Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Chojnicach

Mury obronne w Chojnicach
źródło: Autostopowicz / Wikipedia

Mała miejscowość, która nawet nie leży nad samym morze – Chojnice. Czy są tu w ogóle jakieś atrakcje dla dzieci? Oczywiście! Znaleźliśmy ich aż 10.

1. Nauka poprzez zabawę w Eksperymentarium Chojnice

Na edukację zawsze jest dobry czas, a najlepiej uczyć się w praktyce. Eksperymentarium Wam to właśnie umożliwia. Dostępne tu atrakcje to m. in. omijanie przeszkód, stanowisko do „siłowania się” z Turem, ale najbardziej dzieciom i dorosłym podoba się symulator rejsu bojerem i quiz na temat wynalazków.

2. Rowerowe wycieczki lub piesze spacery

Urokliwe ścieżki w otoczeniu dzikiej, pięknej przyrody czekają na Was w Parku Narodowym Bory Tucholskie obok Chojnic. Ścieżki rowerowe zachęcają do rodzinnego wypoczynku. Warto zwrócić uwagę na Pomniki Przyrody, których jest tu kilka.

3. Kręgielnia Mistral

Rodzinna gra w kręgle lub bilard, a po skończonej grze pyszna pizza. To na pewno ucieszy każde dziecko, choć polecamy tą aktywność tym troszkę starszym. W końcu kule do kręgli nie są takie lekkie. By nie czekać, warto zamówić telefonicznie wolny tor na konkretną godzinę.

4. Chojnickie Centrum Kultury

Każde dziecko lubi obejrzeć film dla dzieci lub bajkę, a w kinie, wiadomo, lepiej się ogląda. Kino w Chojnickim Centrum Kultury posiada przestrzenny parking z miejscami dla niepełnosprawnych osób, w środku dostępna jest winda, dwie kasy biletowe oraz szatnia na ponad 200 osób. Odnowiona sala kinowa z wygodnymi fotelami z miejscami na napoje i zlokalizowane na samej górze sali dwuosobowe sofy, oraz doskonałe nagłośnienie i możliwość oglądania filmów 3D sprawiają, że okoliczni mieszkańcy chętnie spędzają to czas.

5. Spacery po Parku Tysiąclecia

Rodzinny spacer to idealna aktywność na ładną pogodę. Park Tysiąclecia to zadbane i fantastycznie zagospodarowane miejsce, gdzie można razem z dziećmi oderwać się od miejskiego zgiełku. Starszym dzieciom i młodzieży na pewno spodoba się bogato wyposażona siłownia i skatepark, a dla wszystkich dzieci atrakcją jest plac zabaw, stoły do tenisa stołowego czy plansza do gry w szachy. Spacer przy cudnie kwitnących kwiatach i bogactwie drzew i krzewów, z widokiem na staw, to pomysł na idealne popołudnie.

6. Zimowe atrakcje

Zimą również nietrudno w Chojnicach o zajęcie dla dzieci. Zabierzcie dzieci na lodowisko, nawet te które nie potrafią jeszcze jeździć. To najlepszy czas żeby się nauczyć. Dostępna tutaj wypożyczalnia sprawia, że nie musicie mieć własnych łyżew. A w okolicy Bożego Narodzenia odwiedźcie Jarmark Świąteczny. Kolędy, światełka i stragany z regionalnymi przysmakami i ozdobami to coś, co spodoba się nie tylko dzieciom.

7. Gminny Ośrodek Kultury

Mniejsze miejscowości nie są mniej kulturalne niż te duże. Dowód na to znajdziecie w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach, organizujący wiele ciekawych projektów dla dzieci i młodzieży. Konkursy, turnieje i festiwale są tu na porządku dziennym. Zajrzyjcie tam ze swoimi pociechami, a na pewno znajdziecie coś dla siebie.

8. Muzeum Historyczno – Etnograficzne

Czaszki, obrazy, ceramika, stare medale… W muzeum w Chojnicach znajdziecie całą masę eksponatów, którymi warto zachęcić swoje dzieci do nauki o historii i kulturze ich małych ojczyzn. Plusem jest jego lokalizacja w zabytkowej architekturze miejskiej. Przewodnicy opowiadają o ekspozycjach z pasją i chętnie odpowiedzą na każde zadane pytanie.

9. Escape Room

Pokój Zagadek z fabułą nawiązującą to starego szpitala psychiatrycznego jest wielką atrakcją dla tych trochę starszych dzieci wraz z rodzicami. Cała zabawa polega na tym by pozwolić się zamknąć w pokoju i wyjść w określonym czasie. Aby tego dokonać rozwiązujemy zagadki, łamigłówki, szukamy podpowiedzi i ukrytych kluczy i kluczyków. Świetna zabawa dla całej rodziny!

10. Rejs statkiem

Na jeziorze Charzykowskim można się poczuć jak nad morzem, a to wszystko dzięki rejsom statkiem „Tur”. 40 minut pływania, podziwianie zapierających dech w piersiach widoków natury i ciekawa lekcja historii – oto na co możemy liczyć po wykupieniu biletów. „Tur” wygląda jak starodawny żaglowiec, można się na nim poczuć jak prawdziwy wilk morski. Dzieci do lat 10 płacą 20zł, starsi – 30zł.