Ciekawostki i Informacje o Lisach dla Dzieci

rudy lis

Lisy mają pionowe źrenice, które wyglądają bardziej jak u kotów niż zaokrąglone źrenice, które mają inne psy. Poznaj ciekawe informacje i ciekawostki o lisach dla dzieci.

Potrafią biegać do 40 kilometrów na godzinę i też są podstępne. Lisy to nocne, co oznacza, że zazwyczaj nie śpią w nocy, kiedy ty śpisz.

Młode zostawią matkę pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia. Lisy mogą się ze sobą kojarzyć, gdy skończą 10 miesięcy.

Lis rudy jest najbardziej rozpoznawalnym i rozpowszechnionym gatunkiem lisa na naszej planecie.

Istnieje wiele różnych typów lisów i są one najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem dzikiego psa na świecie. Lisy żyją prawie wszędzie – na wsi, w miastach, lasach, górach i na łąkach. Lisy polarne żyją w zimnym klimacie daleko na północy, a fenki na północnoafrykańskiej pustyni.

Lisy mają małe brzuszki, więc codziennie jedzą wiele małych posiłków. Jadają prawie wszystko. Gryzonie są ich ulubionym posiłkiem i są świetnymi łowcami myszy, królików i wiewiórek.

Zwierzę te nie żyje w grupie. Żyje i poluje samotnie.

lis

Lisy zjadają prawie wszystko, w tym jagody, robaki, pająki i małe zwierzęta, takie jak myszy i ptaki. Jeśli mieszkają w mieście, jedzą resztki które znajdują w śmietnikach. Jeśli mają dodatkowe jedzenie, chowają je w małej dziurze i jedzą później, kiedy są głodne.

Zwierzęta te potrafią wciągać pazury, tak jak kot.

Lisy są na ogół mniejsze od innych członków rodziny psowatych, takich jak wilki, szakale i psy domowe. Samce ważą średnio od 4,1 do 8,7 kg, podczas gdy najmniejszy gatunek, fenek, waży zaledwie od 0,7 do 1,6 kg.

Jeśli mieszkają w pobliżu gospodarstwa, napadają na kurniki i kradną kury.

Są spokrewnione z psami, szakalami i wilkami. Są trochę większe od kotów. Są bardzo samotne, nie widać ich polujących w stadach. Lubią kopać proste, ale przestronne zagajniki, aby wychować swoje młode.

Lisy to ssak.

Gatunki lisów różnią się kolorem, długością i zagęszczeniem futra. Kolory sierści wahają się od perłowo białej do czarnej i od białej do czarnej z białą lub szarą plamą na spodniej stronie.

Lisy mają duże, trójkątne uszy.

Lisy rozmnażają się między grudniem a lutym. Wiosną samica może mieć miot w ilości od 4 do 5 sztuk.

Rudy list może żyć przez około 2-5 lat.

Gatunki lisa rudego są bardzo wokalne i wykorzystują do komunikacji szereg dźwięków.

Charles Darwin odkrył gatunek lisa. To mały szary lis, którego nazwał lisem Darwina.

Ich ślady są podobne do psów, ale mają nieco bardziej owalny kształt.

4.9/5 - (liczba ocen: 101)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.