Ciekawostki

15 Zaskakujących Ciekawostek Zdrowotnych

Zdrowie to zdecydowanie jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Dobry stan psychiczny i fizyczny gwarantuje znacznie lepszą jakość życia. Warto mieć pojęcie, że na taki stan rzeczy składa się jednak sporo czynników, które warto mieć na względzie.

1. Produkty znajdujące się na liście superfoods zaliczane są do jednych z najzdrowszych na świecie ze względu na dużą zawartość wartościowych składników odżywczych. Na szczycie tej listy znajdują się między innymi amarantus, nasiona goji, żurawina, awokado czy guarana.

2. Złote mleko to napój, który warto sobie serwować regularnie w okresie jesienno-zimowym w celu wzmocnienia odporności. Powstaje na bazie mleka oraz pasty z kurkumy, która nadaje całości charakterystycznego żółtego koloru. Picie złotego mleka pomaga w przypadku dokuczliwych przeziębień oraz stanów zapalnych.

3. Najlepszym sposobem na zatroszczenie się o własny wzrok są regularne wizyty u okulisty. Można jednak wesprzeć narząd wzroku, stosując odpowiednią dietę. Warto wdrożyć w swój jadłospis szpinak ze względu na dużą ilość witaminy C, a ze względu na zawartość witaminy E warto także często sięgać po resztę zielonych warzyw, m.in. brokuły i jarmuż.

4. Szacuje się, że najzdrowszym sportem na świecie jest tenis oraz pływanie. Obie dyscypliny angażują właściwie wszystkie mięśnie, wzmacniając niemal wszystkie układy znajdujące się w organizmie człowieka.

5. Szybka przemiana materii najczęściej jest marzeniem osób, które pragną zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że szybki metabolizm objawia się również w nieco mniej przyjemnych odsłonach. W przypadku kobiet pojawia się nieregularne miesiączkowanie, sucha skóra czy łamliwość paznokci.

6. Lody niemal od zawsze nie były wskazane podczas silnego przeziębienia. To jeden ze zdrowotnych mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zwłaszcza osoby borykające się z silnymi infekcjami gardła powinny sięgać po lody, które przynoszą niemal natychmiastową ulgę.

7. Mówi się, że cukier pobudza aktywność, zwłaszcza u najmłodszych. Taka teoria funkcjonuje od wielu dekad, ale również w tym przypadku nie znaleziono wystarczających dowodów na jej potwierdzenie.

8. Nieodpowiedni ubiór w nieco chłodniejsze dni, a nawet mokre włosy nie spowodują, że się przeziębimy. Przeziębienie pojawia się w sytuacji, kiedy zarazimy się od osoby, która posiada konkretne bakterie.

9. Osobowość wieloraka to zaburzenie dysocjacyjne polegające na rozdwojeniu jaźni. W niektórych przypadkach pojawia się znacznie więcej osobowości. Przykładem może być Billie Milligan u którego występowały aż 24 jaźnie.

10. Największą i najstraszniejszą chorobą XXI wieku jest depresja, która do niedawna nie była nawet traktowana jako jednostka chorobowa. Z jej powodu każdego roku życie odbiera sobie ponad 15% chorujących.

11. W niektórych odświeżaczach do powietrza znajduje się substancja o nazwie formaldehyd. Jest to substancja rakotwórcza i właśnie z tego względu warto skupić się na czytaniu składu wybranych odświeżaczy.

12. Regularne picie octu jabłkowego pomaga w obniżeniu poziomu cukru we krwi i poprawia pracę serca. Zaleca się go również osobom, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

13. Powszechnie wiadomo, że na ból głowy najbardziej pomagają tabletki przeciwbólowe. Warto jednak wiedzieć, że równie skuteczna, choć mniej inwazyjna jest akupresura polegająca na uciskaniu konkretnych punktów na ciele.

14. Osoby borykające się z dokuczliwą zgagą powinny sięgać regularnie po napary z rumianku. Doskonałym sposobem będzie także spożywanie siemienia lnianego.

15. W trosce o własne zdrowie fizyczne oraz psychiczne należy zadbać o właściwy sen. Organizm potrzebuje regeneracji. Brak snu potęguje stres, który może wpływać na nasze zdrowie w rozmaity sposób.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *