10 interesujących ciekawostek o Emma Watson

źródło: Wikipedia

Emma Watson jest brytyjską modelką, aktywistką oraz aktorką, której największą sławę zapewniła rola Hermiony Granger w ekranizacjach wszystkich części serii o Harrym Potterze.

Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Emma była zawsze doskonałą uczennicą i prymuską w wielu dziedzinach. Jest to jedna z cech, które silnie łączą ją z odgrywaną w siedmiu filmach Hermioną Granger.

2. Emma Watson miała wielką szansę zagrać w super produkcji „La La Land” z Ryan’em Goslingiem. Musiała z tego zrezygnować, ponieważ wcześniej zgodziła się na zagranie głównej roli w „Pięknej i Bestii”.

3. Aktorka regularnie znajduje się w rankingach na najlepiej ubrane i najbardziej stylowe gwiazdy w Hollywood. Jej urodę doceniają równiez projektanci mody i twórcy perfum, które Emma chętnie reklamuje.

4. Aktorka przyznała, że przygotowując się do roli Belli w „Pięknej i Bestii”, regularnie pobierała lekcje śpiewu, aby wypaść bardziej autentycznie. Emma słynie z tego, że zawsze perfekcyjnie przygotowuje się do swoich ról.

5. Emma Watson urodziła się w Paryżu, ale wraz z rodziną przeprowadziła się do Anglii, kiedy miała pięć lat. Ma młodszego brata i pięcioro przyrodniego rodzeństwa.

6. Podczas kręcenia ujęć do filmu „Harry Potter i Komnata Tajemnic” aktorka złamała rękę. W niektórych scenach spostrzegawczy widzowie mogą zauważyć gips na jej ręce.

7. Emma Watson na filmach o Harrym Potterze zarobiła aż 10 milionów funtów, co czyni ją bardzo bogatą. Dziś może przebierać w scenariuszach i wybierać tylko te, które są dla niej interesujące.

8. Emma Watson jest ambasadorem dobrej woli ONZ i wygłasza wykłady na temat sytuacji na świecie oraz praw kobiet na całym świecie, wspierając swoją popularnością i autorytetem mnóstwo przedsięwzięć tego rodzaju. Jej działalność jest doceniana przez wiele czołowych instytucji zajmujących się parytetami oraz problemami XXI wieku.

9. W 2009 roku atrakcyjna aktorka zadebiutowała jako modelka. Wkrótce stała się również twarzą luksusowej marki Burberry, a od niedawna reklamuje perfumy tworzoną przez Pradę.

10. Aktorka miała piętnaście lat, kiedy pojawiła się na okładce magazynu Vogue. Była najmłodszą gwiazdą, której się to udało.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.