Ciekawostki

10 ciekawostek o filmie Kevin sam w domu

dom Kevina
Filmowy dom McCallisterów, Chicago / foto – Autorstwa anarchosyn – Wikipedia

Czy jest tutaj ktoś kto nie oglądał filmu “Kevin sam w domu”? Możliwe, że nikt nie podniósłby ręki do góry w odpowiedzi potwierdzającej na to pytanie. “Kevin sam w domu” to komedia familijna o tematyce świąteczno – bożonarodzeniowej, która zdobyła olbrzymią oglądalność i sławę na całym świecie.

Do dzisiaj u wielu osób pojawia się sentymentalna myśl, by po raz kolejny, obejrzeć film w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób nie wyobraża sobie tego zimowego czasu bez filmu, który na zawsze skradł ich serca.

 

Poniżej jest 10 ciekawostek o filmie, które warto znać będąc jego wielbicielem:

 

1. Główny aktor Macaulay Culkin z filmu, tytułowy Kevin McCallister urodził się 26. sierpnia.1982 roku. Obecnie ma 46 lat!

2. Macaulay Culkin otrzymał nominację do nagrody Złoty Glob w kategorii: Najlepszy aktor w komedii lub musicalu, za rolę w filmie.

3. Pomysł na film narodził się kiedy kręcono inną produkcję pt.: “Wujaszek Buck”, w którym Macaulay Culkin grał, a scena w której “przesłuchiwał” opiekunkę przez skrzynkę na listy, stała się inspiracją dla Johna Hughesa będącego reżyserem.

4. John Hughes zajmujący się również scenopisarstwem napisał rolę Kevina specjalnie dla aktora Macaulaya Culkina.

5. Zdjęcia do filmu kręcono w okresie od 14. lutego do 16. maja. 1990 roku.

6. W filmie jest wiele błędów montażowych, których można się dopatrzeć bardzo uważnie oglądając.

7. Na przykład jednym z błędów jest to, że gdy Kevin strzela do zabawek zamyka nie to oko co trzeba celując z karabinu albo kiedy kuzynka Heather liczy osoby przed samochodem, to siebie liczy podwójnie.

8. W pierwszy weekend wyświetlania film zarobił 17 mln dolarów. Później długo utrzymywał się w rankingu na szczytowych miejscach, a następnie znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa za największą sprzedaż biletów (amerykański box office) za komedię familijną na świecie. Jest to najbardziej dochodowa komedia na świecie.

9. Kevin McCallister wypowiada życzenie, że bardzo chce zostać sam, bez swojej dużej rodziny, która go denerwuje. Życzenie się spełnia, a on po wielu przygodach z którymi musi sobie radzić w samotności, stwierdza w rezultacie, że samotność wcale nie jest taka fajna jak początkowo myślał.

10. Do dzisiaj, a jest obecnie rok 2022, czyli minęło 32 lata od premiery, wielu ludzi na świecie nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez obejrzenia filmu “Kevin sam w domu”.