Ciekawostki

10 interesujących ciekawostek o Chris Martin

chris martin
foto – Wikipedia

Coldplay jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych zespołów muzycznych. Spośród czterech członków zespołu wyróżnia się wokalista Chris Martin. Christopher Anthony John Martin jest pochodzącym z Wielkiej Brytanii muzykiem i multiinstrumentalistą. Poniżej 10 ciekawostek o tym niezwykle utalentowanym piosenkarzu.

1. Chris jest oburęczny. Prawej ręki używa do rysowania, lewej zaś do pisania. Do gry na gitarze może zaś używać obu rąk.

2. Do teledysku do piosenki „The Scientist” nauczył się śpiewać tekst od tyłu. Opanował on ruchy fonetyczne wszystkich słów od tyłu, aby w klipie stworzyć iluzję, że śpiewa poprawnie.

3. Ulubionym aspektem Chrisa Martina w byciu członkiem grupy Coldplay nie była sława czy pieniądze, lecz prospekt własnej figury w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud .

4. Chris Martin przez 10 lat tworzył udane małżeństwo z aktorką Gwyneth Paltrow, do którego zakończenia doszło w 2014 roku. Ciekawe jest jednak, że para poznała się za kulisami jednego z koncertów.

5. Wadą niezwykłego talentu muzycznego Chrisa Martina jest bezsenność. Wokalista w jednym z wywiadów stwierdził, że ma trudności z uciszeniem myśli w godzinach nocnych, ponieważ większość jego inspiracji muzycznych pojawia się właśnie w nocy, a dodatkowo zdarzają mu się koszmary o występach, które się nie udają. Aby przezwyciężyć bezsenność poddał się specjalnej terapii.

6. Chris został raz aresztowany w Australii. W 2003 roku zaatakował paparazzi, kiedy nie chciał aby tamten robił mu zdjęcia.

7. Chris martin jest multiinstrumentalistą. Potrafi zagrać na gitarze, gitarze elektrycznej, fortepianie, organach, harmonijce ustnej, mandolinie, klarnecie oraz instrumentach perkusyjnych.

8. W 1996 roku Martin rozpoczął edukację na University College w Londynie. Ukończył studia na Wydziale Studiów nad Światem Starożytnym z naciskiem na grekę i łacinę.

9. Wiele z tekstów napisanych przez muzyka ma podłoże emocjonalne i dotyczy zdarzeń z jego życia. Piosenka „Speed of Sound” została napisana po narodzinach pierwszego dziecka Chrisa, córki Apple. Stwierdził on, że próbował w niej zawrzeć emocje, które odczuwał gdy po raz pierwszy zobaczył dziecko. Utwór „Fix you” skomponował natomiast dla swojej żony, po śmierci jej ojca.

10. Chris Martin uważa, że najlepszą napisaną piosenką jest „Bitterseet Symphony” zespołu Verve.