Europa

10 najlepszych atrakcji w Hamburgu

stacja kolejowa w Hamburgu

Hamburg znajduje się na terenie Niemiec, bliskiego sąsiada Polski, lecz nadal niezbyt nam znanego. Hamburg jest drugim, największym miastem w kraju i skrywa w sobie wiele tajemnic.

1. Port – jest głównym skojarzeniem dla wielu turystów, wybierających się na urlop lub wycieczkę do Hamburga. Port ten znajduje się nad rzeka Łabą i aż 110 kilometrów o wybrzeża morza Północnego, z czego niewiele osób w rzeczywistości zdaje sobie sprawę. Jest zdecydowanie największy w kraju i jeden z największych na całym świecie portów. Znajdują się tutaj stocznie, miejsca przeładunkowe i udostępnione dla zwiedzających statki rejsowe.

2. Park miniatur Wunderland – to zdecydowanie największa atrakcja dla rodzin z dziećmi. Posiada on najdłuższy na świecie model kolejki, który cały czas się powiększa i zyskuje nowe sekcje. Są tutaj idealnie odwzorowane przeróżne światy, a najciekawsza jest symulacja nocy i dnia, która trwa około piętnaście minut.

3. Miasto Spichlerzy – jest wyjątkowym i bardzo magicznym miejscem, obecnym na mapie miasta. Znajduje się on na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Prosto mówiąc, są to magazyny zbudowane w gotyckim stylu z cegły i są one największym takim kompleksem na całym świecie. W magazynach dawniej przechowywano takie produkty jak dywany, kawę, herbatę czy piwo, i historia ta sięga ponad 100 lat wstecz. Obecnie znajdują się tutaj muzea, galerie sztuki oraz biura.

4. Filharmonia – budynek leży u brzegu rzeki Łaby. Jest jedną z ciekawszych wizytówek miasta, łącząc w sobie elementy nowoczesności oraz dawniejszego stylu. Szczyt budynku stanowi przeszklona konstrukcja, która wyglądem przypomina falę wody lub kwarc w krysztale. Filharmonia posiada trzy sale koncertowe, w których pomieści kilka tysięcy słuchaczy. Swoje miejsce w budynku ma również szkoła muzyczna, hotel ze spa oraz prywatne apartamenty mieszkalne. Filharmonia udostępnia zwiedzającym, darmowe wejście na taras widokowy, z którego podziwiać mogą panoramę miasta oraz portu.

5. Kościół św. Michała – to przepiękny barokowy budynek, uważany przez wielu za najważniejszy kościół, znajdujący się na terenie Hamburga. Jest najmłodszy ze wszystkich pięciu i jest rekonstrukcją spalonego w 1906 roku budynku. Wieża kościoła mierzy ponad 130 metry i posiada taras widokowy na wysokości 106 metra. Na wieży zamontowano największy w kraju zegar.

6. Ratusz – obecny swój wygląd zawdzięcza odbudowie, która zakończyła się w 1897 roku, 55 lat po spłonięciu poprzedniego budynku. Budynek stworzony jest z surowca, jakim jest piaskowiec. W środku mieści się 647 pomieszczeń. Ratusz posiada także własną 112 metrową wieżę. Cały budynek jest połączeniem elementów architektury włoskiej i renesansowej. Pomiędzy oknami, znajdującymi się od strony placu ratuszowego, ustawiono posągi dwudziestu królów niemieckich.

7. Tunel – umiejscowione jest pod rzeką Łabą i działa już od ponad 100 lat. Długość tunelu wynosi 426 metrów i leży on aż 24 metry pod poziomem wody. Samochody mogą zostać opuszczone przez 4 dostępne windy. Tunel umożliwia przejazd jednego samochodu na szerokość, dlatego też w godzinach wczesno-porannych czynny jest w stronę doków, natomiast po południu w stronę centrum miasta. W tunelu pojawiają się ornamenty przedstawiające ryby, kraby, szczury i odpady wyrzucane do rzeki.

8. Hala aukcyjna i targ rybny – to doskonałe miejsce, w którym można zapoznać się z życiem codziennym mieszkańców Hamburga. To tutaj co niedzielę odbywa się najlepszy rybny targ tuż nad brzegiem rzeki Łaby. Targi odbywają się tutaj już od ponad 300 lat, natomiast od ponad 100 lat dostępna jest tutaj również hala aukcyjna.

9. Wioska rybacka Treppenviertel – jest częścią dzielnicy Blankenese i składa się z wielu krętych, lecz bardzo urokliwych uliczek. Białe wille to charakterystyczne elementy tej części miasta i stanowią element idealnie wpasowany w otaczającą zieleń i ogrody pełne kolorowych kwiatów. Bajkowa i znacznie spokojniejsza atmosfera niż w centrum miasta, to jedna z głównych zalet wioski rybackiej, która przyciąga odwiedzających, spragnionych odpoczynku i relaksu, w postaci spaceru lub przejażdżki na rowerze.

10. Muzeum samochodów – to perełka dla fanów technologi motoryzacyjnej. Bardzo rzadkie i niespotykane samochody sportowe i wyścigowe, przedstawiają długa i bardzo ciekawą historię świata motoryzacyjnego. Muzeum umożliwia odwiedzającym podziwianie z bliska najlepszych i często prototypowych modeli samochodów takich marek jak, Porsche, Audi czy samochodów biorących udział w wyścigach formuły 1.