Ciekawostki

28 interesujących ciekawostek o internecie, które potrzebujesz wiedzieć

internet

Większość z nas nie może sobie wyobrazić życia bez dostępu do Internetu z różnych powodów, od portali społecznościowych po realizację projektów i zbieranie informacji. Jednak nie wszyscy wiemy o wielu interesujących ciekawostek dotyczących Internetu i jego wykorzystania. W tym miejscu przedstawiamy listę najciekawszych ciekawostek internetowych, które pokochasz.

Pamiętasz telefon? Moja pamięć zabiera mnie w czasy, kiedy duży dystans był kosztowny. Podczas gdy telefony ewoluowały, innowacje zajęły wiele lat.

Co ważniejsze, podczas gdy telefon dał początek liniom do czatu, faksów, Internet dał wiele możliwości. W rzeczywistości, weź pod uwagę fakt, że dzięki Internetowi, Pokemon Go dotarł do 50 milionów użytkowników w zaledwie 19 dni.

1. Pierwsza kamera internetowa została stworzona na Uniwersytecie Cambridge. Jako źródło wideo dostarczono obraz na żywo w rozdzielczości 128×128. Obraz był czarno biały.

2. 2 miliardy elektronów jest potrzebnych do wyprodukowania jednej wiadomości e-mail.

3. Internet wymaga 70 mln KM mocy, aby utrzymać się w obecnym stanie.

4. W 2018 roku wyślemy i otrzymamy 270 mld wiadomości e-mail,. Niestety, prawie 86% tych wiadomości to spam.

5. Według Google, w 2010 r. internet liczył 5 mln Terabajtów Danych.

6. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że sam Google stwierdził, iż zaindeksował jedynie 0,004% wszystkich treści dostępnych w Internecie. Według stanu na 2015 rok, liczba pojedyńczych podstron wynosi ponad 45 miliardów. To ogromne!

7. W 2016 roku w urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android pobrano 90 mld aplikacji.

8. Od września 2014 roku w Internecie znajduje się ponad miliard stron internetowych.

9. Obecnie istnieje 47 miliardów stron internetowych, w tym pierwsza strona internetowa, jaką kiedykolwiek utworzono ponad 28 lat temu.

10. W 2005 roku łącze szerokopasmowego Internetu miało maksymalną prędkość wynoszącą 2 Mbps. Obecnie w wielu domach prędkości pobierania wynoszą 50 Mbps kub więcej. Eksperci ostrzegają jednak, że nauka osiągnęła już swoje granice i światłowody nie mogą zbierać więcej danych.

11. Pierwszy tweet został wykonany 21 marca 2006 roku przez Jacka Dorseya, a pierwszym filmem wideo na YouTube był film nagrany w Zoo. miał być załadowany, 23 kwietnia 2005 roku, autorstwa Jaweda Karima.

12. Codziennie hakuje się kilkadziesiąt tysiecy stron internetowych. Programy komputerowe są wykorzystywane przez cyberprzestępców do automatycznego wykrywania wrażliwych stron internetowych, na które można łatwo się włamać.

13. Obecnie na świecie jest 3,58 mld użytkowników Internetu, co stanowi prawie 47% światowej populacji. Blisko połowa (48%) wszystkich użytkowników Internetu znajduje się w Azji. Druga połowa to kierowcy w korkach.

14. 600 milionów tweetów wysyłanych jest codziennie.

15. Co godzinę rejestruje się około 5000 nazw domen. Oznacza to, że liczba ta przekłada się na 120 000 domen Domen każdego dnia i 43 miliony nazw domen rocznie. Największą ironią jest to, że ponad 75% domen nie jest wartościowych. Są one po prostu zaparkowane lub w ogóle nie rozwiązują problemu ludzi.

16. Wynalazca www, Tim Berners-Lee, został oznaczony przez królową Elżbietę.

17. Około 80% zdjęć dostępnych w Internecie stanowią nagie kobiety. Poczyniliśmy trochę badań w tym zakresie, a dane wydają się wiarygodne. Mamy jeszcze kilka innych szokujących statystyk, które można podzielić się z Tobą na temat nieodpowiednich treści.

18. 12% wszystkich istniejących stron internetowych online to strony których lepiej nie oglądać w pracy.

19. 1 z 3 pobranych plików to zawartość dla dorosłych.

20. Niedziela jest dniem maksymalnego spożycia materiałów dla dorosłych.

21. Pierwszy email został wysłany w 1971 roku przez Raya Tomlinsona. Nie pamięta, co w nim napisał.

22. Chiny mają lecznice dla osób uzależnionych od Internetu. 200 mln użytkowników Internetu w Chinach ma od 15 do 35 lat. 40% osób uzależnionych od Internetu cierpi na zaburzenia nadpobudliwości i deficytu uwagi.

23. Słyszałeś już słowo „surfowanie” w internecie, prawda? Cóż, powstała w 1992 roku dzięki uprzejmości nowojorskiego bibliotekarza, którego imię brzmiało Jean Armour Polly. Nawet obecnie termin ten jest dość często używany, ale popularnym uzupełnieniem stały się również inne słowa, takie jak „przeglądanie”.

24. Szacuje się, że w 2010 r. w ciągu jednego dnia wysłano około 247 mld emaili. Grupa statystyczna Radicati Group szacuje, że dziennie wysyłanych jest około 269 miliardów e-maili. Niestety, większość z nich należy do kategorii spam.

25. Obecnie internet ma już ponad 10000 dni.

26. Około 5 milionów osób dorosłych w Wielkiej Brytanii nigdy nie korzystała z Internetu.

27. Większość ruchu internetowego nie jest generowana przez ludzi, ale przez boty i złośliwe oprogramowanie. Według badania przeprowadzonego przez Incapsula 60% całego ruchu na stronie internetowej jest spowodowane przez boty internetowe.

28. Garfield zaoferował kiedyś własną usługę poczty e-mail. Tak, Garfield, postać komiksowa oferowała usługę poczty elektronicznej Gmail.com. Google później nabył tę usługę i zmienił jej nazwę na Google Mail (GMail. com).