Polska

10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Chorzowie i okolicach

źródło: Lestat (Jan Mehlich) / Wikipedia

Górny Śląsk kojarzy się niektórym z zadymionymi, ponurymi miastami. Niesłusznie! W ostatnich latach bardzo się zmienił i wypełnił nowoczesną infrastrukturą, dzięki której dzieci nie zaznają tu nudy. Poniżej znajdziecie 10 propozycji atrakcji dla dzieci, które udowodnią, że Chorzów nie jest nudnym miastem.

Zobacz też -> najlepsze atrakcje w Chorzowie

1. Legendia

„Legendia” to odrestaurowane Wesołe Miasteczko w Parku Śląskim. Być może niektórzy z Was pamiętają je ze swojego dzieciństwa. Bez obaw. Po renowacji to zupełnie nowe miejsce! Czeka tu na Was ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, rodzinnych i ekstremalnych, w pięknym otoczeniu zieleni oraz sąsiedztwie klimatycznego jeziora. Aż połowa z tych atrakcji jest skierowana do najmniejszych dzieci! Każde urządzenie ma swoje limity wzrostowe i wiekowe – nie ma to na celu frustrowania rodziców i pociechy, jest spowodowane względami bezpieczeństwa. Dla najmłodszych dzieciaków polecamy popularne Helikopterki oraz Circus Train – do tego cyrkowego pociągu dzieci wsiądą bez dorosłych. Na zakręcony Circus Tea Cups oraz do rodzinnej atrakcji 2018 – Bazyliszka, maluchy wejdą pod opieką dorosłych bez limitu wzrostu czy wieku. Niektóre, ekstremalne karuzele wymagają opieki osób dorosłych.

2. Śląskie ZOO

Zoo w Parku śląskim to kolejne miejsce, które możemy pamiętać z naszego dzieciństwa. Już sama brama robi wrażenie. Jest ogromna, z ozdobnymi kratami i posągiem lwa na szczycie. Ciekawostką jest to, że została tu sprowadzona z pałacu w Świerklańcu. Które dziecko nie uwielbia zwierzątek? W ZOO można zobaczyć zarówno te duże, jak i dzikie jak majestatyczne lwy, przypominające misiaczki niedźwiedzie, ogromne słonie i smukłe żyrafy. Czekają tu na nas ozdobne ptaki i śmieszne małpki. Wymienić wszystkie zwierzęta nie sposób. Oprócz zwierząt w klatkach i na wybiegach atrakcjami jest mini ZOO, gdzie każdy może pogłaskać zwierzątka domowe i je nakarmić, park dinozaurów z wielkimi, wyglądającymi jak żywe posągami tych gadów oraz rozbudowana mała gastronomia, która na pewno umili pobyt.

3. Park Śląski

Spacer z dziećmi wśród majestatycznych drzew, pięknych betonowych i kwiatowych figur zwierząt, dywanów kwiatowych i pachnącego rosarium. Tak spędzić dzień można tylko w Parku Śląskim. Rozbudowana Mała Gastronomia pozwala na zaspokojenie apetytu na lody i inne smakołyki, a staw z wypożyczalnią rowerków wodnych stanowi idealne zwieńczenie niedzielnego spaceru.

4. Teatr Rozrywki

Kultura i Sztuka to coś, co chcielibyśmy wpoić naszym dzieciom, ale często nie do końca wiemy jak. Chorzowski Teatr Rozrywki, jak sama nazwa wskazuje, zapewni dzieciakom rozrywkę na wysokim poziomie. Przedstawienia dla dzieci takie jak np. Kot w Butach czy Zorro pobudzą ich wyobraźnię i skłonią do myślenia. Jesteśmy przekonani, że rodzice też nie będą się tu nudzili.

5. Escape Room

Zagadki, łamigłówki, ukryte podpowiedzi – to wszystko służy do jak najszybszego wydostania się z zamkniętego pokoju. Pokoje Zagadek stały się hitem, jeśli chodzi o wspólną rodzinną rozrywkę. W Chorzowie mamy szeroki wybór Pokoi Zagadek, my chcielibyśmy polecić pokój o słodkiej nazwie Fabryka Czekolady. Już sama nazwa przekona dzieciaki do odwiedzin Escape Roomu.

6. Skansen

Skansen to idealne miejsce, by zaszczepić dzieciom miłość do historii, opowiedzieć o naszych przodkach i pokazać, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy. Otoczony Parkiem Śląskim jest urokliwym miejscem. Niepozorny z zewnątrz kryje niezwykłe i bogate obiekty. Większość chałup jest otwarta, w każdej kryje się inna historia. Na terenie obiektu znajduje się szkoła, dwa kościoły, zagrody dla owiec i konia, kuźnia, młyn i wiele różnych chałup. Bilety wstępu są w bardzo dobrych cenach. Warto interesować się aktualnymi atrakcjami jak choćby warsztaty zdobienia pisanek organizowane w Niedzielę Palmową.

7. Kolejka Linowa „Elka”

Chcielibyście zobaczyć piękny Park Śląski z innej perspektywy? Wasze dzieci na pewno! Przejażdżka kolejką linową jest możliwa również w sercu Górnego Śląska, nie trzeba wyjeżdżać w góry. Nowoczesna i o europejskim standardzie kolejka linowa działa na trasie swojej, nieistniejącej już, poprzedniczki. Nie jedzie się zbyt długo, więc dzieciaki się znudzić, a widoki z góry są dla nich fascynujące.

8. Stadion Śląski

Dla małych miłośników sportu zwiedzanie wielkiego Stadionu Śląskiego może być niemałą atrakcją. Miejsce to umożliwia zwiedzanie z przewodnikiem, ale również polecamy zapoznać się z aktualnościami. Odbywają się tu różnego typu zawody i imprezy, z których część, w zależności od zainteresowań naszych dzieci, może im się spodobać.

9. Freestyle Park

Rozpierająca dzieci energia to coś, z czym nie każdy rodzic daje sobie radę. Chorzowski Freestyle Park poradzi sobie na pewno. Świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci odreagowują w tym miejscu wszystkie swoje złości, podczas gdy rodzice mają możliwość podglądania swoich pociech na ekranie telewizora. Trampoliny, baseny z gąbkami, skatepark, najazdy to atrakcje, na które można tu liczyć zawsze. A latem odpoczniemy tu na plaży z hamakami, pobawimy się w domku na drzewach dla maluchów czy zagramy w siatkówkę plażową.

10. Szyb Prezydent – Kompleks Sztygarka

Górny Śląsk kojarzy się z kopalniami węgla kamiennego. Aby dzieciom przybliżyć jego historię, warto odwiedzić Szyb „Prezydent” – zabudowania dawnej kopalni. Dziś mieści się tam restauracja, a sam wyciąg szybu stał się wieżą widokową, z której rozpościera się obłędny widok. Miejsce to znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki, który zwiedza się w ciągu corocznej, czerwcowej Industriady. Wtedy na każdego czeka tu wiele atrakcji.

Czytaj dalej: co warto zobaczyć w Chorzowie w weekend