Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Cisnej i Okolicy

Foto. Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Cisna jest niewielką wsią położoną w województwie podkarpackim i słynącą z dosyć sielskich i idyllicznych krajobrazów. Miejscowość liczy sobie nieco ponad czterysta mieszkańców i jest idealnym miejscem na spokojny wypoczynek na łonie natury. Warto się tutaj wybrać z rodziną. To wspaniała baza wypadowa z przepięknymi okolicami

1. Piesze szlaki

Atrakcją z pewnością są piesze szlaki, które przebiegają przez wieś.

2. Bieszczadzka Kolejka Leśna

Z całą pewnością warto wybrać się w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną, której trasa przebiega przez Cisną. To doskonała forma zwiedzania okolic dla rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi.

3. Solina

Warto udać się do pobliskiej Soliny i na własne oczy zobaczyć słynną Zaporę w Solinie. Miejsce zapiera dech w piersiach i jest jedną z największych okolicznych atrakcji.

4. Jezioro Solińskie

Dobrym miejscem na udany wypoczynek będzie również Jezioro Solińskie. Można, a nawet trzeba w tym miejscu zdecydować się na ekscytujący rejs. To doskonałe miejsce na rodzinny piknik i intensywne spacery w przepięknej scenerii.

5. Zagroda żubrów w Mucznem

Dla młodych podróżników sporą atrakcją może okazać się słynna zagroda żubrów w Mucznem. W niezwykłej osadzie leśnej będziemy mogli przyglądać się tym niezwykłym zwierzętom w naturalnym środowisku.

6. Basen w Lesku

Pogoda w górach bywa kapryśna, dlatego zawsze warto mieć plan awaryjny na taką ewentualność. Taką alternatywą może okazać się wspaniały zadaszony basen w Lesku.

7. Stadnina koni

Okolice obfitują w stadniny koni, w których można załapać się na niedrogie kursy jazdy konnej lub po prostu poobcować ze zwierzętami. Konie w bieszczadzkich stadninach cieszą się sporą sympatią najmłodszych podróżników.

8. Park Linowy Kamikaze

Warto również udać się do słynnego Bieszczadzkiego Parku Linowego Kamikaze. To wspaniałe miejsce dla dzieci oraz dorosłych.

9. Stoki narciarskie

W sezonie zimowym największą atrakcją są okoliczne stoki narciarskie, które dla miłośników sportów zimowych są jedyną i wystarczającą atrakcją.

10. Siekierezada

Niektórzy uważają, że największą atrakcją Cisnej jest Siekierezada, czyli słynna restauracja, w której można solidnie zjeść i przede wszystkim skosztować miejscowych specjałów.