Europa

Informacje o mieście Hanower w Niemczech

Hanower

Jest stolicą landu Dolna Saksonia. Hanower liczy 523 tys. mieszkańców.

Śródmieście Hanoweru zostało prawie całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej. Dlatego też w mieście znajduje się bardzo niewiele zabytkowych budynków. Jednym z nich jest Neues Rathaus. Do kopuły gotyckiego budynku można wjechać specjalną windą która może pomieścić tylko pięć osób na raz.

Maschsee jest sztucznym jeziorem i jest niezwykłe, ponieważ nie posiada naturalnego ujścia rzeki.

W Hanowerze działa słynny klub piłkarski Hannover 96. Jego stadionem macierzystym jest AWD-Arena o pojemności 49 tys. osób.

W Hanowerze działa kilka dużych firm przemysłowych, takich jak Volkswagen, Continental, Varta i TUI.

Hannover jest ważnym, centralnie położonym ośrodkiem przemysłowo-targowym w sercu Europy. Dogodne położenie na skrzyżowaniu tradycyjnie ruchliwych korytarzy komunikacyjnych z północy na południe i ze wschodu na zachód odegrało znaczącą rolę w rozwoju Hanoweru od średniowiecznej wsi do nowoczesnej metropolii.

Hanower posiada bardzo nowoczesne zoo i międzynarodowe lotnisko.

W Hanowerze odbywają się bardzo duże targi, takie jak CeBIT – Centrum Biurowe, Centrum Informacji i Telekomunikacji oraz tradycyjne targi w Hanowerze, na których prezentowane są klasyczne produkty przemysłowe.

W 2000 roku Expo-2000 odbywały się w Hanowerze.

Samo miasto Hannover składa się z 51 różnych dzielnic. Jedną z najważniejszych cech krajobrazu miejskiego jest wysoki udział terenów zielonych, w tym Eilenriede, największego lasu miejskiego w Europie, który ma prawie dwukrotnie większą powierzchnię niż Central Park w Nowym Jorku.

Hanower ma duży las w pobliżu centrum miasta, nazywany jest Eilenriede. W pobliżu centrum miasta znajduje się również jezioro Maschsee o długości około 3 km i szerokości 500 m.

W Hanowerze znajdują się również słynne ogrody Herrenhausen.

Nowy ratusz jest jednym ze słynnych budynków w mieście.

Z powierzchnią zieleni stanowiącą 11 procent całkowitej powierzchni ok. 200 kilometrów kwadratowych, Hanower słusznie zdobył tytuł „Zielonego Miasta”.

Hanower znajduje się nad rzeką Leine.

Niektórzy znani na całym świecie mieszkańcy Hanoweru to członkowie zespół rockowego Scorpions.

Projekty infrastrukturalne podjęte w okresie poprzedzającym EXPO 2000 odegrały kluczową rolę w zapewnieniu Hanowerowi wysoce wydajnych sieci transportowych z pierwszorzędnymi połączeniami krajowymi i międzynarodowymi.

Region Hanower oferuje doskonałą jakość życia i przemawia do ludzi w każdym wieku. Oprócz rozległych terenów zielonych, region Hannoveru oferuje również doskonałe udogodnienia handlowe w zasięgu ręki, tętniący życiem kluby, a także szeroki wybór terenów rekreacyjnych w mieście i okolicach.

Hanower otoczony jest pięknym krajobrazem, który jest idealny do uprawiania różnych sportów wodnych – jezioro Steinhude, turystyki pieszej i studiów przyrodniczych -Deister Hills.