Ciekawostki

Ciekawostki o Cockapoo

Cockapoo

Psy od zawsze uważane są przez ludzi za prawowitych członków rodziny. To niezwykle piękne, jak i również bardzo inteligentne zwierzęta, które do tego wszystkiego są niesamowicie zabawne. Jednym z najciekawszych pieskich przedstawicieli cieszących się ogromnym zainteresowaniem jest cockapoo. To rasa, z którą wiąże się wiele niesamowitych ciekawostek, które bezsprzecznie warto poznać, by w jeszcze większym stopniu przybliżyć sobie sylwetkę tego przesłodkiego psiaka.

1. Mieszańce

Cockapoo to mieszańce, których rodzice byli przedstawicielami dwóch różnych ras. Miejscami, w których można je spotkać najczęściej, są USA, Wielka Brytania, jak i również Kanada.

2. Psiaki

Psiaki te znane są również z tego, że są one psami średniej wielkości. Otóż dorosłe przedstawiciele tej rasy sięgają maksymalnie do 38 cm, a w kwestii wagi osiągają one ciężar sięgający maksymalnie do 12 kg.

3. Przełom lat pięćdziesiątych

Niezwykle interesujący jest w tym przypadku również fakt, że informację o ich istnieniu zaczęły się pojawiać bardzo późno, gdyż pierwsze dane pochodzą z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia.

4. Sylwetka

Cockapoo znane są też z tego, że mają niezwykle silną, ale jednocześnie nieprzysadzistą sylwetkę.

5. Gładka sierść

Biorąc pod uwagę ich budowę, to ich najbardziej charakterystycznym elementem jest zdecydowanie dosyć spora zaokrąglona głowa, jak i również piękna niezwykle jedwabista gładka sierść.

6. Samotność

Warto w przypadku tych psiaków zwrócić również uwagę na jeszcze jedną kwestię. Otóż znane są one z tego, że bardzo mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Zdecydowanie bardzo negatywnie znoszą one różnoraką samotność.

7. Zdrowie

Cockapoo należą do psiaków, które są na ogół bardzo zdrowie i rzadko chorują. Jeśli jednak jakieś dolegliwości występują, to są to alergie skórne lub zaćma.

8. Żyją one od 12 do 15 lat

Biorąc pod uwagę długość ich życia, to na ogół żyją one od 12 do 15 lat.

9. Zabawy

Ten typ psiaków znany jest także z tego, że wręcz uwielbiają różnorakie zabawy. Doskonale odnajdują się w przypadku psich zabaw typu flyball, jak i również dog frisbee.

10. Tresury

Cockapoo idealnie odnajdują się również w kwestii tresury. To rasa, która cechuje się niezwykle dużą podatnością na ową kwestię.