Europa

Dlaczego warto odwiedzić Francję

zamek Chateaux

Francja jest niekwestionowanym liderem wśród turystów zagranicznych, co oznacza 84 miliony turystów rocznie. To przewyższa nawet Stany Zjednoczone, z około 75 milionami turystów i zdecydowanie przewyższa Wielką Brytanię z 32 milionami. Jakie są powody, dla których Francja znajduje się na tak wielu listach podróżnych?

Doświadczycie innego sposobu interakcji międzyludzkiej

Bardziej zaangażowanej, ciekawej. Francuzi naprawdę korzystają z tego, co najlepsze w życiu.

Jedzenie tutaj jest wspaniałym przeżyciem, a nie tylko przystankiem na uzupełnianie paliwa. Jedzenie jest formą sztuki, zawsze w połączeniu z idealnym winem, aby wzbogacić posiłek. Kelnerzy są dumni ze swojej pracy, starając się, aby posiłek był niezapomnianym wydarzeniem, oferując swoje doświadczenie.

Mieszkańcy Francji są bardzo uprzejmi wobec siebie i innych. Zawsze będziesz nazywany sir albo ma’ am. Serdeczność jest nie tylko wskazana we Francji, ale również oczekiwana. Od pierwszej chwili przechadzając się ulicą, mijając wszystkie stoły kawiarni, które są osłonięte parasolem, zauważysz, że jest to kultura, w której ludzie zbierają się, aby wspólnie cieszyć się towarzystwem innych.

Starsi, młodzi, rodziny, samotni, bogaci, skromni, modni, artyści, intelektualiści – wszyscy są na placach i alejach, pijąc w kawiarniach i jedząc w restauracjach. Łatwo się do tego przyłączyć i pobudzić ożywioną, przyjazną atmosferą. Muzycy wędrowali na ulicach, od starych mężczyzn grających na akordeonach poza restauracjami, po zespoły jazzowe grające na miejskich placach. A ponieważ wino jest tak tanie, zatrzymanie się na kieliszek jest zwyczajowym, a nie wyjątkowym zdarzeniem.

Odkrywanie kultury

Podróż do Francji jest niezapomnianą i fascynującą podróżą. Francja jest dumna ze swojego dziedzictwa i słynie ze swojej historii. Wszędzie tam, gdzie się udamy, znajdziemy atmosferę i urok dawnych czasów oraz budynki z pięknymi historiami. Będziesz stale o tym przypominać, że idziesz śladami królów, artystów, zdobywców i królowych. Każdy dzień wypełniony będzie odkryciami.

Wycieczka po Dolinie Loary, aby odwiedzić zamek Châteaux, zaprowadzi Cię po trasie podróży ekstrawaganckiego XVI-wiecznego króla Franciszka I, który wziął na siebie zadziwiające zobowiązania. Jego zamek w Amboise, wzniesiony wysoko nad rzeką i jest źródłem wielu historii. Znajdują się tu duże okrągłe wieżyczki, z przylegającymi szerokimi krętymi jezdniami, które umożliwiają wjazd na teren zamku wozami konnymi, aby zapewnić swoim pasażerom komfort – szczególnie przydatne, gdy jedna z królowych była w ciąży.

Jest też wspaniały Chenonceau, z wspaniałymi ogrodami i rozległymi salami balowymi rozciągającymi się nad rzeką. Początkowo ta perełka była domem kochanki króla Henryka – Diane de Poitiers. Kiedy jednak Henryk zginął z powodu dużego odłamka w oku podczas jubileuszu, jego żona Catherine de Medici wyrzuciła Dianę z zamku. Catherine, aby nie być poza domem mistrzyni, przystąpiła następnie do budowy jeszcze bardziej okazałego ogrodu po przeciwnej stronie zamku Diany i jeszcze większego balkonu niż balkon Diany. Umieściła ona ogromny, jaskrawy portret siebie samej, wiszący nad łóżkiem w niegdyś sypialni Diany.

Ludzie, historia, pasja. To wszystko otaczają Cię w podróży po Francji. Będziesz zaintrygowany, zachwycony i oczarowany. Każdy dzień wizyty będzie niezwykle ciekawy, a także otoczony starannie zaaranżowanym pięknem.