10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Podkarpackim 2023

Karpaty

Każdy rodzic wie, że wybierając się na wycieczkę z dziećmi trzeba zapewnić im atrakcje. W innym przypadku zaczną się nudzić i zwyczajnie marudzić. Wszystkie rodziny, które wybierają się na wycieczkę do województwa podkarpackiego koniecznie powinny odwiedzić te miejsca.

Zobacz też -> Najważniejsze atrakcje na Podkarpaciu

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek w Baranowie Sandomierskim nazywany jest też małym Wawelem, wszak zachwyca on swoją architektura. Położony jest on nad Wisłą. Warto zwiedzić go razem z dziećmi i posłuchać pasjonujących opowieści o Białej Damie, która podobno nawiedza to miejsce, jednak nie aby straszyć, lecz strzec bezpieczeństwa. Na ścianach zamku znajdują się piękne i zabytkowe obrazy. Z kolei wokół zamku rozprzestrzenia się wielki zielony teren. Cała okolica jest zresztą bardzo cicha i idealna do spacerów z najmłodszymi. Na terenie zamku ponadto znajduje się pole golfowe, gdzie nawet dzieci mogą spróbować swoich sił.

Skansen w Kolbuszowej

Choć często mówi się, że dzieci niespecjalnie lubią zwiedzać muzea to skansen w Kolbuszowej na pewno je zainteresuje. Na jego terenie znajdują się liczne zabytki architektury XVIII i XIX wieku. Skansen znajduje się na malowniczym terenie. Po okolicy biegają kury i kaczki co zainteresuje szczególnie małe dzieci. Ponadto na obrzeżach można zorganizować piknik, a nawet zakupić pyszne regionalne prozaki wykonywane na miejscu. Dzieci mogą pouczyć się również wykonywania ciekawych wycinanek. Ponadto na terenie organizowane są imprezy i koncerty regionalne.

Marina Tarnobrzeg

Dzieci lubią aktywność, szczególnie gdy pogoda dopisuje warto zabrać je nad jezioro tarnobrzeskie. W tym miejscu wcześniej znajdowała się kopalnia siarki, na szczęście teren został oczyszczony, pozbyto się nawet niezbyt przyjemnego zapachu i zostało tam utworzone zalewisko. Czysta woda i miękki piasek pokrywa cały teren co sprzyja zabawom i aktywnościom fizycznym. W kompleksie znajduje się też plac zabaw oraz boisko do siatkówki. Można także biwakować. Organizowane są też kursy nurkowania i żeglarstwa. Ponadto po całym dniu aktywności można udać się na pyszny regionalny posiłek do pobliskiej restauracji.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Jak powszechnie wiadomo eksponatów w muzeach nie można dotykać, co jest szczególnie trudne dla dzieci. Jak wiadomo są one bardzo ciekawe świata i wszystko chcę dotknąć, gdyż samo oglądanie im zwyczajnie nie wystarcza. Dlatego nie przepadają one za zwiedzaniem muzeów. Ale Muzeum Regionalne w Stalowej Woli jest całkiem inne. Otóż dzieci mogą dotknąć wszystkich eksponatów, a także przebrać się w regionalne stronę i poznać historię tego miejsca, a więc uczą się przez zabawę. Wokół muzeum znajduje się piękny park, w którym dzieci mogą się pobawić.

Wystawa Expo w Rudniku nad Sanem

Choć na pierwszy rzut oka wystawa Expo wydaje się być dedykowana głównie dla dorosłych, to wcale tak nie jest. Podczas tej wystawy można poznać tradycyjne i ręcznie wyrabiane przedmioty, a także poznać wiele ciekawych historii z tego regionu. Ponadto na Expo wystawiane są też tradycyjne smoki, które na pewno zaciekawią najmłodszych.

Zagroda garncarska

Całą rodziną warto też udać się do zagrody garncarskiej by poznać cały proces toczenia i wykonywania garnków, które następnie wypalane są w specjalnych piecach. Otóż w tym miejscu dzieci mogą spróbować tej sztuki, oczywiście wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach i pod czujnym okiem dorosłych. Następnie przedmioty, które wykonały są wypalane w piecu i po krótkim czasie można je zabrać jako pamiątkę. Taka zabawa na pewno ucieszy dzieci w różnym wieku.

Zamek w Łańcucie

Kolejna atrakcja spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodziców. Otóż warto wybrać się też do zamku w Łańcucie, gdzie dorośli mogą podziwiać piękną architekturę i zabytki. Gdy dzieci już się znudzą wystarczy tylko przejść na drugą stroję ulicy, to naprawdę tylko kilka metrów. Tam też znajduje się oranżeria. Można w niej zobaczyć egzotyczne zwierzęta, poznać ciekawostki o nich, a także zobaczyć egzotyczne rośliny. Ponadto w bliski terenie znajduje się też park. To idealne miejsce do spacerów i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Basen „Aquarius”

Gdy pogoda nie dopisuje to również nie oznacza, że trzeba siedzieć w domu. Otóż można wybrać się całą rodziną do parku wodnego „Aquarius”. Znajduje się nam sporo wodnych atrakcji, dla dzieci w różnym wieku. Świetnym wyborem jest też wodny plac zabaw w Przemyślu.

Rodzinny Park Rozrywki dla Dzieci PARK MANI

Koniecznie należy też udać się do Rodzinnego Parku Rozrywki dla Dzieci PARK MANI, gdzie na całą rodzinę czeka wiele atrakcji. Dzieci mogą skorzystać z parku linowego z przeszkodami, a także pobawić się w kulach wodnych. Ponadto dostępne są jeszcze tyrolki przejazdowe, jak i liczne place zabaw i labirynty. Do wiele godzin świetnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.

Muzeum Lalek w Pilźnie

Warto również udać się do muzeum lalek, gdzie dzieci mogą poznać tajniki wykonywania takich zabawek. Jednocześnie poznają ich historię. W tym miejscu można zobaczyć zabytkowe, wyjątkowe i historyczne lalki, które są unikalne.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje na Podkarpaciu

4.4/5 - (liczba ocen: 31)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.