Ciekawostki

Ciekawostki Psychologiczne o Kobietach

światło

Często mówi się, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Sformułowanie to powstało ze względu na ogromne różnice pomiędzy cechami psychologicznymi oraz zachowaniem obu płci.

Różni nas tak naprawdę wszystko i często ze względu na te różnice nie możemy się porozumieć oraz zrozumieć postępowania i potrzeb drugiej strony. Bardzo często krytykujemy cechy partnera lub osób przeciwnej płci nie widząc, iż są to typowe zachowania dla osób należących do tej grupy.

Dziś przybliżmy wam kilka faktów psychologicznych na temat kobiet, być może będzie to dobra wskazówka dla mężczyzn do ich zrozumienia.

1. Kobiety wypowiadają dziennie 20 tysięcy słów. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku mężczyzn.

2. Kobiety płaczą nawet 64 razy w roku. W przypadku mężczyzn liczba ta wynosi maksymalnie 17.

3. Kobiety są bardziej prawdomówne niż mężczyźni. Kłamiemy dwa razy rzadziej.

4. Serce kobiety bije szybciej niż serce mężczyzn.

5. Kobiety mają więcej kubków smakowych niż mężczyźni. Być może właśnie z tego powodu lepiej gotujemy oraz bardziej doceniamy kuchnię.

6. Kobiety mają szersze pole widzenia. Dzięki temu mogą zaobserwować dużo więcej rzeczy na raz.

7. Kobiety mają zdolność do odczytywania emocji drugiego człowieka obserwując tylko jego mowę niewerbalną. Zostało to udowodnione poprzez zaprezentowanie grupie mężczyzn i kobiet programy telewizyjnego z wyłączonym dźwiękiem. Większość kobiet mimo braku słów domyślało się fabuły danego programu.

8. 80% kobiet zadaje pytanie o rzeczy, na które zna już wcześniej odpowiedź.

9. Kobiety uśmiechają się dużo częściej niż mężczyźni. Dziennie na twarzy kobiety uśmiech pojawia się nawet 60 razy, zaś u mężczyzn jest to około 7.

10. Istnieją kobiety, które odczuwają wstręt do mężczyzn. Nazywane jest to mizoandrią i wynika on z zazdrości o mężczyzn.

Jak widzimy kobiety i mężczyźni różnią się nie tylko pod względem budowy anatomicznej, ale również naszych cech psychologicznych. Warto zwrócić na to uwagę w trakcie codziennego funkcjonowania.