, ich stylu życia czy karmienia, wycieczka jest interesująca i pozwala nabyć wartościową wiedzę na temat zwierząt.

7. Do ciekawych miejsc, zaliczamy również metro. Zostało otwarte w 1896 roku i uznawane jest za najstarszą kolej podziemną w kontynentalnej części Europy. Każdy miłośnik kolejnictwa, z pewnością będzie zachwycony podróżowaniem metrem po Budapeszcie.

8. Baszta Rybacka, jest fajną atrakcją, którą zapamiętacie na długo. Wybudowana została w 1895 roku według planów Frigyesa Schuleka w miejsce dawnych murów zamkowych. Z wież i tarasów Baszty Rybackiej możemy podziwiać Dunaj, Wyspę Małgorzaty, stronę peszteńską oraz Górę Gellerta.

9. Pierwszy, kamienny most Łańcuchowy w Budapeszcie wzniesiono w 1849 roku. Miał on ważne zadanie do zrealizowania. Łączył ze sobą dwa miasta Buda i Peszt. Z mostu możemy podziwiać przepiękne widoki na stolicę Węgier. Dla dzieci, polecamy zabawę w detektywa. Niech odgadną, dlaczego po obu stronach znajdują się głowy lwów.

10. W 2005 roku w Budapeszcie odsłonięto wyjątkowy pomnik. To buty na brzegu Dunaju. Choć wiele małych dzieci nie zdaje sobie sprawę dlaczego się tam pojawiły, dorośli zadają sobie sprawę, że to pomnik Holokaustu. Pomnik zyskał duże zainteresowanie. Turyści próbują przymierzać buty. Część z nich po prostu je fotografuje inni zaś rozmyślająna tą tragedią. Choć pomnik nie jest symbolem szczęścia i miłości do drugiego człowieka, warto wybrać się by zobaczyć pracę stworzoną przez rzeźbiarza Gyulę Pauera.

Powyższe przykładowe atrakcje, są jednymi z najchętniej odwiedzanych miejsc. Związane są z historią miasta. Cześć z nich, jest bardziej rozrywkowa i najbardziej odpowiednia dla osób, które lubią aktywnie spędzać urlop. Warto  udać się we wskazane miejsca, by poznać prawdziwy Budapeszt.

2.8/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.