Europa

10 Zaskakujących Ciekawostek Dla Dzieci o Europie

Szwajcaria

Europa to prawdziwa kopalnia wielu fascynujących państw, które każdego dnia przyciągają do siebie setki tysięcy zaciekawionych nimi turystów.

Ale to jednocześnie multum wielu niezwykłych ciekawostek na ich temat, co tylko w ogromnym stopniu podkreśla fenomen tych miejsc, jak i również sprawia, że dzięki nim zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję o wizycie właśnie na owych terenach i przekonania się o tym wszystkim na własne oczy.

1. Kraje Europejskie

Pierwsza ciekawostka dotyczy ogólnie krajów znajdujących się na terenie Europy. Otóż takich państw jest aż 46. Zdecydowanie największym krajem jest w tym układzie Rosja, której powierzchnia wynosi 4,5 mln kilometrów kwadratowych.

2. Najmniejszy kraj

Druga ciekawostka nie odbiega aż tak od tej pierwszej, gdyż tym razem chodzi o najmniejszy kraj, jaki znajduje się na terenie Europy. Zdecydowanym liderem w tej kwestii jest oczywiście Watykan.

3. Kontynent europejski

Kolejna ciekawostka dotyczy ogólnej powierzchni kontynentu europejskiego. Otóż całościowo powierzchnia wynosi około 11 milionów metrów kwadratowych, co jednocześnie wynosi około 2% powierzchni całej ziemi i to wliczając do tego wszystkiego oceany.

4. Największa wyspa

Następna ciekawostka jest na temat największej wyspy na terenie Europy. Otóż zdecydowanym liderem w tej kwestii jest oczywiście Wielka Brytania, która w dawnych lata była uważana za największe imperium w historii.

5. Największego jeziora

Kolejna z ciekawostek dotyczy największego jeziora znajdującego się na terenie całej Europy. Otóż w tej kwestii niepodzielnie rządzi Ładoga, która znajduje się na terenie Rosji. Biorąc pod uwagę same liczby, to jest około 17 900 kilometrów kwadratowych.

6. Islandia

Bardzo interesująca ciekawostka tyczy się również pięknego państwa, jakim jest niewątpliwie Islandia. Otóż znana jest ona z tego, że na jej terenie znajduje się największa liczba wulkanów w całej Europie.

7. Wulkany

Pozostając w kwestii wulkanów na terenie Europy, trzeba oczywiście wspomnieć o Etnie, który znajduje się na Sycylii i uważany jest za jeden z największych aktywnych wulkanów.

8. Góry

Warto również zapoznać się z ciekawostką, która dotyczy najwyższej góry na terenie Europy. To oczywiście Mont Blanc znajdujący się na granicy Francji i Włoch.

9. Finlandii

Kolejna ciekawostka dotyczy Finlandii. Otóż jest to państwo, gdzie znajduje się najwięcej lasów na terenie całej Europy. Powierzchnie tych lasów zajmują około 73% całej Finlandii.

10. Dunaj

Inna ciekawostka dotyczy rzeki Dunaj. Otóż niezwykły jest tu fakt, że przepływa ona aż przez 9 państw, w tym również przez Polsk

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *