10 Odkrywczych Ciekawostek o Kulturze

chłopiec

Kultura najczęściej rozumiana jest jako całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa. Różna w poszczególnych krajach bywa interesująca dla obcokrajowców, a jej rozumienie pomoże w przypadku wyjazdu do państwa odmiennego kulturowo. Oto ciekawostki kulturowe przybliżające wiedzę o innych nacjach i krajach.

1. 12 winogron o północy

Meksykanie zwykle świętują Sylwestra, jedząc 12 winogron o północy.

2. Siorbanie

W niektórych krajach azjatyckich głośne siorbanie to znak, że jedzenie jest dobre.

3. Nadepnie na stopę

Jeśli ktoś przypadkowo nadepnie na ciebie w Rosji, będziesz musiał lekko nadepnąć na tę osobę. To symbolizuje nadepnięcie lub plucie na diabła. W ten sposób ludzie również zapobiegają powstawaniu przyszłych konfliktów między sobą.

4. Mycie kieliszków

Francuzi zwykle najpierw myją kieliszki, zanim zmienią wino z czerwonego na białe. Francja jest dobrze znana ze swojego wina i jako taka ma pewien standard picia wina. Przyjęło się również, że najpierw należy wyczyścić kieliszek przed naprzemiennym wyborem różnych win. Co więcej, dzieje się tak głównie po to, aby smaki się nie mieszały i aby móc dobrze cieszyć się winem.

5. Honorowanie osób starszych

W Japonii honorują osoby starsze napojami i zawsze podają im jedzenie w pierwszej kolejności. Zwyczajem spożywania posiłków z rodziną jest najpierw służyć osobom starszym. Dając im jedzenie, należy je podawać obiema rękami na znak szacunku.

6. Wpadnięcie na zakonnicę

Wpadnięcie na zakonnicę lub karetkę we Włoszech to pech. Jeśli podczas wizyty człowiek natknie się na karetkę, powinien zatkać nos i wstrzymać oddech do momentu, aż zobaczy czarnego lub brązowego psa. Takie postępowanie zapobiegnie nieszczęściu, ponieważ te dwie postacie są związane ze śmiercią.

7. 704 miliony funtów indyka

Amerykanie spożywają rocznie 704 miliony funtów indyka podczas Święta Dziękczynienia. Odpowiada to około 44 milionom indyków podawanych w jedną noc w Święto Dziękczynienia.

8. Zęby na dachu

W Grecji dzieci rzucają zębami na dachy swoich domów. Ta tradycja kulturowa głosi, że jeśli wrzucisz ząb dziecka na dach swojego domu, wyrośnie mu nowy, zdrowy ząb. Wierzą też, że ten akt przyniesie rodzinie szczęście.

9. Symbol śmierci

W Korei Południowej do pisania czyjegoś lub własnego imienia można używać dowolnego kolorowego atramentu. Nie można jednak używać czerwonego atramentu, ponieważ kolor symbolizuje śmierć.

10. Przeciąganie palców

Ciągnięcie palcami to poważny i tradycyjny sport w Austrii. Nazwa gry to „fingerhakeln”, a zasady gry są dość surowe. Podobnie jak w przypadku przeciągania liny celem gry jest przeciągnięcie przeciwnika palcem po stole. Niemiecki kraj związkowy Bawaria również uprawia ten sport.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.