10 ciekawostek o firmie HP
Na pewno wiele osób zna firmę HP i posiada urządzenia jej produkcji, są to głównie komputery i laptopy o eleganckim designie produkowane na użytek codziennym są również w dostępnej cenie dla wielu osób. Jeśli jednak firma nie jest wam znana, to może dzięki przeczytaniu ciekawostek na jej temat zainteresujecie się jej produktami.
Okazuje się że przedsiębiorstwo ma ciekawą historię, którą poznacie nieco dzięki temu krótkiemu tekstowi.
Oto informacje na temat firmy w postaci 10- ciu ciekawostek na temat firmy HP:
1. HP od 1 stycznia 1939 roku do 1 listopada 2015 roku nosiła nazwę Hewlett Packard Company. Później przedsiębiorstwo zostało podzielone na dwie niezależne spółki Hewlett Packard Enterprise i HP Inc.
2. Przedsiębiorstwo zostało założone w garażu przez dwóch studentów Stanford University.
3. Jednym z pierwszych klientów spółki był Walt Disney, który kupił jedno z urządzeń firmy do testów dźwięku przy swoim filmie Fantasia.
4. Przez wiele lat HP było głównie producentem przyrządów elektronicznych dla producentów elektroniki i ośrodków badawczo – rozwojowych. Później zaczęło zajmować się produkcją komputerów i drukarek do użytku w domu.
5. Firma HP została uznana za twórcę pierwszego komputera osobistego w 1968 roku.
6. Firma stworzyła serię kalkulatorów; pierwszy naukowy kalkulator kieszonkowy, pierwszy kieszonkowy kalkulator programowalny, pierwszy kalkulator alfanumeryczny, programowalny.
7. Podobno firma HP dała początek Dolinie Krzemowej (ang.Silicon Valley) w Kalifornii, które jest znanym na świecie centrum zaawansowanych technologii w Stanach Zjednoczonych.
8. W 1991 roku został uruchomiony oddział HP w Polsce, w stolicy.
9. Przedsiębiorstwo HP Inc Polska SP z o.o. Stało się częścią HP Inc 1- go listopada 2015 roku. Posiada w Polsce 3 lokalizacje: w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.
10. Firma zajmuje się również innymi rzeczami poza urządzeniami elektronicznymi. Ważnymi projektami HP w Polsce była wymiana ponad 12 mln starych praw jazdy, budowa i utrzymanie systemu wspierającego dopłaty dla rolników oraz założenie Systemu Informacyjnego Schengen, który umożliwia obywatelom UE podróżowanie po Europie bez paszportów.